Co z uroczystościami Pierwszej Komunii Świętej?

9

Zbliża się czas przyjmowania Pierwszej Komunii Świętej. Wprowadzone przez rząd obostrzenia uderzają nie tylko w gospodarkę, ale również w formy sprawowania kultu religijnego. W Diecezji Sandomierskiej uroczystości odbędą się , ale z zachowaniem tzw. „reżimu sanitarnego”.

W związku z zapytaniami dotyczącymi Pierwszej Komunii Świętej, Kuria Diecezjalna w Sandomierzu informuje, że Księża Proboszczowie oraz ich Współpracownicy, którzy przygotowują wspomnianą uroczystość, zobowiązani są postępować zgodnie z przepisami sanitarnymi wydanymi przez władze świeckie oraz z wolą rodziców dzieci bądź ich prawnych opiekunów. Wskazane jest także uwzględnienie opinii Sanepidu. Dlatego, mając na uwadze, to co zostało powiedziane wcześniej, jeśli zajdzie taka potrzeba nie można nikomu odmówić indywidualnego przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej lub w małych grupach. – informuje Ks. Roman Janiec, Kanclerz Kurii.

9 KOMENTARZE

    • A nieudolny pis od 30 lat nie jest w stanie go skazać, mając pod kontrolą sejm, prokurature generalną, sądy i trybunał konstytucyjny…co za nieudacznicy…Casus Smoleńska, po co rozwiązywać skoro można non stop grzać tematem i zbijać na tym kapitał polityczny? Nieliczni widzą, że pisdy mają wszelkie narzędzia, by skazać i zamknąć te sprawy, ale polityk nigdy nie skarze drugiego polityka. Taki mają układ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here