Blisko milion złotych wsparcia na skanalizowanie ostatniej miejscowości w gminie

2

Gmina Nowa Dęba otrzyma blisko milion złotych wsparcia na skanalizowanie Alfredówki i Budy Stalowskiej – ostatniej miejscowości bez kanalizacji.

Zarząd Województwa Podkarpackiego 19 maja 2020 r. zatwierdził zaktualizowaną listę projektów, które otrzymają dofinansowanie na operacje typu: „Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Na zaktualizowanej liście do otrzymania pomocy wśród 61 wnioskodawców znalazła się gmina Nowa Dęba, która otrzyma dofinansowanie w wysokości 958 564 zł na budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Alfredówka wraz z Budą Stalowską i Tarnowskiej Woli oraz rozbudowę i przebudowę sieci wodociągowej w Alfredówce. W ramach zadania zbudowane zostanie 4631 metrów sieci kanalizacyjnej oraz 583 metry sieci wodociągowej. Po podpisaniu umowy o dofinansowanie uruchomione zostanie postępowanie przetargowe w celu wyłonienia wykonawcy.

Całkowity koszt zadania to blisko 1 852 954 zł. Po zakończeniu prac we wrześniu 2021 roku gmina Nowa Dęba będzie w całości skanalizowana.

/UMIG

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here