Nowodębscy fizjoterapeuci i laboranci mają dość niskich zarobków!

38

Trwa ogólnopolski protest fizjoterapeutów i diagnostów laboratoryjnych. – Chcemy, by nasza praca była doceniona. Nie można godnie żyć za obecne stawki wynagrodzenia – podkreślają związki zawodowe. Fizjoterapeuci i diagności w wielu miejscach w Polsce udają się na masowe L4. Sytuacja może potrwać nawet 2 tygodnie. Ich postulat to godne życie za wynagrodzenie adekwatne do ich wykształcenia i pracy.

Protest fizjoterapeutów i diagnostów trwa od poniedziałku, 23 września. Zaplanowano, że protest potrwa dwa tygodnie. Ma zakończyć się tuż przed wyborami parlamentarnymi.

Protest fizjoterapeutów polega na

 • odstąpieniu od pracy

 • skorzystaniu z L4

 • skorzystaniu z zaległych urlopów wypoczynkowych

Główny postulat fizjoterapeutów to zwiększenie ich pensji. – Zarobki są skandalicznie niskie. Ceny w sklepach rosną, a nasze wynagrodzenie stoi w miejscu. Wykonujemy ciężką pracę i mamy prawo godnie zarabiać – mówią protestujący. Podwyżek domagają się od miesięcy. W publicznej służbie zdrowia zarabiają około minimalnej krajowej – 1600 – 1800 zł na rękę. W ogólnopolskim proteście uczestniczą również pracownicy z Nowej Dęby.

0

38 KOMENTARZE

 1. Brawa Drogie Panie za odwagę i walkę o swoje !!!
  Popieram Wasz protest i trzymam kciuki!
  Życzę wytrwałości i osiągnięcia obranych celów !
  Stanisław
  ps. dla pozostałych zarabiających śmieszne pieniądze , bierzcie przykład z tych Pań !

  +21
 2. Drogi Stanisławie,nie każdy może starajkować.Pracując u prywaciarza nie możesz sobie na to pozwolić,jedynie możesz się zwolnić jak Ci sie coś nie podoba.Dużo ludzi pracuje za 1634 zl i wykonuje bardzo ciężką praće .

  +7
  • Oświeć nas dobry człowieku swoją tajemną wiedzą , dotyczącą przypadków pracy na pełnym etacie w zawodzie medycznym , z posiadanym kierunkowym wyższym wykształceniem , 20 – 25 letnim stażem pracy za taką śmieszną , wymienioną przez Ciebie a uwłaczającą godności człowieka , jałmużnę.

   +2
  • Wykształcony, dobry pracownik nie powinien za taką kasę godzić się pracować nawet u prywaciarza!!! O pamiętajcie się ludzie

   +2
 3. Prywacierza? A kto to taki jak jesteś taka urobiona a jednocześnie profesjonalna jak widzę to załóż gabinet masażu a wtedy pogadamy o prywaciarzach.

  +1
 4. Z prywatnych gabinetów fizjoterapeuci nie strajkują.A byłeś na zabiegach koło stadionu,na kasę chorych?Na masażu pogłaskają Ciebie,a ćwiczenia wykonujesz sam i tam strajkuja

  +6
  • Nikt za Ciebie ćwiczeń nie zrobi, czynna kinezyterapia przynosi efekty terapeutyczne. Masaż stosownie do schorzenia, wspomaga proces zdrowienia kolego. Uwierz, tam pracują specjaliści Dużo zdrowia Ci życzę i oby starczyło Ci kasy na prywatne usługi w służbie zdrowia.

   +2
  • Jak wyglada praca w prywatnych gabinetach w Nowej Debie doskonale wiemy, opowiadaja nam o tym pacjenci którzy do nas wracaja. zanim pacjent wykona sam cwiczenia dobiera mu je fizjoterapeuta i nie zdarzyło sie aby nieprzytomny pacjent np wg Lovetta 0-1 ćwiczył sam. pozdrawiam konkurencje

   +1
 5. Dużo osób, będących personelem medycznym pracuje w szpitalu za najniższą krajową. Nie są to tylko fizjoterapeuci, laboranci. Oby coś się zmieniło.

