TO MOJE MIASTO!!! Relacja z koncertu!

37

28-12-2011To był niesamowity wieczór muzyczno-sentymentalny. 27 grudnia w Samorządowym Ośrodku Kultury dwukrotnie mogliśmy usłyszeć dźwięki utworów Sagittariusa, The End i Nie-bo.


Utwory znanych kapel z nowodębskimi korzeniami wykonali znakomici muzycy: Robert Lubera, Mariusz Moskalewicz, Andrzej Paprot, Andrzej Kosiorowski, Jean Lubera, Piotr „Quentin” Wojtanowski i Krzysztof „Flipper” Krupa oraz gościnnie na harmonijkach ustnych Marcin Dyjak i Mirek Dyjak. Pomysł na to świetne wydarzenie kiełkował w umyśle Roberta Lubery i władz miasta od ponad roku. Został on zrealizowany z bardzo dużym powodzeniem, o czym świadczy pełna sala na obydwu koncertach oraz reakcje rozentuzjazmowanej publiczności.


Oklaskom nie było końca, zwłaszcza po wykonaniu piosenki „To moje miasto” – utworu skomponowanego przed laty przez Mariusza Moskalewicza. Owacyjnie przyjęto także utwór, który Sagittarius wykonał na festiwalu w Opolu w r. 1985 – Robert Lubera zadedykował go swojej mamie, która 20 grudnia skończyła 80 lat. Atmosfera na koncertach była tak rewelacyjna, że z zaplanowanego 1,5-godzinnego grania zrobił się koncert na grubo ponad dwie godziny. Godzina rozpoczęcia drugiego, dodatkowego przesunęła się, ale rekompensatą za wydłużone czekanie były wspaniałe dźwięki i równie długi występ muzyków „nie do zdarcia”. Sentymentalną podróż w muzycznym czasie zakończyły podziękowania i pamiątkowe prezenty, jakie muzykom wręczyli: burmistrz Wiesław Ordon i dyrektor SOK Krystian Rzemień.

Te koncerty, to jeden z elementów wspominkowych atrakcji, związanych z 50-leciem nadania praw miejskich Nowej Dębie. Towarzyszyła im multimedialna wystawa archiwalnych zdjęć zespołu. Jako organizatorzy koncertu zapewniamy, że w przyszłości powstanie wydawnictwo płytowe, zawierające archiwalne nagrania tych nowodębskich grup.

SOKNa Facebooku, profil zespołu NIE-BO ukazał się wpis:
\”O rety!!!!to było coś niesamowitego !!!! po raz pierwszy w życiu zagrałem dwa dwu i pół godzinne koncerty pod rząd!!! a w dodatku oparte na piosenkach autorskich!!! ponad 520 osób spędzało z nami jeden z najfajniejszych dni w moim życiu!!! NOWA DĘBA SZACUN!!!! \”

37 KOMENTARZE

 1. Należy się spodziewać czegoś na TV Tarnobrzeg, może niebawem.

  Pierwszy koncert był w całości ściągnięty na trzech kamerach HD. Jeżeli chodzi o dźwięk – oba koncerty nagrywano wielośladowo ( coś koło 20 tracków, jeżeli dobrze pamiętam ) być może pod kątem zmasterowania na płytę koncertową.

 2. DJ Jaca na filmie zdjęciami obraca :). Niesamowity był moment, gdy podczas drugiego koncertu, zaraz po filmie, gdy ekran szedł do góry i odsłaniał chłopaków z Sagittariusa napis "Sagittarius" został jeszcze chwilę na tylnej ścianie sceny i powoli wygasał, a potem zaczęli grać, to było epickie.

 3. SAGITTARIUS FOREVER :) to było wspaniałe, mam nadzieję, że kiedyś jeszcze posłucham Sagittariusa w oryginalnym składzie. Pozdrawiam!

 4. Szkoda byłoby gdybyście nie pograli jescze,przynajmniej na bluesowych imprezach w kraju,ludzie was pamiętają !!! KONCERT BAJKA :-)

 5. dot. #16: przecież szatnia była dostępna na koncertach, jest dostępna na kinie, więc o co chodzi? Że się komuś chciało wejść w kurtce to już jego problem!

 6. Myślę , że nie wiele osób wie co to był Sagittarius w tamtych czasach i czym była muzyka, jakie koncerty odbyły się w Domu Chłopa, tylko szkoda, że nie wypaliło z TSA na hali sportowej z powodu sceny zestawionej z rusztowań budowlanych. Wtedy ludzie żyli muzyką , nie było komputerów ale była jazda.A co do koncertu rewelka, szczególny szacun dla Mariusza po tylu latach zabębnić to jest sztuka!

 7. Nie mogłem być na koncercie(inne sprawy zawodowe) ale wiem że to był niesamowity koncert. Jak grał Sagittarius w latach 80 to byłem chłopaczkiem (rocznik 77) ale doskonale pamiętam THE END i ich poczynania na początku lat 90. Szkoda że na koncercie zabrakło Leszka Dziarka, Marcina ,,Cinka" Domańskiego. Na trasie z Wilkami na basie chyba grał Mariusz Szmuc. To też ważne nazwiska. Pochodzę z okolic St.Woli i pamięta te nazwiska.
  Co do wyjazdu Lubery z N.D. , a co miał robić ? jak coraz gorsze czasy nadchodziły to wybrał i bardzo słusznie.
  A emigrant nie wypisuj głupot że Lubera zdrajca gitary-pokaż TY co potrafisz ,,emigrant". I jeszcze – w Nowej Dębie macie piękny obiekt kultury.

 8. Ale przecież jeżeli komuś się nie podoba to jego sprawa, tylko po co poszedł na koncert, zawsze może poczekać na lepszy w wykonaniu kapeli disco polo, lub temu podobnej. Nic na siłę. Po co się męczyć?
  Ja wiem najprościej jest krytykować , ale jak trzeba coś zrobić…..to już gorzej.

 9. Wieśniaki wypier……… mi z Forum bo was pozabijam…Jak się nie znacie na dobrej muzyce to słuchajcie tych waszych zasranych wiejskich nutek. jeszcze raz zobacze jakiś dziwny tekst to Smierć gwarantowana…………

 10. @30 a po co się idzie na koncert żeby posłuchać i ocenić… i jeśli ktoś mówi że NIE-BO gra owojuhc to tak jest 5 lat temu też był WIELKI koncert

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here