TYGODNIK NADWIŚLAŃSKI: Tajne przez poufne


Władze gminy Nowa Dęba dysponują już ekspertyzą dotyczącą jakości i prawidłowości wykonania prac prowadzonych w  ramach rewitalizacji okolic tamtejszego zalewu. Opozycyjni radni domagali się zaprezentowania jej podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Miasta. Do tego jednak nie doszło.

DSC_0078

– Jakość  wykonania  tej  inwestycji  może mieć wpływ na otrzymanie lub nieotrzymanie przez gminę unijnej dotacji, dlatego uważam, że już dziś powinniśmy zająć się tym tematem. Nie powinniśmy z tym zwlekać – mówił radny Marek Ostapko (na zdjęciu z lewej),  składając  wniosek o wprowadzenie do porządku obrad punktu dotyczącego  prezentacji  treści  ekspertyzy dotyczącej okolic zalewu. – Dodam, że już siódmego  marca  zwracałem  się  do  urzędu o udostępnienie mi tego dokumentu w dniu jego otrzymania (dokument dotarł do Urzędu Gminy w dniu posiedzenia rady – red.). Nie wiem czy pan burmistrz przygotował dla mnie jego elektroniczną lub papierową kopię. W każdym razie myślę, że cała rada, zgromadzeni tutaj mieszkańcy i przedstawiciele prasy powinni zapoznać się z jego treścią.

– Mówiłem panu przed sesją, że to nie rada wnioskowała  o  sporządzenie  tej  ekspertyzy, a  burmistrz,  i  to  on  powinien  zapoznać  się z nią w pierwszej kolejności. Później zrobimy spotkanie i przedstawimy ją państwu. Myślę, że  nic  nie  stoi  na  przeszkodzie,  aby  przyjąć taki scenariusz – komentował przewodniczący  rady Wojciech  Serafin,  zapewniając,  że radni  niebędący  w  opozycji  do  burmistrza nie chcą zamiatać sprawy pod dywan.

Burmistrz Wiesław Ordon stwierdził natomiast, że zanim komukolwiek pokaże dokument, o zgodę na to poprosi prokuraturę. Ta  prowadzi  bowiem  śledztwo  w  sprawie nieprawidłowości przy rewitalizacji otoczenia  zalewu.
M. Ostapko  komentował,  że słowa  o  konieczności  konsultowania  tego tematu z prokuraturą to bzdury. Przekonywał, że dokument nie jest tajny i nic nie stoi na przeszkodzie, aby rada mogła zapoznać się z jego treścią.
– Od grudnia czekaliśmy na jakiekolwiek wieści. Jest koniec marca, sesja będzie krótka i nie widzę problemu, który uniemożliwiałby przedstawienie  nam  tego  dokumentu,  jeśli nie  jest  on  objęty  jakąś  klauzulą  tajności. Może  prawnik  powinien  się  wypowiedzieć w tej sprawie – mówił radny Tomasz Licak, zaznaczając,  że  od  lat  czeka  na  właściwe zagospodarowanie  terenu  wokół  zalewu i  podchodzi  do  tego  tematu  bardzo  emocjonalnie. (…)
Rafał Nieckarz
Więcej w papierowym wydaniu „TN”.
Źródło: http://tyna.info.pl/tajne-przez-poufne-2/

59
Dodaj komentarz

avatar
24 Comment threads
35 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
haleegovskievatakijedenowsikratuszowy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konopielka
Gość
Konopielka

Nic dziwnego, że Ordon nie chce pokazać owej ekspertyzy. Zapewne jej treść obnaża jego nieudolność. Nikt nie lubi jak się mu publicznie ściąga gacie. Coś czuje, że wyszło że jest jeszcze gorzej niż na plantach i czeka nas rozbiórka.

Prawnik
Gość
Prawnik

Jakim prawem Ordon ukrywa publiczne i jawne dokumenty które zostały wykonane za pieniądze podatników, a nie za pieniądze Ordona? Widzę, że już coraz gorzej z tym człowiekiem. PYCHA KRĄŻY PRZED UPADKIEM PANIE ORDON.

