Starostwo otwiera internat w Zespole Szkół w Gorzycach

Często jest tak, że gdy ktoś traci to zyskuje ktoś inny. Podczas gdy rządząca kolejną kadencję koalicja PO-PSL-Forum Jerzego Sudoła obcinała wydatki na nowodębskie placówki oświatowe, nie żałowano funduszy na wsparcie dla rozwoju szkoły średniej w Gorzycach, gdzie dla podniesienia atrakcyjności placówki wybudowano lodowisko tzw. “Biały Orlik“. Placówka była również doposażana przez organ prowadzący. Ponadto na zakup nowych pomocy szkoła w ostatnich dwóch latach przeznaczyła ponad 7 milionów złotych. Dzięki wieloletniemu wsparciu udzielanemu przez koalicję PO-PSL-Forum Jerzego Sudoła wyszła na prostą i stała się atrakcyjna dla uczniów. Zwiększył się nabór i zdecydowanie poprawiła się pozycja szkoły w ogólnopolskich rankingach edukacyjnych.

Na tym nie koniec! – Od 1 września 2016r. otwieramy INTERNAT – mówi wywodzący się z gminy Gorzyce starosta Powiatu Tarnobrzeskiego Paweł Bartoszek. Władze powiatu zapewniają, że to nie koniec rozwoju szkołu. Na gimnazjalistów (oprócz INTERNATU) w nowym roku szkolnym czekają również inne atrakcje, na przykład dodatkowym zajęciem będzie „obsługa i programowanie DRONÓW”.

Szkole w Gorzycach gratulujemy i … zazdrościmy wsparcia udzielanego przez rządzącą powiatem koalicję PO-PSL-Forum Jerzego Sudoła.

10
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
strzelniczaKevinStagnacjaGoscKolega Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mirek Leszkowski
Gość
Mirek Leszkowski

SZKOŁA W DĘBIE DO LIKWIDACJI, W GORZYCACH BĘDZIE INTERNAT. 7 BANIEK NA NOWY SPRZĘT. A W DĘBIE OBCIĘCIE BUDŻETU O 600 TYSIĘCY W CIĄGU 2 LAT. Ludki z Wrzaw, Kanpów, Babuli itd. rozgrywają Nową Dębę. W jaki sposób? Wystarczyło dać “młodej parze” Jerzemu Sudołowi i Danucie Serafin parę stówek więcej za “zasiadanie” ZARZĄDZIE POWIATU w zamian za co, osoby te współtworzą te szkodliwą dla Nowej Dęby koalicję. Pan Andrzej Kołodziej “zasiadł” w PREZYDIUM RADY POWIATU jako wiceprzewodniczący i to mu wystarczy, żeby wspierać te koalicję. Panie Andrzeju, za likwidacją szkoły w Rozalinie też Pan jest??? Zadziwiająca jest postawa Pana Marka… Czytaj więcej »

tak
Gość
tak

co jest panowie radni z dęby czy już na nic nie macie wpływu goście nas roizgrywają

Uprzejmie Donoszę
Gość
Uprzejmie Donoszę

Czy to prawda, że ten internat jest szykowany dla uczniów z Ukrainy o co ponoć zabiega i po co często wyjeżdża na Ukrainę Jerzy Sudoł ? Z Dęby Jurek Sudoł zabrał kasę, a teraz nowodębski podatnik będzie płacił za utrzymanie ukraińskich uczniów w Gorzycach? Jak już panie Jurku Sudole robisz sobie wycieczki zagraniczne za pieniądze podatnika, to może wybierając się na te misję specjalną na Ukrainę, ściągnąłbyś tych Ukraińców, a najlepiej Polaków z Kresów do szkół dębskich a nie gorzyckich, co ? Ciekawe kiedy nastąpi zwolnienie pielęgniarek i lekarzy ze szpitala i zatrudnienie na ich miejsce fachowców z Ukrainy.

tak
Gość
tak

ciekawe czy Jurek w tym roku jedzie na obóz rodzinny do Krynicy ciekawe czy ma te same od lat wojskowe przetarte szorty ?

pytacz
Gość
pytacz

Tyle wydatkow, a o nowych gaciach zapomnieli.

Kolega
Gość
Kolega

Przecież Arek kończył wieczorówkę ,którą teraz nie docenia i głosuje przeciw. chyba cię słabo szkolili , o czym świadczy złomowanie nie tylko szkoły.

Gosc
Gość
Gosc

Przetarte wojskowe szorty w sam na inscenizacje historyczna podczas Militariady.

Stagnacja
Gość
Stagnacja

Nic wam to nie da (ujadanie), rozumiem was i też nie sympatyzuję z obecną koalicją w powiecie. Ale to są zbyt dobrzy gracze, żeby ich okiwać. Jeżeli nawet narobicie tyle szumu, że ludzie pewne sprawy dostrzegą i zrozumią, to i tak ci goście się tak przeformatują, że będą dalej rządzić po kolejnych wyborach. Po ostatnich wyborach niektóre osoby podobno miały korzystne propozycje ze strony pisu, ale nie skorzystały, bo są dobrze sklejone spoiwem byłego posła. Powiat jest nie do przejęcia bo sprzyja temu zawarta koalicja i prawo wyborcze. Niestety ludzie na wsi głosowali na psl i głosować będą. A swoją… Czytaj więcej »

Kevin
Gość
Kevin

Jeżdżę często w okolicach Gorzyc i powiem wam że w każdej okolicznej wiosce czynione są jakieś inwestycje.
To daje się zauważyć , a u nas cisza …

strzelnicza
Gość
strzelnicza

dlaczego tak mówisz radny z porąb dębskich sypie nam nową drodę do statolia z jakiejś czarnej mażi -gratulacje-dziekujemy panu

Scroll Up