Blokada ul. Leśnej

25

25-05-2013

Trwa wymiana kanalizacji na ulicy Leśnej. To, że prace modernizacyjne są niezbędne nie budzi niczyjej wątpliwości. Przeraża natomiast sposób ich przeprowadzania. Mieszkańcy ulicy Leśnej nie mogli dojechać do swoich domów.

Na odcinku końcowym od rzeczki droga została rozkopana i nic się nie robi. Z trudem można przejechać, a wjazd do garaży jest całkowicie odcięty. Natomiast na odcinku od MPGK całkowicie ulica została zamknięta. Jak mamy tam mieszkać Panie Burmistrzu ? Jak dojechać do naszych domów? Czy nie sądzi Pan, że należałoby wyznaczyć na czas budowy jakieś objazdy? Czy nie można koło Paulusówki, albo koło kościoła ? Budowa, budową ale my tam mieszkamy, jakoś do domu musimy dojeżdżać! – napisał do burmistrza jeden z mieszkańców.

Warto dodać, że wcześniej zapewniano, że cała inwestycja będzie realizowana metodą \”bezwykopową\” tak więc nie będzie problemu z komunikacją. Tak się jednak nie stało. Aż strach pomyśleć – gdyby na Leśnej lub Szkole Podstawowej nr 2 doszło do jakiegoś niezbepiecznego zdarzenia. Jak wówczas dojechałyby służby ratownicze?

Przepraszam mieszkańców za uciążliwości przy przebudowie ulicy Leśnej. Zdarzać się może, że w pewnych godzinach ulica zostanie zamknięta, ale nie jest wyłączona z ruchu cały dzień. Po zakończeniu prac, ulica jest uporządkowana i przejezdna. Rozważaliśmy z wykonawcą objazd w okolicach Świetlicy Szkolnej, ale ze względu na bezpieczeństwo dzieci, z tego pomysłu zrezygnowaliśmy. Dodam, że sami mieszkańcy ul. Leśnej twierdzili, że oni sobie poradzą z dojazdem do swych posesji. Obecnie prace trwają w końcowej części ulicy w okolicach szkoły. Prace kanalizacyjne mają się zakończyć do końca maja, później trwać będą prace brukarskie. One nie powinny tak utrudniać w dojeździe do posesji. Pewne utrudnienia nastąpią w połowie czerwca, gdy będzie kładziona pierwsza wartswa nawierzchni bitumicznej (wyrównawcza), a także w lipcu, gdy położona zostanie wartwa druga (ścieralna). – odpowiedział mieszkańcowi burmistrz Wiesław Ordon.

/info, umig

25 KOMENTARZE

 1. Najpierw prace brukarskie czyli kładzenie chodnika a później asflatu??? Czy ten Ordon wie co robi??
  Heh.. Nie ma to jak zablokować ludziom drogę do domu i nie wyznaczyć objazdu. Tylko mistrz z Tarnowskiej Woli tak potrafi.

  KOLEJNY DOWÓD NA TO, ŻE NABRAĆ KREDYTÓW I POŻYCZEK KAŻDY POTRAFI BO TO ŻADNA SZTUKA. ALE ZROBIĆ COŚ Z GŁOWĄ TO JUŻ WŁADZE PRZERASTA.

  Dodam, że mieszkańcy Leśnej mówili, że dojadą do posesji bo im mówono, że nie będzie wykopoów tylko "specjalny rękaw" będzie wpuszczany… Znowu ściema!!!!!

 2. Rządzić na kredyt potrafiłoby dziecko z gimnazjum. Ale chyba nawet gimnazjalista nie zablokowałby dojazdu do domów tylko przygotował objazdy.

 3. A wystarczyło przeczytać tylko wstęp tekstu, żeby nie pisać głupot:
  [quote]Trwa wymiana kanalizacji na ulicy Leśnej. [b]To, że prace modernizacyjne są niezbędne nie budzi niczyjej wątpliwości. Przeraża natomiast sposób ich przeprowadzania.[/b] Mieszkańcy ulicy Leśnej nie mogli dojechać do swoich domów.[/quote]
  Ordon ma wielkie problemy z myśleniem. Planty robione w zimie… Odpadające płytki z domu chłopa… Odcięcie ludzi od świata i nie przygotowanie objazdów i dróg ewakuacyjnych… A jakby gaz wybuch w którymś domu??? A jakby pożar był w szkole???

