W Nowej Dębie konkursem upamiętniono 100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie

1

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie oraz Parafia Rzymskokatolicka p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie były organizatorami Konkursu Wiedzy Religijnej z okazji 100-lecia objawień Najświętszej Maryi Panny w Fatimie. Konkurs, którego pomysłodawcą był ks. Mieczysław Wolanin, proboszcz parafii MBKP, skierowany został do dzieci, młodzieży i dorosłych. Odbył się w wigilię 100. rocznicy objawień, 12 maja 2017 r. w budynku SOK. Głównym celem było zachęcenie do poznania lub przypomnienia okoliczności, treści przekazu oraz dalszej historii związanej z objawieniami w Fatimie w 1917 r. – informuje Krystian Rzemień, dyrektor SOK.
Konkurs, do którego przystąpiło 21 osób odbył się w formie zamkniętego testu złożonego z 50 pytań. Utrudnieniem była możliwość zdobycia punktów ujemnych za błędne odpowiedzi. Rozstrzygnięcie konkursu, rozdanie dyplomów oraz nagród odbyło się 13 maja 2017 r. w kościele MBKP, tuż przed rozpoczęciem Nabożeństwa Fatimskiego w setną rocznicę objawień. Główna nagroda – rower – ufundowana przez ks. Wolanina powędrowała do Elżbiety Dłużyńskiej-Kokoszka, która zdobyła pierwsze miejsce i najwyższą ilość punktów. Cenne nagrody w postaci różnych wydań Pisma Świętego otrzymali zdobywcy kolejnych pięciu miejsc. Na każdego uczestnika czekał pamiątkowy album i inne drobne upominki.
Organizatorzy dziękują za włączenie się w przygotowywanie pytań i ocenę testów paniom: Helenie Tłusty, Annie Babuli, Justynie Motyce i Magdalenie Kupiec. Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje.

1 KOMENTARZ

  1. Może konkursowe działanie p.dyrektora Samorządowego Domu Kultury powinno obejmować większą szerokość tematu z zakresu religioznawstwa umożliwiając udział większej grupie uczestników będących reprezentacją istniejących różnych wyznań i przekonań naszej małej Ojczyzny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here