Nowodębski szpital doceniony

21

Szpital Powiatowy z Nowej Dęby wziął udział w  XVII edycji rankingu „Bezpieczny szpital” organizowanym przez dziennik  Rzeczpospolita.  Na Podkarpaciu nowodębska lecznica  uplasowała się na 10 pozycji. Dla dyrekcji szpitala i jego pracowników to powód do radości.

Z sukcesu nowodębskiej lecznicy cieszy się też starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł, bowiem to właśnie starostwo powiatowe jest organem założycielskim tego szpitala.   Jak podkreśla starosta, to szpital z niemal 70-letnią tradycją, który może się poszczycić wieloma sukcesami i świetną kadrą.

– By wziąć udział w rankingu, który został zorganizowany we współpracy z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia Krakowie, wypełniliśmy stosowną ankietę i poddaliśmy się ocenie w wielu obszarach – mówi Wiesława Barzycka, dyrektor Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie.

Dla oceniających liczyło się głównie bezpieczeństwo pacjenta, personel i jego kwalifikacje,  dostęp do kompleksowej diagnostyki, ale też  wyposażenie, infrastruktura szpitalna,  aż po gospodarkę odpadami.

Na pierwszym miejscu w tym ogólnopolskim rankingu znalazł się rzeszowski szpital PRO – FAMILIA.

Rok 2020, choć wyjątkowo trudny dla wszystkich instytucji związanych z ochroną zdrowia, był dla nowodębskiego szpitala  wyjątkowo dobry. W czerwcu lecznica otrzymała certyfikat akredytacyjny na kolejne 3 lata, dzięki któremu zyskała dodatkowe pieniądze z Narodowego Funduszu Zdrowia i pewność pacjentów, że trafili do dobrej placówki . W listopadzie zaś szpitalowi w Nowej Dębie przyznano certyfikat ISO 9001:2015 świadczący o najwyższej jakości usług.

21 KOMENTARZE

  1. Np. taka Chirurgia i taki wewnętrzny, sztandarowy oddział nowodebskiego szpitala to tak jak nie przymierzając nadir i zenit i pod względem fachowości i pod względem kultury osobistej personelu .Zresztą, jaki pan taki kram . Stąd to 10 miejsce .

  2. Marek przestań już. Wrzuć coś prawdziwego albo chociaż wesołego. Polska Presse w rękach państwowych też się rozsypie, rzeczy do czytania i oglądania muszą być ciekawe. Rok tam pofikasz i wykorbią Cię następni z kolejki. Rób coś swojego, bez patronatu politycznych kreatur. Emocjonujące jak stare Info. Dla czytelnika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here