Król jest nagi
Gość
Król jest nagi

Ta ekspertyza jest własnością wszystkich mieszkańców a nie Ordona pełniącego chwilowo funkcję burmistrza. Ordon nie ma prawa jej ukrywać. Widocznie jest to wieeeeeelki powód do wstydu da niego. Czyżby zapłacił za materiały których nad zalewem nie użyto???

mm
Gość
mm

A słynna ekspertyza Ostapki dotycząca plant też nigdy nie została opublikowana:) Pan redaktór operował tylko wybranymi zdaniami i obrazkami:). Jak Ratusz dojdzie do władzy dopiero będzie wszystko dostepne – ja bym chciał np. wiedzieć jak Ostapko dostał się do pracy w Starostwie i jakie tam miał osiągniecia.

ratuszowy
Gość
ratuszowy

Musisz kłamać ordonowcu? Ekspertyze Ostapki mógł dostać każdy mieszkaniec jeśli tylko wyraził taką wolę. Zainteresowani radni i burmistrzowie oraz inspektor nadzoru także ją dostali. Dlaczego więc łżesz? Nie ma argumentów to musisz łżeć?

owsik
Gość
owsik

Ja wiem jak ordon dostał się do pracy w urzędzie. Wacław Wróbel z tego miernego nauczyciela zrobił najpierw sekretarza a później burmistrza. Gdyby nie Wacław Wróbel temu nauczycielinie mogliby gimnazjaliści zakładać kosz na głowę. I tak oto Wacław Wróbel uratował Ordona, spuszczając tym samym kataklizm na Dębe. Wacek!!! Jak mogłeś???? Dobrze że starasz się naprawić błąd.

stara dęba
Gość
stara dęba

Jeśli to prawda że duet Ordon-Żołądź dopuścili do zawalenia kolejnej inwestycji to piwinni za to beknąć. I zapłacić za szkody z własnej kieszeni.

oby
Gość
oby

Miejmy nadzieję, że tak się właśnie stanie.

Pozamiatane
Gość
Pozamiatane

Cała prawda o tym co jest nad zalewem została już opisana:
1) Portal Wykop.pl: http://www.wykop.pl/link/1910526/tak-wyprowadza-sie-kase/
2) InfoNowaDeba.pl: http://infonowadeba.pl/nielegalny-transfer-ponad-13-mln-zlotych-z-kasy-gminy-ujawniamy-dokumenty/

Ta ekspertyza może mówić tylko o jednym. Czy 100% tego bubla idzie do rozbiórki czy np 50%.

PETENT
Gość
PETENT

Marek po co ten ferment poczekaj na oficjalny news a potem atakuj siejesz nie potrzebnie kwas

Pozamiatane
Gość
Pozamiatane

Po co ktoś ma czekać na “oficjalny news” ???(czytaj: propagandę i ściemy Ordona i Żołędzia) Oto Ordon i Żołędź którzy są odpowiedzialni za ten bałagan mają nam teraz objawić jedyną słuszną prawdę? A od czego są radni??? To oni są władzą uchwałodawczą. Burmistrzowie mają tylko wykonywać ich polecenia. A tutaj zrobił się jakiś prywatny folwark Ordono-Żołędziowy. Do tej ekspertyzy mają prawo wszyscy radni i wszyscy mieszkańcy. Czego się Ordon z Żołędziem tak boją, że na radzie miasta ukryli ten dokument??? Widocznie zalew jest jeszcze gorzej wykonany niż się to wszystkim wydawało.

Do PETENTA
Gość
Do PETENTA

ZGADZA SIĘ! OSOBOM ODPOWIEDZIALNYM ZA TEN BAŁAGAN CZYLI ORDONOWI, ŻOŁĘDZIOWI I RADNYM KTÓRZY NIC NIE ZROBILI W TEMACIE ZALEWU MIMO ŻE BYLI INFORMOWANI O NIEPRAWIDŁOWOŚCIACH Z SERAFINEM NA CZELE, TEN “FERMENT” CZYLI POKAZYWANIE PRAWDY JEST BAAAAAAAARDZO NIE NA RĘKĘ. MIEJMY NADZIEJĘ, ŻE WINNI BAŁAGANU PONIOSĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

Uczciwy wykonawca
Gość
Uczciwy wykonawca

A uczciwy wykonawca widział już ekspertyzę? Może poprawki nanosi?

Król jest nagi
Gość
Król jest nagi

Może dumają co jeszcze da się skręcić zanim wszystko ujrzy światło dzienne?

Co to za rada miasta?
Gość
Co to za rada miasta?

Co to za radni którzy nie domagają się od burmistrza przedstawienia informacji dotyczącej najważniejszej inwestycji ostatnich lat na którą czekają mieszkańcy naszego miasta? Dlaczego pan Serafin zamiast nakazać burmistrzowi odczytania treści ekspertyzy na sesji pomaga mu zamiatać ten temat??? Panie Serafin! Czy pan działasz w interesie miasta czy w interesie dobrego samopoczucia skompromitowanego burmistrza Ordona? Nie wstyd panu???

