WOŚP zagrała po raz 26

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Celem tegorocznej zbiórki było pozyskanie środków “dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Na ulicach Nowej Dęby od rana można było spotkać wolontariuszy z puszkami WOŚP. O godz. 15 rozpoczęliśmy wspólne granie na hali widowiskowo-sportowej naszej szkoły. Swoje talenty artystyczne zaprezentowały przedszkolaki, młodzież szkolna, oraz dorośli. Mamy nadzieję, że każdy znalazł coś dla siebie. Na zakończenie Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można było podziwiać “światełko do nieba” czyli pokaz fajerwerków.

Dziękujemy wszystkim za tak piękny Finał.

W tym roku zebraliśmy 17 tys. złotych.

/ Zespół Szkół nr 2

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
TadeusicniechoryTadeusStachTadeus Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tadeus
Gość
Tadeus

Brawo dla organizatorów za logistykę.Szczególny szacunek dla artystów i bezimiennych kwestujących ochotników. Gratulacje za zebraną kwotę.
Czy możliwe jest przeznaczenie – choćby jej części – na walkę z wulgarnością zakorzenioną w personelu medycznym naszego szpitala ?
Czym on się manifestuje? Trywialnym językiem,podnoszenim głosu, gwałtownymi gestami i obojętną posturą.
Panie Jerzy, nowoczesna aparatura medyczna jest bardzo ważna i wielkie podziękowania za nią. Ale, bez ludzkiej wrażliwości,trudno przebrnąć przez chorobę; zarówno chorym jak i ich rodzinom.
Szpital to nie hala produkcyjna.

Stach
Gość
Stach

Byłem tam na sali i widziałem jak 3 dni człowiek konał.Najgorsza ostatnia noc była. On głośno jęczał prawie wył.O północy zaszedłem do pielęgniarskiego im powiedzieć. Pielęgniarka i lekerz rozmawiali sobie żartowali.Powiedzieli że ktoś zajrzy.Nikt nie przyszyszedł.O 3 rano to samo.A on dalej jęczał .Od ósmej jęczał coraz ciszej, w połódnie przestał a o 20-tej już nie żył.Zwłok nawet nie poszanowali.Leżał nagi 20 minut zanim go zabrali.Okropny widok.

Tadeus
Gość
Tadeus

Który skrzywdziłeś

Który skrzywdziłeś człowieka prostego
Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając,
Gromadę błaznów koło siebie mając
Na pomieszanie dobrego i złego,

Choćby przed tobą wszyscy się skłonili
Cnotę i mądrość tobie przypisując,
Złote medale na twoją cześć kując,
Radzi że jeszcze jeden dzień przeżyli,

Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta
Możesz go zabić – narodzi się nowy.
Spisane będą czyny i rozmowy.

Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy
I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta.

Czesław Miłosz

niechory
Gość
niechory

Czytając opisy szpitalnych warunków, aż włos się jeży na głowie.Nie wiem czy to prawda czy ludzka złośliwość. Na szczęście nie leżałem w szpitalu więc nie odniosę się do tej krytyki, natomiast jeżeli jest prawdziwa to drogi personelu medyczny traktuj ludzi tak jak sam chciałbyś, aby cię potraktowano.Zastanawiam się czasem czy Holendrzy nie mają racji kończąc ludzkie cierpienie.

Tadeusic
Gość
Tadeusic
Scroll Up