Kolejne sukcesy nowodębskich badmintonistów

4

29.05.11r.

Krajowy Turniej Młodzików w badmintonie

Znakomicie spisali się badmintoniści Stali Nowa Dęba na Krajowym Turnieju Młodzików w badmintonie, który rozegrany został w Ropczycach i który zakończył cykl krajowych turniejów badmintonistów na Podkarpaciu w sezonie 2010/2011. W grze mieszanej drugie miejsce wywalczył mixt Patryk Róg / Beata Mycek, a trzecie Rafał Lejko / Natalia Róg. W singlu dziewcząt trzecie miejsce ex aequo wywalczyły Natalia Róg i Beata Mycek. Na podkreślenie zasługuje fakt, że cała czwórka to jeszcze kategoria dzieci. Rewelacyjnie natomiast spisał się w tym turnieju Patryk Kopeć. Najpierw w znakomitym stylu wywalczył wspólnie z Dawidem Rzeszutkiem (UKS Volant Mielec) pierwsze miejsce w grze podwójnej chłopców pokonując w finałowym pojedynku debel ze Startu Widełka: Paweł Kopański / Konrad Płoch 2:0 (21:19;21:19), a następnie w jeszcze lepszym stylu wygrał singla chłopców, pokonując w finale Pawła Kopańskiego (UKS Start Widełka) 2:1( 21:19;20:22;21:14). Dzięki temu zwycięstwu został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju, udowadniając tym samym, że był w sezonie 2010/2011 najlepszym młodzikiem na Podkarpaciu.

54 turniej Grand Prix Victora Gim 4 Life w badmintonie

W Mielcu rozegrany został 54 turniej Grand Prix Victora Gim 4 Life w badmintonie. Kolejny bardzo dobry występ badmintonistów ze Stali Nowa Dęba, którzy podzielili między siebie miejsca na podium. W kategorii \”Runners Up\” drugie miejsce wywalczył Dawid Rząsa, a trzecie Adam Bunio. W kategorii gier podwójnych zwyciężył debel: Adam Bunio / Dawid Rząsa, pokonując w finale Łukasza Dychę / Ernesta Ścipienia, a na czwartym miejscu uplasowała się para Patryk Kopeć / Dawid Rzeszutek (Mielec). I wreszcie w kategorii \”Old boys\” zwyciężył po ciężkim boju Adam Bunio, pokonując w finale o dziesięć lat młodszego Dariusza Piekarza (Gorlice) 2:1 (21:17;20:22;24:22), wykazując się przy tym żelazną kondycją i niesamowitą odpornością psychiczną. To już 86 zwycięstwo i 120 podium Adama Bunio na mieleckich kortach.