VIII Puchar Medyczny oraz VII Mistrzostwa Polski Lekarzy w badmintonie w Łodzi

0
cof
W Łodzi pod patronatem Naczelnej Izby Lekarskiej oraz Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi rozegrane zostały: VIII Puchar Medyczny oraz VII Mistrzostwa Polski Lekarzy w badmintonie.
W mistrzostwach oraz pucharze bardzo dobrze spisał się przedstawiciel środowiska medycznego z naszego regionu Wojciech Kurzyński – na co dzień badmintonista Stali Nowa Dęba, wychowanek UKS Trójka Tarnobrzeg oraz student czwartego roku Collegium Medicum Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakwie.
Ta edycja zawodów cechowała się rekordową frekwencją zawodniczek i zawodników, w tym także uczestników z zagranicy.
W turnieju VIII Pucharu Medycznego w grze pojedynczej mężczyzn w kategorii wiekowej do lat 35 zwyciężył Wojciech Kurzyński, w finale pokonując swojego partnera deblowego Przemysława Wojciechowskiego (UMED ŁÓDŹ) po zaciętym dwu setowym meczu 21:16, 21:18. Natomiast wspólnie z Przemkiem Wojciechowskim zwyciężyli w deblu mężczyzn w kategorii wiekowej do lat 45. W bardzo silnie obsadzonym turnieju mixta w kategorii wiekowej do lat 45 Wojtek wspólnie z Małgorzatą Pietras – Staszczyk (Lublin) wywalczyli trzecie miejsce i brązowy medal. Tym samym Wojtek  w pucharowych zmaganiach wywalczył 3 medale: 2 złote i 1 brązowy.
Te zawody zostały rozegrane w sobotę.
W niedzielę natomiast rozegrane zostały VII Mistrzostwa Polski Lekarzy. W singlu mężczyzn w kategorii „student medycyny” Wojtek w finale znowu zmierzył się ze swoim partnerem deblowym Przemysławem Wojciechowskim (UMED Łódż), którego znowu pokonał i zdobył złoty medal i tytuł mistrza Polski. Mecz był jeszcze bardziej wyrównany niż sobotni finał, bo Wojtek zwyciężył 2:0 w setach: 21:19, 22:20. W grze podwójnej mężczyzn w kategorii wiekowej do lat 45 Wojtek w parze z Przemysławem Wojciechowskim również wygrali swoją kategorię, pokonując w finale parę:Robert Bibik (Łódź) / Przemysław Pastuszak (Lublin). Był to drugi złoty medal Wojtka. W grze mieszanej w kategorii wiekowej do lat 45 Wojtek wspólnie ze swoją sobotnią partnerką Małgorzatą Pietras – Staszczyk (Lublin) zdobył swój trzeci złoty medal, w finale pokonując parę Urszula Karwowska (UMED Łódź) / Mirosław Steć (Warszawa) 2:1.
Tym samym Wojtek w mistrzostwach Polski Lekarzy wywalczył komplet trzech złotych medali.
W sumie na szyi Wojciech Kurzyńskiego w łódzkich zmaganiach zawisło aż sześć medali: pięć złotych i jeden brązowy. Wyczyn nie lada.
Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, a dzięki Wojtkowi przyniosły kolejne medale dla nowodębskiego badmintona tym razem w kategorii medycyna.
Serdeczne gratulacje dla przyszłego lekarza Wojciecha Kurzyńskiego.
Na zdjęciach Wojciech Kurzyński na badmintonowych kortach i na podium dla zwycięzców wmare Łodzi.