F16
Gość
F16

Taką postawę nazywa się tchórzostwem!!!

konwalia
Gość
konwalia

Najwyższy czas wysadzić ze stołków tych starych nie mających pojęcia o niczym radnych. Stawiam na młodych, wykształconych, chcących coś naprawdę robić a nie tylko kasę brać i Ordonowi się podlizywać.

Zatroskany Obywatel
Gość
Zatroskany Obywatel

O proszę jak jegomość po lewej kwitnąco jak piwonia się prezentuje! Przed wyborami raczej rachitycznie wyglądało jego oblicze.

eva
Gość
eva

Może zajmij się lepiej sobą i swoim wyglądem.Tak będzie lepiej dla wszystkich.

sylwua
Gość
sylwua

To się nazywa “PRZEJRZYSTA GMINA”

konwalia
Gość
konwalia

i przyjazna mieszkańcom

chomik
Gość
chomik

Kiedy Pani Lubera zacznie uczyc ponownie w szkole a nie sie wydurnia ?

agat
Gość
agat

Ciekawe kiedy my mieszkańcy naszego miasta poznamy ekspertyzę? To z naszych podatków jest przecież sfinansowana, a nie z prywatnych pieniędzy burmistrza!

criso
Gość
criso

WIDZĘ ŻE OSTAPKO NOSI POD GARNITUREM NIEMIECKIEGO ORŁA!!!!!!!!!!!!!!!!!! HITLEROWIEC JAKIŚ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wacek
Gość
Wacek

Patrzysz i nie widzisz. Nie wiesz i mówisz. Okulista czeka.

Wołek
Gość
Wołek

Tego gościa historii musiał uczyć nauczyciel Ordon skoro nie nie wie że radny Ostapko ma na koszulce polskiego piastowskiego orła.

haleegovski
Gość
haleegovski
imieszko
Gość
imieszko

hehe

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Ten tekst to walka polityczna przed zbliżającymi się wyborami. 1. Ból dupy o wybór inspektora nadzoru z wolnej ręki ( po cholerę rozpisywać na to przetarg? ) 2. Zdjęcia podbudowy, nie asfaltu które niczego nie dowodzą. 3. Jakiś dowód na niedostarczenie atestów i deklaracji zgodności? 4. Zmiana materiałów? Na każdej budowie to norma, a kto się zgodził dojdą po protokołach ze spotkań. Gdy takich nie ma pójdzie to na konto inspektora nadzoru. 5. W umowie zawarte są zapisy gwarancji, oraz obowiązuje rękojmia na wykonane prace. W czym mają problem? 6. Czy może się wypowiedzieć jakiś budowlaniec na temat technologii wykonania… Czytaj więcej »

Suworow
Gość
Suworow

Ordon prowadzi swoją walkę polityczną non stop i to za publiczne pieniądze. Z przyjemnością wejdę w polemikę, ale obawiam się, że nie będziesz chciał rzeczowo rozmawiać i szybko przejdziesz do inwektyw. Obym się mylił. Ad1. Pięciu inspektrów nadzoru za planty wzięło 8,5 tys złotych za prawie 18 miesięcy roboty przy inwestycji wartej 5,5 mlna złotych. Wychodzi jakieś 100zł miesięcznie na łebka. Prawie jak wolontariat. Ta sama firma dostaje zlecenie na zalew bez przetargu za 25 000zł przy inwestycji wartej 1,8 mlna złotych o znaznie mniejszym stopniu skomplikowania. Skąd taka różnica? Przecież powinni dostać adekwatnie mniej, prawda? Ad2. Zdjęcia podbudowy dowodzą… Czytaj więcej »

Zatroskany Obywatel
Gość
Zatroskany Obywatel

@Nieszkaniec!
Skopiowałeś z Wypoku! Nieładnie!!!

alicja
Gość
alicja

To nie miłość do miasta. To walka Ordona o pozostanie przy żłobie. Ten człowiek po tych największych w historii miasta aferach powinien ustąpić. Ale on chyba wstydu nie ma.

Ha Ha
Gość
Ha Ha

Alcia jak to nie ma widzialas go bez portek?

makarena
Gość
makarena

Co takiego się stało że lansujący się na czystego i przejrzystego Ordon nagle zaczął chować papiery. Oj chyba dużo w tych papierach nie gra. Opada zasłona politycznego marketingu i zaczyna wychodzić na światło dzienne kim jest Ordon. Puder się posypał. Widać prawdziwą twarz.

zubow
Gość
zubow

Ordon się boi bo ma świadomość że wszystko się wydało. Reszta to już tylko kwestia czasu.

