Planujesz ogrzewanie podłogowe? Zobacz jakie płytki będą najlepszym wyborem?

0

Ogrzewanie podłogowe posiada wiele zalet. Przede wszystkim zapewnia komfort, a przy tym jest energooszczędne i pozostaje zupełnie niewidoczne. Trzeba jednak mieć na uwadze, że decyzja o montażu takiego ogrzewania niesie za sobą pewne ograniczenia. Jednym z nich jest np. pokrycie powierzchni podłogowej – ponieważ do ogrzewania podłogowego należy dopasować taki materiał, który przede wszystkim będzie dobrze przewodził ciepło. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, jakie płytki będą najlepszym wyborem przy ogrzewaniu podłogowym.

Dlaczego płytki na ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie podłogowe jest bardzo docenianym, i często wybieranym rozwiązaniem, ponieważ pomaga równomiernie rozprowadzić ciepło, a także pozwala uniknąć niezdrowych przeciągów. Kolejnym ważnym aspektem, przemawiającym na korzyść ogrzewania podłogowego, jest fakt, że można je zamontować dosłownie wszędzie – w związku z czym jest to bardzo wygodny sposób na pozyskanie ciepła w domu. Osoby, które znają się na ogrzewaniu tego typu lub same są jego posiadaczami, twierdzą zgodnie, że taka forma ogrzewania najlepiej sprawdza się w połączeniu z kamieniem lub ceramiką – a więc do wykończenia podłogi świetnie sprawdzą się wszelkie płytki podłogowe. Dzieje się tak, ponieważ materiały tego typu potrafią bardzo dobrze akumulować ciepło i rozprowadzać je po pomieszczeniu. 

Płytki gresowe

Ogrzewanie podłogowe to nie tylko mało kłopotliwy, ale także bardzo ekonomiczny sposobów na ogrzewanie mieszkania, a nawet całego domu. Taka forma ogrzewania sprawia, że cała przestrzeń ścian i podłóg pozostaje do naszej dyspozycji, ponieważ nie zabieramy miejsca, które w przypadku tradycyjnej instalacji grzewczej byłoby zajęte przez grzejniki. Pozostaje jednak pytanie – czym pokryć podłogę przy ogrzewaniu podłogowym? Jednym z najlepszych rozwiązań będzie zakup gresu. Gres to obecnie jeden z najlepszych, dostępnych na rynku, materiałów przeznaczonych do ogrzewania podłogowego, ponieważ charakteryzuje się przede wszystkim najwyższym poziomem przewodnictwa ciepła, a także najniższym poziomem odkształcalności – która może pojawić się przy zmianach temperatury. Płytki gresowe wypadają świetnie np. w porównaniu z drewnianą podłogą czy panelami, ponieważ są one najbardziej odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, zarysowania czy też ścieranie. Ponadto, w przypadku użycia gresu nie trzeba martwić się o wilgoć, co sprawia, że materiał może zostać użyty przy wykończeniu kuchni czy łazienki.

Płytki imitujące drewno

Kamień i gres to zdecydowanie jedne z najlepszych materiałów, jakie można wybrać do ogrzewania podłogowego, jednak nie zawsze będą one pasowały do wnętrza. Co w sytuacji, kiedy marzy nam się drewniany parkiet? Przy ogrzewaniu podłogowym można zdecydować się na podłogę z drewna lub paneli, jednak trzeba przy tym pamiętać, że drewniane podłogi znacznie gorzej znoszą wszelkiego rodzaju różnice temperatur. Jedną z ciekawych alternatyw może być np. zakup posadzki w pełni imitujące drewno. Tego typu posadzka długo utrzyma ciepło i pozostanie odporna na działanie wysokich temperatur, a przy tym będzie pasować do naszego wnętrza. Dostępne dziś rodzaje płytek pozwalają na wybór nie tylko dowolnego wymiaru, ale także wzoru podłogi. Ponadto, podłogi wykonane z tego materiału są bardzo łatwe w czyszczeniu.

MATERIAŁ PARTNERSKI