Turniej Badmintona Starszych Seniorów w Suchedniowie XX Yonex Open Forever Young

3
W Suchedniowie w województwie świętokrzyskim z udziałem 189 zawodniczek i zawodników z Rosji, Francji i Polski rozegrany został duży Międzynarodowy Turniej Badmintona Starszych Seniorów pod nazwą „XX Yonex Open Forever Young” w różnych kategoriach wiekowych, począwszy od kategorii + 30 lat, a skończywszy na kategorii + 75 lat. Na badmintonowych kortach w Suchedniowie można było zobaczyć wielu byłych I aktualnych medalistów mistrzostw Polski, Europy i Świata, wiele legend polskiego badmintona.
W tym doborowym gronie swój udział zanotowali również i to z powodzeniem badmintonowi weterani, starsi seniorzy z Nowej Dęby.
W grze podwójnej mężczyzn w kategorii wiekowej + 45 lat czwarte miejsce wywalczył debel: Dariusz Nahrebecki (na co dzień mieszka w Austrii) / Jacek Tomasiewicz (Nowa Dęba). W tej samej kategorii wiekowej w grze pojedynczej mężczyzn Jacek Tomasiewicz wywalczył dobre piąte miejsce.
W grze podwójnej mężczyzn w kategorii wiekowej + 50 lat trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył debel: Mieczysław Sitko / Tadeusz Szczur (obaj Nowa Dęba). W tej kategorii wiekowej w grze pojedynczej dobre siódme miejsce wywalczył Mieczysław Sitko, a na miejscu ósmym uplasował się Tadeusz Szczur.
W grze pojedynczej mężczyzn w kategorii wiekowej + 55 lat trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Adam Bunio. W tej kategorii wiekowej w grze podwójnej mężczyzn dobre piąte miejsce wywalczył debel mężczyzn: Adam Bunio (Nowa Dęba) / Jarosław Ociepa (Częstochowa).
Warto zaznaczyć, że dla nowodębian był to po wielu latach debiut i zarazem powrót do krajowej Elity weteranów.
Turniej w Suchedniowie to kolejny etap kwalifikacji polskich weteranów (po drodze w czerwcu rozegrane zostaną w Częstochowie Indywidualne Mistrzostwa Polski Starszych Seniorów) badmintona do Indywidualnych Mistrzostw Świata Starszych Seniorów, które na przełomie sierpnia i września tego roku rozegrane zostaną w Polsce, a ich gospodarzem będą Katowice.
Na zdjęciach badmintonowi weterani z Nowej Dęby na turnieju w Suchedniowie.