XII Międzynarodowe Sportowe Mistrzostwa Polski Samorządowców, Radnych i Parlamentarzystów

2

W Gorlicach z udziałem wielu zawodniczek i zawodników ze Słowacji, Ukrainy i całej Polski rozegrane zostały XII Międzynarodowe Sportowe Mistrzostwa Polski Samorządowców, Radnych i Parlamentarzystów w różnych dyscyplinach sportowych, w tym w badmintonie.

W mistrzostwach tych wystąpił między innymi jedyny przedstawiciel województwa podkarpackiego Adam Bunio, na co dzień pracownik Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie, jednocześnie trener badmintonistów Stali Nowa Dęba.
Ten 58 – letni już szkoleniowiec i weteran badmintonowych kortów spisał się w tych zawodach bardzo dobrze, bo wywalczył drugie miejsce, srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski na 2017 rok w grze pojedynczej mężczyzn w kategorii powyżej 45 lat. W finale uległ po pojedynku stojącym na bardzo wysokim poziomie, 9 lat młodszemu Pawłowi Sarkowi z Kielc 0:2 (10:15;16:18).
Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że nowodębianin od lutego tego roku zmaga się z dość dokuczliwą kontuzją lewej nogi (naciągnięte ścięgno achillesa), a mimo to podjął wyzwanie i w tych mistrzostwach wystartował, naprawdę z bardzo dobrym skutkiem.
Warto w tym miejscu dodać, że Adam Bunio do tej pory w tych mistrzostwach, w tej kategorii wiekowej, czyli powyżej 45 lat wywalczył cztery złote i jeden srebrny medal, a więc najwięcej w historii trwania tych mistrzostw w tej kategorii wiekowej, czego nikt nie do tej pory nie dokonał, czym już przeszedł do historii tych mistrzostw.
Medal wywalczony przez nowodębianina to już w sumie dwunasty medal wywalczony przez badmintonistów z Nowej Dęby na zawodach rangi mistrzostw Polski.
Po swoich podopiecznych, także ich trener wniósł swój medalowy wkład w uczczenie jubileuszu 50 – lecia istnienia sekcji badmintona w środowisku Nowej Dęby, która to rocznica w tym roku przypada.
Na zdjęciach Adam Bunio na kortach w Gorlicach.