Wspaniałe zakończenie sezonu PIRANII SOSIR Nowa Dęba

1

We wspaniałym stylu zakończyli sezon nowodębscy pływacy. W dniu 18 grudnia
w Oświęcimiu odbyły się zawody pod patronatem Pawła Korzeniowskiego ,, Bijemy rekordy z Mistrzem”. W zawodach udział wzięli najlepsi zawodnicy z Polski w swoich kategoriach wiekowych, swoje reprezentacje wystawiła rekordowa liczba ponad 100 klubów.

Wśród startujących roiło się od medalistów Mistrzostw Polski oraz naszych kadrowiczów, co sprawiło , że zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Łącznie udział wzięło 651 zawodników.

Piranie wystartowały w 15 osobowym składzie: Kosiorowska Lena, Surowiec Zofia, Rozmus Maja, Gałązka Karolina, Dobrowolski Jan, Ordon Szymon, Piekarz Florian, Kopeć Bartosz, Wiącek Ewa, Tereszkiewicz Julia, Tereszkiewicz Maria, Siwiec Ksawery, Krasowski Jan, Kopeć Maciej, Puzio Michał.

Nasi zawodnicy zaprezentowali się świetnie, a czwórka z nich zdołał wywalczyć miejsca na podium. Ostatecznie zdobyliśmy 6 medali ( 2 srebrne, 4 brązowe).  Biorąc pod uwagę rangę zawodów i ich poziom jest to dla nas olbrzymi sukces.

Nasze medale:

Srebro

Tereszkiewicz Maria 50 m stylem dowolnym w czasie 33,68 s.

Krasowski Jan 50 m stylem dowolnym w czasie 30,01 s.

Brąz

Siwiec Ksawery 200 m stylem dowolnym w czasie 2:32,16 s.

Rozmus Maja 50 m stylem motylkowym w czasie 38,54 s.

Krasowski Jan 50 m stylem klasycznym w czasie 39,98 s.

Krasowski Jan 100 m stylem zmiennym w czasie 1:18,21 s.

Pozostali nasi zawodnicy również osiągali bardzo dobre rezultaty poprawiając swoje rekordy życiowe, a ich występ napawał nas dumą.

Całość wyników tutaj

To jednak nie koniec dobrych wiadomości dla naszej sekcji.

W grudniu dokonano ostatecznego podsumowania korespondencyjnej rywalizacji drużyn 10 latków w wieloboju pływackim. Zawody zostały przeprowadzone przez podokręgi pływackie w każdym województwie w oparciu o identyczne regulaminy. Czas ich organizacji przypadł na przełomie maja i czerwca 2021 r. Informowaliśmy już, że drużyna Piraniątek w składzie: Rozmus Maja, Kosiorowska Lena, Gałązka Karolina, Surowiec Zofia, Dobrowolski Jan, Ordon Szymon, Kopeć Bartosz , Piekarz Florian zdecydowanie zwyciężyła w Okręgu Podkarpackim.

Nikt z nas się jednak nie spodziewał, że osiągnięty wynik pozwoli drużynie PIRANII SOSiR Nowa Dęba uplasować się na 7 miejscu w kraju!!!

W rywalizacji udział wzięło 286 drużyn, a nasz wynik jest nie tylko naszym sukcesem, ale
i całego województwa, bowiem  nigdy wcześniej klub z Podkarpacia nie znalazł się
w pierwszej dziesiątce tej rywalizacji.

Władze Polskiego Związku Pływackiego na czele z nowo wybraną Prezes Otylią Jędrzejczak przekazały symboliczny grawerton gratulacyjny potwierdzający ten sukces, a nasi trenerzy Piotr Socha i Hubert Krasowski otrzymali imienne grawertony uznania.

Piranie kończą zatem sezon we wspaniałych nastrojach i już nie mogą doczekać się kolejnych startów.  Serdeczne podziękowania pragniemy skierować do Zarządu Powiatu  tarnobrzeskiego na czele z Panem Starostą Jerzym Sudołem za sfinansowanie wyjazdu do Oświęcimia, który był nagrodą za zwycięstwo naszej sekcji w Podkarpackiej Lidze Dzieci. Dziękujemy również  Wiesławowi Ordonowi Burmistrzowi Miasta i Gminy Nowa Dęba za opłacenie posiłku dla uczestników wyjazdu. Pozostałe koszty wyjazdu zostały opłacone