Turniej badmintona „Małopolska Open”

0
W Tarnowie w województwie małopolskim rozegrany został czwarty w tym sezonie turniej badmintona „Małopolska Open” w różnych kategoriach wiekowych.
W zawodach tych po raz kolejny bardzo dobrze spisali się badmintonowi amatorzy i weterani z Nowej Dęby, którzy wystąpili w licznej grupie.
W grze pojedynczej mężczyzn w kategorii wiekowej powyżej 45 lat znakomite drugie miejsce wywalczył Jacek Tomasiewicz.
W grze podwójnej mężczyzn rozgrywanej w kategorii open na dobrym piątym miejscu uplasował debel mężczyzn w składzie: Jacek Tomasiewicz.(Nowa Dęba) / Bartosz Gwidoński (Wrocław).
W grze pojedynczej mężczyzn w kategorii początkujących amatorów po morderczych pojedynkach, znakomite trzecie miejsce wywalczył debiutant na tych zawodach Sławomir Wąsik, notabene ojciec swoich dwóch utalentowanych synów: Krystiana i Karola, którzy tak znakomicie spisują się na badmintonowych kortach całej Polski. Na miejscu piąty uplasował się drugi z nowodębian Andrzej Narolski.
Śmiało można stwierdzić, że tata Wąski poszedł w ślady swoich synów.
W grze pojedynczej mężczyzn w kategorii amatorów średnio zaawansowanych na miejscu piątym uplasował się Mateusz Piekarz (Nowa Dęba), a na miejscu dziewiątym turniej ukończył drugi z nowodębian Grzegorz Ordon.
To kolejny już znakomity występ w wykonaniu badmintonowych weteranów i amatorów z Nowej Dęby na tarnowskich kortach.
Był to ostatni występ badmintonistów z Nowej Dęby w kończącym się 2019 roku, 52 roku działalności sekcji badmintona w środowisku Nowej Dęby, rokiem który był kolejnym obfitującym w znaczące sukcesy badmintonistów Nowej Dęby, zarówno w kategoriach młodzieżowych oraz w kategoriach amatorów i weteranów.
Gratulacje dla wszystkich badmintonistów reprezentujących Nową Dębę w kończącym się 2019 roku oraz wielu sukcesów w Nowym 2020 Roku.
Teraz czas na świąteczno – noworoczny odpoczynek i przysłowiowe ładowanie akumulatorów na starty w 2020 roku.
Na zdjęciach nowodębscy badmintonowi weterani i amatorzy na kolejnym turnieju w Tarnowie.