Tymoteusz Malik ze Stali Nowa Dęba młodzieżowym wicemistrzem Polski w badmintonie

5
W województwie podlaskim w Suwałkach rozegrane zostały Malow Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w badmintonie. Na starcie mistrzostw stanęli najlepsi polscy badmintoniści w kategorii wiekowej 20 – 23 lata. W tym gronie znalazła się również czteroosobowa grupa badmintonowych młodzieżowców ze Stali Nowa Dęba.
Duży spektakularny sukces na suwalskich badmintonowych kortach zanotował na swoim koncie 22 – letni Tymoteusz Malik. Badmintonista Stali Nowa Dęba, wychowanek UKS Trójka Tarnobrzeg w znakomitym stylu wywalczył drugie miejsce, srebrny medal i tytuł młodzieżowego wicemistrza Polski w prestiżowej grze pojedynczej mężczyzn.
Warto nadmienić, że Tymek w drodze do wielkiego finału pokonał w półfinale rozstawionego w mistrzostwach z numerem jeden Michała Matysiaka ( KS Hubertus Zalesie Górne) 2:0 (21:18;21:17) .
Tymek badminton uprawia już 15 rok, a medal zdobyty w Suwałkach jest 13 w jego dotychczasowej sportowej karierze.
Tymek jeszcze w przyszłym sezonie będzie występował  w tej kategorii wiekowej.
Dobrze w mistrzostwach spisali się pozostali reprezentanci Stali Nowa Dęba.
W grze podwójnej mężczyzn piąte miejsce wywalczył debel kombinowany: Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba) / Konrad Płoch (UKS Hubal Białystok), a na dziewiątym miejscu mistrzostwa ukończył kolejny debel kombinowany: Rafał Lejko (Stal Nowa Dęba) / Kamil Zawada (UKS Kiko Zamość).
W grze mieszanej piąte miejsce wywalczył mixt klubowy Stali Nowa Dęba: Tymoteusz Malik / Aleksandra Ptak, a na dziewiątym miejscu mistrzostwa ukończył mixt kombinowany: Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba) Daniela Bielińska (UKS Unia Bieruń).
W grze podwójnej kobiet dziewiąte miejsce wywalczył debel kombinowany: Aleksandra Ptak (Stal Nowa Dęba) / Aleksandra Felska (UKS Baranowo).
Był to kolejny bardzo dobry występ badmintonistów Stali Nowa Dęba na zawodach rangi mistrzostw Polski, okraszony srebrnym medalem i zdobyczą punktową – 37,5 pkt. do klasyfikacji współzawodnictwa sportowego prowadzonej przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
To kolejny już 54 sezon rozgrywkowy, w który badmintoniści zdobywają medale na zawodach rangi mistrzostw Polski, a medal Tymka daje łączną ilość 219 medali wywalczonych przez badmintonistów Stali Nowa Dęba we wszystkich kategoriach wiekowych na przestrzeni 54 lat działalności sekcji badmintona w środowisku Nowej Dęby.
Wielkie gratulacje dla nowodębskich badmintonistów.
Na zdjęciach badmintoniści Stali Nowa Dęba na Malow Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Suwałkach.