Przedsiębiorcy wsparli nowodębski szpital

11

O tym, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie przekonuje się w ostatnich dniach Szpital Powiatowy w Nowej Dębie. Jak podkreśla starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł, przyjaciółmi okazali się przedsiębiorcy i szefowie firm, którzy ruszyli na pomoc lecznicy.

– Okoliczni przedsiębiorcy wspierają nas zaopatrując szpital w maski, kombinezony, okulary, rękawiczki, czyli wszystko to, co w tym czasie jest najbardziej potrzebne – mówi Wiesława Barzycka, dyrektor nowodębskiej lecznicy.

Wśród firm niosących pomoc znalazły się Zakłady Fenix Metals z Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Zakłady Metalowe „Dezamet” z Nowej Dęby, firma Elektromontaż Rzeszów – Zespół Budów Mielec. Jest też anonimowy darczyńca, który zafundował maski, rękawice i prześcieradła jednorazowe.

Z Ministerstwa Zdrowia dotarło ostatnio do szpitala pięć pięciolitrowych opakowań płynu dezynfekcyjnego. Ma on trafić do lekarzy, pielęgniarek, położnych środowiskowych oraz pielęgniarek opieki długoterminowej.

– Każda pomoc jest nieoceniona – mówi Wiesława Barzycka. – Wciąż liczymy się ze wzrostem zachorowań spowodowanych koronawirusem, więc cały czas potrzebna nam środków zabezpieczenia osobistego, głównie masek z filtrem HEPA, które na pewno będą przydatne.

Starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł dziękuje wszystkim darczyńcom za okazaną pomoc.

0

11 KOMENTARZE

 1. Ha ha ha 5×5 litrów płynu do dezynfekcji z Ministerstwa Zdrowia.
  Mam nadzieję, że apteka szpitalna sprawiedliwie rozdzieliła ten dar z MZ na wszystkie oddziały, poradnie, laboratorium, rehabilitację, administrację itd.

  +2
 2. CZY JA DOBRZE CZYTAM – Z Ministerstwa Zdrowia trafiło 5 pięciolitrowych opakowań płynu dezynfekcyjnego???
  BRAWO!!!

  +3
 3. A gdzie ten spirytus i wódka z nielegalnego przemytu? Już władze Dębskie powinny dać Warcholowi cynk i powinien ruszać za sznury. Staż pożarna potrzebuje i szpitale, jak i urzędy i sklepy. Co zostanie to ich.

  +1
  • Jakbyś oglądał TVP Info a nie TVN, to wiedziałbyś gdzie rozdysponowano ten spirytus. A tak, to tylko głupie pytania ci pozostały.

   +1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here