Zmiana stanowiska PiS. Popierają burmistrza Wiesława Ordona

Jeszcze niedawno wydawało się w wyścigu o fotel burmistrza Nowej Dęby wystartuje dwóch kandydatów. Dzisiaj wiadome jest, że jedynym pretendentem do tego stanowiska będzie urzędujący burmistrz Wiesław Ordon. Wszystko za sprawą partyjnych rozgrywek do jakich doszło w strukturach Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomnijmy: Jeszcze kilka miesięcy temu, lokalne struktury PiS wybrały ze swojego grona Wacława Wróbla na kandydata na burmistrza gminy. Wacław Wróbel piastował te funkcję przez dwie kadencje w latach 1994-2002. Był również starostą tarnobrzeskim z ramienia PiS w latach 2002-2006. Zapowiadała się więc ciekawa i wyrównana walka o “szefostwo” w mieście.

Jednocześnie liderzy lokalnego PiS zapewniali, że zdobędą większość w nowodębskiej radzie, co skutecznie umożliwi im wpływ na działania burmistrza, bez względu na to kto nim będzie. Dziś okazuje się, że w tej materii nie mają zbyt wiele do powiedzenia, a cały komitet PiS (tak więc i kandydaci do rady gminy i powiatu) wbrew szumnym zapowiedziom będzie popierać urzędującego włodarza miasta. Jak do tego doszło?

Nowa Dęba oddaje władzę

Musimy cofnąć się do grudnia 2017 roku, kiedy to w miejscowości Gorzyce odbyły się wybory zarządu komitetu PiS w skład którego wchodzą działacze z terenu powiatu tarnobrzeskiego. Nowodębscy działacze mimo, że mogli zdominować władze powiatowe koła, zdecydowali się oddać przywództwo w ręce Marka Mazura, burmistrza Baranowa Sandomierskiego, byłego pracownika Urzędu Marszałkowskiego, a więc osoby z bliskiego otoczenia szefa PiS w województwie Podkarpackim Marszałka Władysława Ortyla. Już wtedy mówiono, że takie posunięcie dębskiego PiS-u to oddanie nieformalnej władzy nad nowodębskim PiS urzędującemu burmistrzowi Wiesławowi Ordonowi, który poprzez bliskie relacje z posłem Zbigniewem Chmielowcem i marszałkiem Ortylem, będzie mógł mieć wpływ na eliminację potencjalnej konkurencji.  Nie trzeba być wytrawnym obserwatorem sceny politycznej by przewidzieć, że Marek Mazur będzie bardziej wsłuchiwał się w głos posła i marszałka niż działaczy z Nowej Dęby. Tak więc, w grudniu 2017 roku, działacze PiS z Nowej Dęby pozbawili się de facto wpływu na wybory samorządowe. Stało się to na ich własne życzenie, bo jeśli ktoś dobrowolnie pozbawia się wpływu na procesy decyzyjne, to nie mogą dziwić się, że rodzi to określone konsekwencje.

Partyjne rozgrywki

Po podaniu do publicznej wiadomości informacji o rekomendowaniu przez lokalny PiS Wacława Wróbla na kandydata na burmistrza, w partii rozpoczęto intensywne działania aby do tego nie dopuścić.  Ostatecznie po kilku miesiącach wewnętrznych rozgrywek zarówno w zarządzie wojewódzkim, jak również  w zarządzie komitetu powiatowego podjęto decyzję o desygnowaniu burmistrza Wiesława Ordona jako kandydata z poparciem PiS. Zadecydowali o tym działacze z Rzeszowa, Kolbuszowej, Gorzyc i Baranowa Sandomierskiego. W efekcie partyjne doły z Nowej Dęby będą popierać burmistrza z którym zamierzali konkurować i wobec którego zamierzali stanowić opozycje.

