Tarnobrzescy policjanci tworzą mapy zagrożeń

4

„Poczucie bezpieczeństwa w gminie Nowa Dęba” było tematem konsultacji społecznej przeprowadzonej przez  policjantów w celu stworzenia „Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”. Opracowanie mapy zagrożeń należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym.

Wczoraj w budynku Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie, odbyły się konsultacje społeczne dotyczące „Założeń Krajowej Mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”.  Kolejne spotkania zostaną przeprowadzone w pozostałych gminach jeszcze w tym miesiącu.

Głównym celem tych spotkań jest tworzenie narzędzi –  map zagrożeń bezpieczeństwa, które pozwolą na rzetelne i czytelne przedstawienie społecznościom lokalnym skali i rodzaju zagrożeń na terenie powiatu tarnobrzeskiego. Z założenia, „mapy zagrożeń” mają być narzędziami, które pozwolą zaktywizować różne podmioty w zakresie współpracy z Policją, w celu ujawniania i przeciwdziałania okolicznościom zagrażającym bezpieczeństwu obywateli. Pomogą też lepiej zarządzać siłami i środkami policyjnymi.

W spotkaniu udział wzięli: Burmistrz Miasta i Gminy w Nowej Dębie Władysław Ordon, Komendant Straży Miejskiej w Nowej Dębie Mieczysław Nalepa, Komendant Placówki Żandarmerii Wojskowej st. chor. szt. Adam Ładosz, Kierownik Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Dębie Leszek Mirowski, Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie Krystian Rzemień oraz  przedstawiciele sołectw.

Spotkanie otworzył Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu inspektor Edward Ząbek. Komendant w swoim wystąpieniu przedstawił idee tworzenia „Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”, oraz  propozycje poprawy skuteczności działań w zakresie likwidacji zagrożeń poprzez zwiększenie współpracy i aktywizacji ze wszystkimi podmiotami zaangażowanymi w realizację zadań na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli.

Następnie Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu nadkom. Stanisław Sekuła przedstawił prezentację multimedialną dot. tworzenia mapy zagrożeń. Sprawozdanie stanu bezpieczeństwa na terenie gminy Nowa Dęba przedstawił podkom. Marek Pietrykowski Komendant Komisariatu Policji w Nowej Dębie.

Następnie, uczestnicy spotkania przedstawiali swoje wnioski mające na celu eliminowanie popełnianych przestępstw przeciwko mieniu, bezpieczeństwu w ruchu drogowym oraz przemocy domowej.

Policja

4 KOMENTARZE

    • Od wczoraj jest wice , Panie Mirowski ciekawe czy Pana beda pieski kasac i od kiedy zaczna

  1. zenada!!! jakie zagrozenia??? i kto to opanuje w razie w/w zagrozenia – te elementy wymienione i pseudorzadzace !!!ja sobie mysle, ze to okazja do stworzonego juz miejsca dla vice/burmistrza – zgadnijcie kto taki???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here