Mistrzostwa Podkarpacia Młodzików w badmintonie w Ropczycach

8

26-06-2013

W Ropczycach z udziałem wszystkich najlepszych zawodniczek i zawodników z województwa podkarpackiego rozegrane zostały Mistrzostwa Podkarpacia Młodzików w badmintonie. Mistrzostwa swoją obecnością zaszczycili między innymi: Poseł na Sejm RP Kazimierz Moskal oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, którzy mistrzostwa otworzyli w bardzo oryginalny sposób, wymieniając ze sobą na korcie kilkanaście uderzeń lotką. W zawodach tych bardzo dobrze, tradycyjnie w tym sezonie spisali się badmintoniści Stali Nowa Dęba.

W grze pojedynczej chłopców pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczył Patryk Kopeć, który w finale pokonał 2:0 (21:16;21:16) Tymoteusza Malika (UKS Trójka Tarnobrzeg). W grze podwójnej chłopców pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła para Patryk Kopeć (Stal) / Tymoteusz Malik (UKS Trójka), która w finale pokonała parę Paweł Kopański / Konrad Płoch (UKS Start Widełka) 2:0 (22:20;21:18), tym samym rewanżując się za porażkę na majowych mistrzostwach Polski młodzików w Suchedniowie. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył debel: Rafał Lejko (Stal) / Jakub Kufel (UKS Orbitek Straszęcin). W grze podwójnej dziewcząt pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła para: Natalia Róg (Stal) / Magdalena Golenia (UKS Sokół Ropczyce), która w finale pokonała parę: Jessica Orzechowicz (Tarnowiec)) / Patrycja Domańska (Rzeszów) 2:0 (21:13;21:`14). Trzecie miejsce egzequo i brązowe medale wywalczyły pary: Aleksandra Michalczuk / Zofia Tomczyk (Stal) oraz Dominika Luboch (Stal) / Aleksandra Jodłowska (UKS Sokół Ropczyce). W grze mieszanej trzecie miejsce egzequo i brązowe medale wywalczyły pary mieszane: Rafał Lejko / Natalia Róg (Stal) oraz Patryk Róg / Aleksandra Michalczuk (Stal). Najlepszym zawodnikiem mistrzostw uznany został dwukrotny złoty medalista Patryk Kopeć ze Stali Nowa Dęba. Tak więc młodzi badmintoniści z Nowej Dęby i z tych mistrzostw wracają z pokaźnym dorobkiem 7 medali w postaci 3 złotych oraz 4 brązowych krążków.