TAK lub NIE

Patrząc również na listę zarezerwowanych komitetów wyborczych, nie wydaje się aby którykolwiek z nich desygnował własnego, niezależnego kandydata na burmistrza. Tak więc urzędujący burmistrz Wiesław Ordon będzie kandydatem popieranym zarówno przez PiS, jak również przez swój komitet, który tym razem będzie nosił nazwę “Wasz Samorząd” (dawniej “Nasz Samorząd”).  W związku z powyższym podobnie jak w roku 2010, mieszkańcy Nowej Dęby obok nazwiska jedynego kandydata, będą mieli do wyboru zaznaczenie pola TAK lub NIE. W zależności od wyniku, kandydat obejmie lub nie stanowisko burmistrza na kolejną, tym razem 5 -letnią kadencję.

/Kot Krzysztof

30
Dodaj komentarz

avatar
16 Comment threads
14 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
AlfajasnowidzksiegowyWyborcaPershing Krol Zycia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mirek Leszkowski
Gość
Mirek Leszkowski

Ktoś chce krówkę na osłodę? Cieszę się, że wszystko się udało. Pamiętam buńczuczne komentarze, że poseł i marszałek nie mają nic do powiedzenia i nie będą nic dyktować. Ale nie każdy jest tak bystry jak ja, więc nic dziwnego, że źle ocenili sytuację. Tak głośno myśląc, nie wiem jeszcze czy wystartuje do powiatu czy nie? Jakbym dostał jedynkę z PiS to mógłbym spróbować. Tak samo nie wiem czy to prawda że Zyga wróci na stare śmieci, bo mi wszystkiego nie mówią :( Zyga chce wrócić, a to mi trochę komplikuje sytuację. Ale trzeba być dobrej myśli.

janek
Gość
janek

Panie WRÓBEL startuj pan sam niezależnie!

Filozof wiejski
Gość
Filozof wiejski

Do tej pory w Dębie burmistrza wybierała Tarnowska Wola. Czy wybór burmistrza Nowej Dęby przez Kolbuszową i Baranów Sandomierski należy traktować w formie zwiększenia prestiżu Dęby czy jej całkowitego upadku?

MIchalina
Gość
MIchalina

Całkowitego niestety upadku :((((

Feliks
Gość
Feliks

Maria Mroczek Was wszystkich pozamiata. To, o czym traktuje ten artykuł, jest niewinnym harcowaniem przed jej epickim powrotem. Będziemy mieć Prezydenta Unii z Nowej Dęby

hahah
Gość
hahah

ja liczę na to że Pani Maria Mroczek wejdzie do Rady miasta – i pozamiata w swoim okręgu hamulcowego od inwestycji w ND

Piotr
Gość
Piotr

ciekawe czy autor tego artykułu osobiście zapytał kandydatów PiS czy popierają Ordona

hahah
Gość
hahah

w większości struktury Pis z Nowej Dęby nie POPIERAJĄ ORDONA!!!!!!!! no może 2 osoby tyle w temacie. struktury Pis popierały Wacława Wróbla! – teraz to widać jak ordon prowadzi kampanie -WSTYD -Boisz cie pan że przegrasz-panie ordon jest przyniesiony w teczce i poperany przez kolbuszową.

PiSman
Gość
PiSman

Zabronili nam startować z Wackiem i kazali popierać Ordona. Ale spokojnie. Niech sobie myślą, że tak będzie. Wejdziemy do rady i zobaczymy kto rządzi.

kolega
Gość
kolega

Aha. Czyli teraz udajesz, że popierasz Wiesława Ordona bo chcesz startować z PiS-u, ale jak wejdziesz do rady to będziesz mu robił opozycje? To kogo Ty chcesz oszukać? Partia poparła kandydata, więc uszanuj wole swojej partii i wolę wyborców tej partii. Nie potrzeba na liście PiS farbowańców!