 4. Raz jeszcze do osobnika nr 3

  To, że Ordon nie ogarnia tematu to nie wina Ratusza. Ordon mówi:
  [quote]Rozważaliśmy z wykonawcą objazd w okolicach Świetlicy Szkolnej, ale ze względu na bezpieczeństwo dzieci, z tego pomysłu zrezygnowaliśmy.[/quote]

  Jakie bezpieczeństwo dzieci??? A jak któreś głowe by rozbiło na WF-ie?? Jak by tam karetka dojechała ???? Właśnie przez brak objazdu stworzono OGROMNE NIEBEZPIECZEŃSTWO!!! Szczęście, że się nikomu nic nie stało bo by Pan Ordon mógłby się w sądzie tłumaczyć.

 5. Na której ulicy najpierw kładziono nowy asfalt a potem prowadzono prace brukarskie może na Rzeszowskiej? Niestety wielu mieszkańców gminy zgodziło by śie na wieksze wyrzeczenia aby mieć wymienioną kanalizacje oraz lepszą drogę (o chodnikach nie wspomnę) Karetka może śmialo dojechać koło świetlicy i z tego co mi wiadomo jest wyposażona w sprzęt który można zabrać ze sobą (torby medyczne i inne urządzenia) oraz sprzęt ulatwiający przetransportowanie poszkodowanej osoby do ambulansu.

 6. [quote]Karetka może śmialo dojechać koło świetlicy i z tego co mi wiadomo jest wyposażona w sprzęt który można zabrać ze sobą (torby medyczne i inne urządzenia) oraz sprzęt ulatwiający przetransportowanie poszkodowanej osoby do ambulansu.[/quote]

  [b]NIE MOŻE BO SĄ SŁUPY WBITE I NIE MA TAM PRZEJAZDU. W TYM PROBLEM. O ŻYCIU CZŁOWIEKA DECYDUJĄ MINUTY, CZASEM SEKUNDY. A TY CHCESZ, ZEBY SANITARIUSZE NOSZE TARGALI PRZEZ GÓRKĘ?????? W WYBIELANIU ORDONA TRACISZ ZDROWY ROZSĄDEK[/b]

 7. Bezpieczeństwo – TAK ale własne panie burmistrzu – bo na bezpieczeństwie mieszkańców tego miasta to panu nie zależy – A to błąd . Więc proszę się nie ździwić jak mieszkańcy zagłosują na Referendum .

 8. Co ten burmirstz za farmazony gada? tydzień temu to całe 1.5 dnia było jak dojechac na leśna normalnie tylko trzeba było po lasach sie motać Odwołać Ordona !

 9. ale wy wszyscy pier… głupoty. ludzie ogarnijcie się, nic tylko ciągle szczujecie i narzekacie, tyle co na tym portalu te 10 osób ciągle i wkoło narzeka to chyba cała gmina w rok nie polamentuje. a niech sobie geniusz rządów Ostapko będzie superb urmistrzem, ale bez gadania że on to nic nie mógł zrobić bo syf zostawił poprzednik. Jak się bierze za coś to z wizją na szybką poprawę.
  A tak apropo to zawiesił p. Ostapko mandtat radnego skoro teraz przebywa w Kanadzie i nie może uczestniczyć w radach gminy?

 10. pomysl chyba po to się wydaje grube tysiące dla sprzęt dla SOR-u żeby z niego korzystać i chyba są tak wyszkoleni że jak będzie potrzeba to z buta dojdą do potrzebującego. człowieku mieszkam na wiosce gdzie często płóg nie dojedzie bo go zasypie i jakoś pogotowie ma przenośny AED, nosze i inne magiczne sprzęty.
  Nie siejcie paniki tylko weźcie się za siebie i sprawdźcie że wy żyjecie tak w zgodzie ze wszystkimi Ustawami – literą prawa

 11. To, że każdy kto będzie po Ordonie zastanie finansowy syf to prawda. Gość nie dość, że zadłużył miasto i gminę to jeszcze spłatę kredytów ustalił na lata po 2014 roku i to w wysokich ratach. Więc kolejny burmistrz będzie KSIĘGOWYM obsługującym banki.

