Parafiada 2012

20

04-07-2012r.
Piękna słoneczna pogoda, patronalne święto Jana Chrzciciela, początek lata i zbliżające się wakacje. Wszystko to złożyło się 24 czerwca na dobre na rozpoczęcie Parafiady.

Organizatorzy tegorocznej imprezy: Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba, Lasowiacka Grupa Działania, Proboszcz Parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Samorządowy Ośrodek Kultury, Sołtys Sołectwa Tarnowska Wola oraz Towarzystwo Włościańskie „Ługi”, oprócz tradycyjnych już założeń tego święta takich jak: duma z przynależności do „małej ojczyzny”, integracja społeczności lokalnej, pielęgnowanie tradycji i podtrzymywania więzi międzypokoleniowych, pragnęli uczcić przypadającą w tym roku 230. rocznicę założenia Tarnowskiej Woli.


Otaczające naszą miejscowość lasy, widoczny na horyzoncie kościół parafialny, zabudowania wsi, wszystko to zdawało się przypominać okoliczności i ludzi dzięki którym powstała nasza wieś. Tak się akurat złożyło, że spadkobiercy Jana Jacka hrabiego Tarnowskiego rozsiani po całym świecie zjechali się, aby w tych dniach uczestniczyć w zjeździe rodzinnym. Zamknęła się zatem kolejna pętla czasu…

Za pomoc i zaangażowanie serdecznie dziękujemy: p. Krystianowi Rzemieniowi, p. Leszkowi Pabianowi prezesowi zarządu Zakładów Metalowych Dezamet, Straży Miejskiej, OSP naszej parafii, p. Agnieszce Cudo oraz p. Renacie Rozmus.

Towarzystwo Włościańskie „Ługi”
RL/MS
Zrodlo: UMiG20 KOMENTARZE

 1. Super zdjęcie "Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba" TAK WŁAŚNIE ZA KILKA LAT BĘDZIE WYGLĄDAŁA N.DĘBA – SAMI STARSI LUDZIE !!!

 2. i nie wiem za co dziękować np. Rzemieniowi, przecież to jego praca i za nią bierze pieniądze. Czy ktos dziękuje np. pracownikom wywożącym śmieci, sprzątającym nasze miasto sprzedawcom, fryzjerom, szewcom , etc otóż nie, a ich praca jest równie , a może nawet bardziej pożyteczna.

 3. A propos SOK w ND dlaczego nie ma kina w lipcu ?
  Co się stało ? Projektor się zepsuł ! Brawo wakacje w pełni a kino zamknięte !

 4. Nie wiesz może, ale nawet pracującym w domu kultury należy się jakiś urlop po całorocznej harówie. Poczekasz sobie 3 tygodnie i nic ci się nie stanie.

 5. ja jak jadę pksem to dziękuję za bilet,
  jak mi pani chleb w spożywczym pakuje w siatę to też dziękuję,
  mi też dziękują ludzie za to co robię za pieniądze.
  Więc helou! Jak ma ktoś trochę uprzejmości to nie bądźmi tacy zawistni

 6. to tylko bardzo dobrze świadczy o Tobie, jeśli często używasz tego magicznego słowa. Zważ jednak, że słowo to wypowiedziane publicznie ma troszeczkę inny wydźwięk niż wypowiedziane wprost , ot tak z grzeczności.Pozdrawiam.

 7. Ech! To były czasy? Hrabia na zamku w Dzikowie, podróże, zabawy, bale itp. itd. A w okolicznych wsiach w tym w Tarnowskiej Woli z łaski pana założonej, idą w pole chłopi, chłopki i ich dziatwa, w drewnikach albo i bez, idą i się cieszą, że dla hrabiego pracują, pańszczyznę z ochotą odrabiają, dziesięcinę z życzliwości oddają, w chałupach drewnianych snopkiem zamykanych albo i w ziemiankach żywot pędząc, widzenie mają, jak ich potomkowie wdzięczność za to wszystko potomkom hrabiego okażą. Oj żeby tak powróciły te czasy, jakże piękne i sprawiedliwe.

 8. A w tym samym czasie na terenach dzisiejszego nd ludzie na lianach zasuwają :P
  Wszystko wskazuje na to, że te czasy znów powrócą

 9. Jakże trafnie i barwnie ujęta historia TW i okolicy. Cóż z tego, jeśli naród o mentalności niewolnika i parobka nigdy tego nie pojmie. Ja osobiście wolałbym już te liany niż uciemiężenie i kłanianie sie non stop panu , na klęcząco całowanie go po rękach ( jeśli pozwoli oczywiście). Ale co tam nawet szkołę nazwali nazwiskiem swego pana ,dziedzica i ciemiężyciela, który w karty ich przegrał .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here