KAMIL GURDAK BRĄZOWYM MEDALISTĄ MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTW POLSKI

3

03.09.2012r.

W dniach 1-2 września 2012 r. w Radomiu na nowo oddanym stadionie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. W mistrzostwach tych z powodzeniem startował zawodnik sekcji lekkiej atletyki MKS- STAL Nowa Dęba Kamil Gurdak. Kamil uczestniczył w biegu na 800m ,w którym zają trzecie miejsce w czasie 1:51,34 zdobywając brązowy medal.

Zwyciężył Krzysztof Żebrowski w czasie 1:50,95 KS Makowia Maków Mazowiecki przed Sebastianem Smolińskim ze STARTU Lublin 1:51,18. Bieg był bardzo wyrównany i wszystko rozstrzygnęło się na finiszowych metrach. Warto zaznaczyć, że Kamil w tym roku został Halowym Vice- mistrzem Polski Seniorów w biegu na 800m w czasie 1:49,98 oraz Akademickim Mistrzem Polski również w biegu na 800m w czasie 1:51,48. Kamil jest studentem na III roku Uniwersytetu Rzeszowskiego na wydziale Wychowania Fizycznego. W dotychczasowej karierze sportowej zdobył 5 medali Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, aktualnie jest członkiem kadry Polski Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Trenerem Klubowym jest Pan Julian Zięba a trenerem kadrowym jest Pan Stanisław Jaszczak wychowawca i trener Adama Kszczota olimpijczyka i wielokrotnego medalistę mistrzostw Europy i Świata w biegu na 800m zawodnika RKS Łódź.