Szpital w Nowej Dębie z e-usługami

6

Umowa  na realizację projektu unijnego pod nazwą “E-usługi w SPZZOZ w Nowej Dębie”. pomiędzy Samodzielnym Publicznym Zespołem Zakładów Opieki Zdrowotnej  w Nowej Dębie, a Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego została podpisana w Rzeszowie.

Pieniądze na realizację podpisanej w ubiegłym tygodniu umowy pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 RPPK Oś priorytetowa II. Cyfrowe Podkarpackie, Działanie 2.1 Podniesienie efektywności i dostępności do e-usług.

Ogólna wartość projektu, który pozwoli m. in.  umawianie terminów wizyt w poradniach specjalistycznych oraz wgląd do dokumentacji medycznej pacjentów,  wynosi 2,8 miliona złotych , z czego dofinansowanie wynosi 85%, co stanowi kwotę niemal 2,1 miliona. Pozostała część w wysokości ponad 700 tysięcy  to wkład własny.

– W ramach projektu zakupiony zostanie sprzęt komputerowy oraz sprzęt medyczny, co przyczyni się do podniesienia jakości i efektywności świadczonych usług medycznych w SPZZOZ w Nowej Dębie – podkreśla Wiesława Barzycka, dyrektor nowodębskiej lecznicy.

Procedura przetargowa ruszy w lipcu tego roku,  a zakończenie realizacji projektu przewidziane jest na koniec listopada przyszłego roku.

Źródło: Powiat Tarnobrzeski

0

6 KOMENTARZE

 1. Poklu
  30 kwietnia 2022 at 05:59
  Dlaczego w tym grajdole nie ma lekarza urologa i dermatologa?

  Większości z komentujących na tym portalu potrzebny lekarz psychiatra wraz z psychologiem a nie specjalista urolog czy dermatolog.

  0
 2. PSIM ( Podkarpacki System Informacji Medycznej )to istniejący już system na który wydano ogromne pieniądze ( sprzęt komputerowy i oprogramowanie). Ten system obecnie nie działa i nigdy nie działał, pacjenci nie mieli z niego pożytku, to była w założeniu m.in. rejestracja chorych do poradni specjalistycznych – zmarnowano więc olbrzymie pieniądze. Zamiast modernizować i usprawniać to w co już zainwestowano, ogłasza się i inwestuje w nowe oprogramowania i komputery. Kiedy urzędnicy wreszcie zrozumieją że szpital tworzą ludzie tj. Lekarze, pielęgniarki, salowe. To w personel medyczny należy inwestować, a nie w e-usługi w chmurze. Pozdrawiam Brzdąc

  +4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here