  +8
 6. Ludziom nie wykształconym ( z różnych życiowych przyczyn),nie profesjonalnym też się należy godne wynagrodzenie.Jakby któryś z tych fizjoterapeutów ( na zdjęciach ) był profesjonalny,to nie trzymałby się budżetówki,bo tam sie nie przemęczy. Założyłby prywatny gabinet,jak jeden z dobrych masażystów w Dębie i ciężko pracował ,miał kasę ,mnóstwo pacjentów i nie strajkował

  +9
  • Super – więc zlikwidujmy składki na zdrowotne i niech zostaną one u nas. Wtedy Ci „Ludziom nie wykształconym ( z różnych życiowych przyczyn),nie profesjonalnym też się należy godne wynagrodzenie” mogliby spokojnie iść do „dobrych masażystów w Dębie” i obie strony były by zadowolone. Ale nie walić w górę minimalną i składki nie zmieniając progów podatkowych. Super! kto najwięcej zarobi? Minas Morgul i Orthank z Żoliborza!

   +3
  • Ci fizjoterapeuci, kobiety, jak zauważyłeś, ciężko pracują za marne pieniądze w budżetówce, a drugi etat mają w domu przy dzieciach i innych obowiązkach. Tak się to porobiło w naszej kochanej Polsce, że nikt tego niestety nie widziNa prywatne gabinety fizjoterapii mają siły i czas mężczyźni. Bo co tu robić po 15 tej

   0
 7. Policjanci strajkują – źle. Pielęgniarki – źle, nauczyciele – źle, lekarze – to już w ogóle bardzo źle, taksówkarze – źle” bo to i tak złodzieje ” rolnicy – źle bo przecież wcale tak źle nie mają….to może należy zabronić strajkować ??…
  – ale jak to zabronić ? Przecież to zamach na demokrację. Nie można zabronić strajkować. Każdy może strajkować…

  +5
  • Zapomniales o Emerytach, nie strajkuja wiec wyglada ze maja dobrze i kase wydaja oszustom jak w Chmielowie

   +2
 8. Ogolnie to jest jeden problem ludzie myla wyksztalcenia z inteligencja;] Moesz miec magistra i byc debilem a mozesz miec liceum i byc sswietnym specjalista jesli lubisz to co robisz i sie sam uczysz. Papier nie robi niczego. Ernst and Young pierwsza korporacja ktora nie wymaga studiow do pracy i tak bedzie dalej z innymi. Prawnik i Lekarz tak a reszta sie moze nauczyc;]

  +3
  • Jak już zdobędzie Pan wiedze na temat ortopedii proszę o kontakt będziemy odsyłać pacjentów zakwalifikowanych do endoprotez. Powodzenia w zdobywaniu wiedzy

   +1
 9. Jeżeli wam jest tak źle to dlaczego macie takie uśmiechnięte miny,O Co Wam chodzi czy aby nie oto aby się sfotografować. Ja też nie miałem kokosów lecz przeżyłem.Chwalę i chwalić będę DOBRĄ ZMIANĘ,gdyż dzięki niej Polacy poczuli się właścicielami we własnym domu.

  +2
 10. Może ktoś kompetentny wytłumaczy mi na czym polega protest odstąpienia od pracy poprzez skorzystanie z L-4.Może odpowiednie służby w Państwie jak chociażby ZUS wiedzą coś na ten temat.

  +1
 11. Przecież te Panie nie wiedzą co to zabiegi podłączą i kawa lub bajera . Takie mają podejście jak miny . Miejmy nadzieję że to się skończy .

  +3
  • Ma Pan możliwość skorzystania z prywatnych gabinetów. Widzę ze wiedze na temat fizjoterapii ma Pan ogromna. Chętnie podyskutuje.

   +2
  • Kiedy jako fizjoterapeuci nabędziemy takie umiejętności ,ze własnym ciałem będziemy generować prądy np średniej częstotliwości bądź pola magnetyczne na pewno w trakcie zbiegu będziemy trzymać pacjentów za rękę i nie potrzebne będą do tego aparaty

   0
 12. Jak widzę te uśmiechnięte i szczęśliwe panie na zdjęciu….to myślę, że chyba nie mają źle. A co do ich pracy….to może i są specjalistami, ale większość z nich jedynie przychodzi do pracy a nie PRACUJE. Takie wynagrodzenie za to, to i tak za dużo…. Wiem co piszę, bo nieraz miałem okazję korzystać z ich, raczej porad, niż pomocy.

  +1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here