rexi
Gość
rexi

kolbuszowa i baranów popiera ordona nie Pis z Nowej Deby ! my szanujemy wybór naszych członków Pis z Nowej Deby a ten wybrał Wacława! nie poparł ordona i ordon o tym wie wszyscy wiedzą a ten z buciorami wlazł i poprzez układy swoje z posłem zdobył poparcie Pis

jasnowidz
Gość
jasnowidz

Juz wiem ze ordon w Miescie bedzie mial tylko NIE

Kacperek
Gość
Kacperek

Słyszałem że nielojalnego Wolosza już nie wystawiają. Plus dla struktury!!

porębiak
Gość
porębiak

Wołosz zdradził swoich kolegów i postawił na ekipe ordona kandydata z kolbuszowej i baranowa – to jest człowiek ordonowy – Wyborcy zadecyduja

Zbyszek
Gość
Zbyszek

Wołosz to kolegów nigdy nie miał,tylko poparcie z górki,to chłopak bez jaj.

zespołem
Gość
zespołem

wasz samorządzie panie ordon i mirku Leszkowski 21 październik – pampersy włóż !!!

kolega
Gość
kolega

Jeżeli władze PiS poparły Pana burmistrza Wiesława Ordona wbrew dołom z Nowej Dęby, to doły z Nowej Dęby powinny założyć swój niezależny komitet wyborczy i stanąć do otwartej walki. Robienie akcji typu góra PiS popiera Ordona, ale my na dole go nie popieramy to jakiś horror. Bo jako wyborca już nie wiem jak się taki radny zachowa po wyborach. Jeśli się nie zgadzam z linią partii to z niej wychodzę. A jak nie wychodzę to znaczy się zgadzam i robię to co mi partia każe. Jakiś porządek musi być. Widać, że góra partyjna jest wyrozumiała bo powinna rozwiązać takie “doły”… Czytaj więcej »

pisiorex
Gość
pisiorex

ordon idzie sam niezależnie ze swoim komitetem ! tyle w temacie Pis idzie sam ze swoim komitetem p.s ordon nie jest członkiem pisu !! ! więc może cmoknąć pis głęboki w pupunie!
a wszyscy ” wasi samorzadowcy ” Ordonowi tylko na to liczą zeby rozwiązać Nowo-Debski Pis – takiego wała!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i najlepiej żeby było jak było kino zamknięte na wakacjach , szkoły pozamykać , basen zaorać , miliony oddawać za planty !!!!

Piotr
Gość
Piotr

Góra PiS nie wie co W tym mieście się dzieje i chce swoje sprawunki pod dywanem trzymać

Michalina
Gość
Michalina

Nie ma prawa, nie ma sprawiedliwości. Ordon – wstyd dla Nowej Dęby. Ale facet nie ma wstydu, na chama do koryta, kasa się liczy. Ordon dałbyś już spokój, Ty nic dobrego dla tej gminy nie zrobiłeś. Dla siebie owszem, będziesz miał świetną emeryturę. Wyhuśtałeś te stare babki, które na ciebie głosowały a jak się teraz wystraszyłeś że Wacław wygra to do Chmielowca poleciałeś, ratuj kuzynie!!!! Mój Boże, Mój Boże…

Betty
Gość
Betty

Czy pan Jan tez startuje??

Kacperek
Gość
Kacperek

Do samej śmierci

Daniel
Gość
Daniel

Fake news

lala
Gość
lala

jeszcze Jurek do kompletu w starostwie i mamy nowodębski dream team

Anna
Gość
Anna

Jurek by chciał. Szkołę wykończył, szpital wykańcza. Dziękujemy Panie Sudoł. Dziękujemy już Panu.

Józef
Gość
Józef

A ja nie.

Pershing Krol Zycia
Gość
Pershing Krol Zycia

ale ktorego?

Wyborca
Gość
Wyborca

Zebym mial wszystkie kartki z ordonem zjesc to go nie przepuszcze

ksiegowy
Gość
ksiegowy

Jest wyjscie aby wywalic ordona,GLOSOWAC NA NIE

Alfa
Gość
Alfa

Tak jest dajmy cwaniaczkowi czerwona kartke !!!! Glosuje na NIE

Scroll Up