Tarnobrzeski sąd odmówił pedofilowi z Nowej Dęby

Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu uznał, że wniosek skazanego pedofila z Nowej Dęby nie zasługuje na uwzględnienie. 27-letni dziś Mateusz Wylaź zabiegał o skreślenie go z ministerialnej listy sprawców groźnych przestępstw na tle seksualnym.

Do rejestru, który od stycznia tego roku widnieje na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości, Mateusz Wylaź. trafił za brutalne zgwałcenie 10-letniego chłopca.

Sąd zwrócił uwagę, że jedynym kryterium pozytywnego rozpatrzenia wniosku sprawcy tego przestępstwa może być dobro pokrzywdzonego. Tymczasem orzekająca w sprawie pedofila z Nowej Dęby, sędzia Lidia Ziarko nie dopatrzyła się takiej przesłanki. Przeciwnie, w jej ocenie wszystkie argumenty zawarte we wniosku dotyczyły samego sprawcy gwałtu.

W 2012 roku Mateusz Wylaź został skazany na 4 lata pozbawienia wolności. Po zakończeniu odbywania kary więzienia, decyzją sądu trafił do zamkniętego zakładu dla nerwowo i psychicznie chorych, w którym dotychczas przebywa. Czas jego pobytu w tym zakładzie nie został określony.

Źródło: Radio Rzeszów

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
rochEllaELAStachEliz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Eliz
Gość
Eliz

Popieram decyzję sądu, mógł się zastanowić przed dokonaniem tego haniebnego czynu. Bardzo dobrze, że taka lista istnieje. Może nie jeden się zastanowi czy warto.

Stach
Gość
Stach

Ministerstwo Zdrowia powinno zrobić taką listę dla niebezpiecznych szpitali.Ten z Nowej Dęby długo by się musiał starać o skreślenie z niej.

Ella
Gość
Ella

No ja się wczoraj przekonałam jaki jeden chirurg i ginekolog są ważni Kiedy chodzi o ludzkie zdrowie.. chwała za cudowne pielęgniarki.

roch
Gość
roch

Bardzo trafne okreslenie stanu bieżąego kondycji coś co jeszcze szpitalem sie nazywa.

Stach
Gość
Stach

Wylaź kiedyś z zamkniętego zakładu wylezie.Nasz szpital z chamstwa też może kiedyś wylaźć.

ELA
Gość
ELA

POPIERAM decyzje SADU !!!!!!!!!

Stach
Gość
Stach

Protest tak wylaźiam przeciw złemu traktowaniu naszych starszych w tym szpitalu.

Scroll Up