RTA
Gość
RTA

Ordon panikuje z jakiś przyczyn, musi być drugie dno

RTA
Gość
RTA

żołądź to jest dobry fachowiec, niech robi swoje, zna sie na plazdurze jak mało kto

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A Pani Lubera to nagle ozdrowiała ? Przecież nie chodzi do swojej obecnej pracy ponieważ ma urlop na poratowanie zdrowia. Wydaje mi się że skoro ma siłę chodzić na zebrania rady to do pracy która nie jest fizyczna również powinna uczęszczać.

radca
Gość
radca

Mało wiesz.
Urlop na podratowanie zdrowia nie nakazuje leżenia w łóżku.
Osoba urlopowana nie może podejmować stosunku pracy ani innej działalności zarobkowej. Na przykład tłumacz przysięgły, który jest nauczycielem na urlopie na podratowanie zdrowia nie może odmówić tłumaczenia i bierze za to wynagrodzenie.
Radny nie nawiązuje stosunku pracy i nie jest to działalność gospodarcza.
Pozdrawiam Anonimie i życzę bardziej trafionych donosów.

mm
Gość
mm

Legalne to pewnie jest, ale rycerz by tak nie zrobił

york
Gość
york

Przeglądam oficjalną stronę gminy i nie znalazłem informacji o ekspertyzie. Przecież w tej chwili to jest najważniejsze.

oby
Gość
oby

Ignorują mieszkańców. A prawda i tak wyjdzie na jaw. Będzie rozbiórka zalewu.

konwalia
Gość
konwalia

jeżeli dojdzie do rozbiórki to burmiszcz powinien za to zapłacić z własnej kieszeni

Ha Ha
Gość
Ha Ha

Bedzie rozbiorka i to z winy radnego bo to jemu zachcialo sie remontu

hoho
Gość
hoho

Napisałeś bez sensu.

Burmistrzowie jakby przypilnowali tej inwestycji to mogliby się nią chwalić. A tak to mamy fuszerkę. Oczywiście póki co to brak winnego !!!!!!!

Potrzeba trochę czasu i wszystko wyjdzie na jaw !!!!!

zubow
Gość
zubow

Nie ma zgody na kręcenie lodów za pieniądze nowodębskiego podatnika. Nie ma zgody na wałki i przekręty drobnych cwaniaczków

WW
Gość
WW

Ordon to do sądu powinien Marka podać. Za ewidentne działanie na szkodę miasta. I za to, że biednych bezbronnych i przejrzystych urzędników państwowych tak zaszczuwa.

czekam na ekspertyzę

znawca
Gość
znawca

Ekspertyza potwierdzi to co wie każdy myślący. Poszedł wałek za ktôry zapłacono naszą kasą. Grupa kolesi robi majątki na nas.

emigrant
Gość
emigrant

Tak jak te planty i zasrany zalew Tak samo się buduje wszystko w tym kraju.

zubow
Gość
zubow

Buduje sie tak jak na to pozwalamy. Dobrze że Marek dba o to by nowodębski podatnik dostał produkt za który zapłacił. Zapłata za materiały których nie wbudowano to przestępstwo.

17 C
Gość
17 C

Dobry gospodarz tak nie buduje. I na takie dziadostwo nie może być zgody.

kurdebalanc
Gość
kurdebalanc

Oby poszedł siedzieć

Ha Ha
Gość
Ha Ha

Jestem za posadzeniem Ostapki

kurdebalanc
Gość
kurdebalanc

Na tronie raczej

radca
Gość
radca

Ta owieczka z żółtymi rogami na klacie radnego nie wygląda poważnie.
Jak marynarka, to koszula i ewentualnie krawat. Jeśli koszulka bawełniana z śmiesznym nadrukiem, to nie marynarka.

RTA
Gość
RTA

Ale za koszulkę nie wsadzają

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Co tu wypisywac najwyzszy czas wymienic całą ekipe urzedu miasta zaczynajac od woznego po najwyzszy etat !!!!!!!

Z Nowej Dęby
Gość
Z Nowej Dęby

Nie ma sensu wszystkich. Wystarczy Ordona, Żołędzia i kilku najbliższych, najbardziej zatwardziałych i twardogłowych. Reszta może i powinna spać spokojnie. Sami cierpią pod takimi szefami. Wielu urzędników chciałoby normalnie pracować ale widzi, że w takim klimacie się nie da. Będzie dobrze.

takijeden
Gość
takijeden

Wymienić????
Na kogo?
Większość wyjechała do Warszawy, Wrocławia, Krakowa lub do USA. Na kogo?

Scroll Up