DPS w kwarantannie. Pracownicy nie opuszczają budynku

9

W dniu wczorajszym dyrekcja Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie poinformowała, że placówka została poddana kwarantannie do odwołania. Personel placówki, który przebywał w pracy w momencie ogłoszenia kwarantanny pozostał w budynku i opiekuje się podopiecznymi.

Z naszych informacji wynika, że ani pracownicy DPS-u, ani pacjenci nie mają objaw zakażenia, niemniej ze względu na kontakt z osobą u której test wykazał obecność COVID-19 wprowadzenie kwarantanny okazało się niezbędne. Wszystkie osoby przebywające w ośrodku (pracownicy i podopieczni) zostaną poddani badaniom, które potwierdzą lub wykluczą obecność koronawirusa w ich organizmach.

Zobacz również:
1. „Koronawiurs w nowodębskim szpitalu”
2. „U 21 osób z nowodębskiego szpitala stwierdzono COVID-19”

0

9 KOMENTARZE

  1. Myślę że zamiast zastanawiać sie nad tak nurtujacymi pytaniami.. łatwiej będzie zanieść wode i potrzebne rzeczy do DPSu bo głupim gadaniem i komentowaniem nikt jeszcze świata nie zbawił pozdrawiam

    +28
  2. Jakim prawem trzyma się na siłę tych ludzi pod jednym dachem? Jeżeli potencjalnie zarażonych jest kilka osób, to reszta też ma być chora? Niby tyle milionów testów miało trafić w pierwszej kolejności do służby zdrowia, dpsów, a tu klops.. rząd naraża życie pensjonariuszy i personelu ! To jest pogwałcenie praw obywatelskich, wolności i ogólnie swobód będących podstawą funkcjonowania demokratycznego państwa ! UE powinna się tym zająć i poskromić reżimowe zapędy kaczora ! Rządzący powinni mieć postawione zarzuty narażania ludzi na uszczerbek zdrowia (nawet bezobjawowe zakażenie pozostawia zniszczenia w organizmie – płuca) a nawet życia ! Opozycjo działaj !

    +9
  3. Jak można pomóc? Chciałabym zrobić jakies zakupy dla przebywających tam, nie stać mnie na wiele ale chce pomoc. Mam je zostawić pod drzwiami? czy za ogrodzeniem?

    +4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here