Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych, Radnych i Parlamentarzystów

3

W Gorlicach z udziałem zawodniczek i zawodników z trzech państw: Słowacji, Ukrainy i Polski rozegrane zostały XI Międzynarodowe Sportowe Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych, Radnych i Parlamentarzystów w różnych dyscyplinach sportowych, w tym w badmintonie.

W mistrzostwach tych znakomicie spisał się jedyny przedstawiciel podkarpackich i nowodębskich samorządowców: 57 – letni trener badmintonistów Stali Nowa Dęba Adam Bunio, na co dzień pracownik Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie. W grze pojedynczej mężczyzn w kategorii wiekowej powyżej 45 lat nowodębianin po znakomitej, koncertowej i pełnej finezji grze wywalczył pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł Mistrza Polski na 2016 rok pokonując, najpierw w pojedynku półfinałowym Posła Andrzeja Dolatę z Gniezna 2:0 (21:18;21::6), a w wielkim finale pokonał o 10 lat młodszego Pawła Sarka z Kielc 2:0 w setach: 21:12; 21:13.  Tym samym Adam Bunio przeszedł do historii tych Mistrzostw, ponieważ czwarty raz z rzędu wywalczył tytuł mistrza Polski w kategorii wiekowej powyżej 45 lat, pozostawiając w pokonanym polu wielu młodszych od siebie rywali, czego jeszcze nikt nie dokonał i tym samym zaskarbił sobie wielki szacunek uczestników i organizatorów. Tym samym badmintoniści z Nowej Dęby okazale zainaugurowali nowy sezon rozgrywkowy 2016/2017.

Była to kolejna doskonała promocja Miasta i Gminy Nowa Dęba na arenie międzynarodowej przez przedstawiciela badmintonistów z Nowej Dęby.

Na zdjęciach z gorlickich badmintonowych kortów:

– Adam Bunio i Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera;

– medaliści w kategorii powyżej 45 lat mężczyzn, od lewej strony: Poseł na Sejm RP Zbigniew Dolata z Gniezna (brązowy medal i trzecie miejsce), w środku Adam Bunio z Nowej Dęby (złoty medalista i mistrz Polski) oraz Paweł Sarek z Kielc (srebrny medal i drugie miejsce);

– Adam Bunio ze złotym medalem;

– Poseł Zbigniew Dolata i Minister Andrzej Dera zaraz po zwycięskim finale, gratulują Adamowi Bunio zdobycia po raz czwarty z rzędu tytułu mistrza Polski.