Mieszkańcy Cygan boją się podtopień

16

04.02.11r.


Mieszkańcy Cygan z niepokojem oczekują nadejścia wiosny. Ich obawy są związane z występującymi podtopieniami.

Dlatego też miejscowy radny Marian Tomczyk 26 stycznia skierował do burmistrza Wiesława Ordona interpelacje w tej sprawie: –Roztopy spowodują podtopienia domostw oraz brak możliwości dojścia czy dojechania do nich. Próbkę takiego stanu rzeczy mieliśmy parę dni temu gdy przyszła dodatnia temperatura a drogi przemieniły się dosłownie w bajora nie do przebycia – relacjonuje Tomczyk.

Bardzo proszę Panie Burmistrzu aby podjąć jak najszybsze starania o poprawę tego stanu rzeczy. Wiem, że ogłoszenie przetargu na remonty dróg gminnych będzie możliwe po uchwaleniu budżetu na 2011r. Prosiłbym jednak bardzo gorąco o nie czekanie na budżet i chociaż częściową poprawę tych dróg aby mieszkańcy mogli w miarę normalnie funkcjonować– napisał radny w swojej interpelacji.

Do dnia wczorajszego radny Tomczyk nie otrzymał odpowiedzi na swoje pismo. Zgodnie ze Statutem Gminy magistrat ma aż 21 dni na udzielenie odpowiedzi na interpelacje radnego.

/info
fot.: MT

16 KOMENTARZE

 1. Wioska jak wioska. Skoro do tej pory nie przeszkadzało mieszkańcom taki stan rzeczy, to o co bóle? Inna sprawa to gdzie wójt wioski sie podziewa albo sołtys? Przecież to w jego gestii jest biegać za takimi sprawami.

 2. Kupcie sobie kłady ,albo mieszkanie w mieście…albo bale drewniane sobie poukładajcie zaprzęgiem,końmi itp.
  Z tym nie powinno być problemu -kraść potraficie..
  <lol>
  A tak serio nie macie lekko,ale uwierzcie na słowo Burmistrz też ma przechlapane.. :)

 3. Wy tam na wiochach pomyślcie kto wygra w Nalpie a nie d.u.pk.ę zawracajcie jest błoto zawdziej gumowce i nie siej popeliny .są roztopy to to jest błoto i ciul ,dla mnie jasne ale dla wiochy:|:|:|:P

 4. Przykro słuchać jak mieszkańcy miasta najeżdżają na wieś a mieszkańcy wsi na miasto.
  Dopóki się nie połącztmy wszyscy razem stoimy na przegranej pozycji.
  Przecież lepiej się rządzi mieszkańcami, którzy są skłóceni niż tymi, którzy są w jedności.
  Czy nie widzicie tego.
  Skończcie więc z głupimi animozjami i zacznijcie działac wspólnie.

 5. Powiedz mi synek jaki jest związek pomiędzy brakiem wiedzy ,a upośledzeniem..?
  Upośledzenie to rodzaj kalectwa -brak wiedzy to tuman .

 6. Ja jestem wieśniak, ty jesteś wieśniak, on jest wieśniak, ona jest wieśniaczka, ono jest wieśniak, my jesteśmy więsniakami, wy jesteście wieśniakami, oni są wieśniakami, one sa wieśniaczkami…..
  Czy ci sie to podoba czy nie, wszyscy jestesmy wieśniakami z dziada pradziada. Nie wstydźcie sie swoich wiejskich korzeni.
  Wy w mieście jesteście takimi wieśniakami, którzy żyją w klatce, a my jestesmy takimi wieśniakami, którzy żyją na wolności. Tak więc wy jesteście wieśniakami zależnymi od tych wieśniaków, którzy żyja na wolności. Normalnie jak w przyrodzie.
  Żal mi was, ćwir, ćwir…………….

 7. Ludzie w Cyganach zróbcie tacowe po 10 zł na kamerę, bo na zdjęciach wszystkiego nie widać. Mówię powaznie. P. Marian będzie wtedy mógł kręcić interwencyjne reportaże o Cyganach. Wtedy to nawet nie trzeba będzie telewizji zapraszać. Bo po co obcych mieszać w nasze sprawy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here