Nowy 11 Zeszyt NTSK

9

28 listopada 2014 r. w SOK odbyła się promocja 11 zeszytu historycznego Nowodębskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego. Wśród licznych gości znalazł się Burmistrz p.Wiesław Ordon. Zebranych powitał i poprowadził spotkanie prezes NTSK p.Jerzy Sudoł. Pierwszym prelegentem był p.Józef Antończyk – autor artykułu o korespondencji Zbigniewa Kabaty – partyzanta oddziału „Jędrusie” z harcerzami ZHP im. „Jędrusiów” z Nowej Dęby. Czytał fragmenty listów i patriotyczne wiersze Kabaty. Spotkanie urozmaiciły piosenki w wykonaniu harcerzy ze Szczepu „Jedynka” z Nowej Dęby. Kolejno zabrali głos: p.Stanisław Lis – autor artykułu o Szkole Ludowej w Ślęzakach, ks.Marek Flis – mówił o historii Związku Strzeleckiego w Majdanie Król. i Dębie; p.Adam Szurgociński omówił XV Biegi Uliczne. Na zakończenie zabrał głos p.Krystian Rzemień – dyrektor SOK. Zapraszamy do lektury tej niezwykle cennej i ciekawej pozycji poszerzającej wiedzę o historii naszego regionu.

SOK

9 KOMENTARZE

  1. W 1934 r. Dęba sama chciała przyłączyć się do powiatu kolbuszowskiego do gminy Majdan. Dębianie SAMI chcieli być RKLami, ale się nie udało, a teraz się tego wstydzą.

  2. Pan Antończyk przez lata prowadził harcerstwo w mieście. Jestem Mu wdzięczny za poświęcony czas, uwagę i otwartość na nasze problemy. Dziękuję!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here