 12. Sami fachowcy ci wyżej podpisani, ratownicy medyczni, pracownicy drogowi, mieszkańcy ul. Leśnej, leśnicy, nauczyciele, działkowicze, a jutro do szkoły nr 2 to nie idziecie czasami. ;)

 13. Panie Burmistrzu, zdarzyło się ze ulica była zamknięta i nie tylko cały dzień ale tez i całą noc. Żadnych objazdów. nic a nic, widać ci fachowcy w gminie nie znają prawa budowlanego i zasad prowadzenia budowy. Tam zdaje się taki jeden jest od takich spraw. Ale czy jego coś poza własnym brzuchem obchodzi???

 14. To samo się dzieje na ulicy Sucharskiego zrobili nowy chodnik ale zablokowali ludziom wjazdy na posesje, porobili krawężniki, a jak chcesz wjechać do domu i zrobić wjazd to se zapłać. CZY W TYM GRAJDOLE WSZYSTKO TRZEBA ROBIĆ DWA RAZY NAJPIERW ŹLE A POTEM NAPRAWIAĆ?

 15. Już drugi dzień z rzędu pada deszcz, a burmistrz nic z tym nie robi, już nie mogę się doczekać kiedy burmistrzem będzie Ostapko, młodzi ludzie przestaną wyjeżdżać z ND, wydaje się nawet że całe rodziny będą przyjeżdżać do ND żeby zamieszkać w nowo wybudowanych osiedlach, i pracować w nowych fabrykach i zakładach pracy, cały rok będzie lato, a rzekach będzie płynęło mleko i miód. Gmina nie będzie się już więcej zadłużać żeby wykorzystać fundusze unijne, które prawdopodobnie wkrótce będą ograniczane na rozwój lokalny (więc drugiej szansy na te inwestycje już nie będzie), wręcz to ND będzie udzielać kredytów na wysoki % i przeznaczała je na budowy bez używania koparek, oraz najpierw będzie kładła asfalt, a następnie układała chodniki.
  Co za ludzie?!!!

 16. [quote] #19 | zirytowany dnia 05/27/2013 13:30
  Już drugi dzień z rzędu pada deszcz, a burmistrz nic z tym nie robi, już nie mogę się doczekać kiedy burmistrzem będzie Ostapko, młodzi ludzie przestaną wyjeżdżać z ND………[/quote]
  [b]Propaganda anty-burmistrzowa tego portalu sięga poziomu zenitu i staje się nie do zniesienia. Mogłabym zrozumieć podejście do sprawy (referendum) pana Markowicza, który z wykształcenia jest anglistą i może nie rozumieć mechanizmów funkcjonowania gminy/państwa w oparciu o dług publiczny, czy też sposobu wykorzystywania środków unijnych (wkład własny+prefinansowanie).
  Ale jeśli taką propagandę szerzy pan Łostapko – absolwent kierunku politologia/samorząd lokalny i rzekomy doktorant to po prostu ręce opadają :|
  kolejny absurdalny artykuł, tzw. news z d..py[/b]

 17. [b]To ulica była zamknięta i nie przejezdna czy nie? Bo jeśli była to o jakiej propagandzie mówisz ??? Karetki, staraż pożarna itd. mogłyby przejechać czy nie??? OTÓŻ NIE MOGŁYBY ! Nieudolność burmistrza Łordona przekradza wszystkie granice. Jedyne co umie to zadłużanie gminy.[/b]

 18. Propaganda Ratusików cały czas trwa!!! Zdjęcie zrobione z podwórka r. Lubery. Żenada! A sam autor tych artykułów wiadomo kto :P się pogrąża, a całe miasto huczy jaki to typ!!! Żenada!!! Żal mi was!!!

 19. [b]PROPAGANDA ORDONOWA SIĘGA ZENITU. ROZKOPAŁ ULICE, NIE ZROBIŁ OBJAZDÓW, MIESZKAŃCY NIE MIELI JAK PRZEJECHAĆ!!! SZCZĘŚCIE, ŻE się nic NIE STAŁO I KARETKI NIE TRZEBA BYŁO WZYWAĆ!!!! A TU W KOMENTARZACH GO JESZCZE BRONIĄ. [/b]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here