VI Indywidualne Mistrzostwa Polski Nauczycieli

2

W Straszęcinie koło Dębicy z udziałem ponad 70 zawodniczek i zawodników z całej Polski rozegrane zostały VI Indywidualne Mistrzostwa Polski Nauczycieli, Pracowników Oświaty, Trenerów i Instruktorów w badmintonie. W mistrzostwach tych bardzo dobrze spisali się przedstawiciele Nowej Dęby, na co dzień trenerzy sekcji badmintona w Stali Nowa Dęba. W grze pojedynczej mężczyzn w kategorii wiekowej do 30 lat czwarte miejsce wywalczył Mateusz Czachor. Natomiast w grze podwójnej mężczyzn w kategorii do 30 lat debel Mateusz Czachor (Nowa Dęba) / Wojciech Palikij Katowice wywalczył drugie miejsce, tytuł wicemistrzów Polski i srebrny medal. W grze pojedynczej mężczyzn w kategorii powyżej 50 lat trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Adam Bunio. W grze podwójnej mężczyzn w kategorii powyżej 50 lat drugie miejsce, srebrny medal i tytuł wicemistrzów Polski wywalczył debel Adam Bunio / Nowa Dęba) / Kazimierz Prędki (Warszawa). Ciekawostką jest fakt, że pan Kazimierz był najstarszym uczestnikiem mistrzostw, albowiem liczy sobie już 73 lata! Za swoją grę otrzymał owację na stojąco od wszystkich uczestników mistrzostw. Tym samym obaj trenerzy sekcji badmintona Stali Nowa Dęba: Mateusz Czachor i Adam Bunio dołączyli do grona swoich podopiecznych, medalistów tegorocznych mistrzostw Polski, powiększając tym samym spory już dorobek medalowy badmintonistów z Nowej Dęby w kończącym się sezonie rozgrywkowym 2013 / 2014.

badmmistrznauczycieli

Na zdjęciu Adam Bunio (z lewej) i Mateusz Czachor (z prawej) medaliści ze Straszęcina.