Wielka modernizajca SOK

0

Dzięki planowananej modernizacji Samorządowy Ośrodek Kultury stanie się nie tylko cieplejszy i ładniejszy ale również bardziej funkcjonalny.

Wiemy już jakie zmiany czekają nowodębski Dom Kultury. Jak zapowiada kierownictwo placówki budunek zostanie docieplony, odremontowany i będzie bardziej przyjazny dla osób niepełnosprawnych. –Dzięki zaangażowaniu wielu osób i przychylności władz gminy w budżecie na 2010 rok zostały zapewnione środki na realizację tego zadania z czego bardzo się cieszę– mówi Krystian Rzemień, dyrektor SOK.


Tak ma wyglądać hol parterowy w budynku

Wielka przebudowa
W pierwszej kolejności wykonana zostanie termomodernizacja obiektu: wymiana stolarki okiennej i drzwiowej (obecny układ pozostanie niezmieniony), ocieplenie ścian zewnętrznych i dachu, wymiana instalacji C.O. i odgromowej, budowa szklanej fasady wejściowej (wiatrołapu), montaż platformy schodowej, budowa wymiennikowni ciepła w budynku oraz sieci przyłącza ciepłowniczego z kotłowni PGKiM. Na powyższy zakres robót Gmina złożyła projekt do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Następnie budynek czeka wewnętrzna przebudowa i wymiana większości instalacji (m.in. elektryczna – która musi mieć większą przepustowość). –Zmieniony zostanie układ pomieszczeń w holu na parterze, poprawione zostaną sale wystaw i kameralna a sala widowiskowa zyska nową pochylnię z widownią. Każde z pomieszczeń budynku zostanie wyremontowane. SOK będzie bardziej przyjazny wszystkim, bo zainstalowana zostanie winda i toaleta dla osób niepełnosprawnych. Na koniec zmienione zostanie wyposażenie techniczne sali widowiskowej– wylicza Krystian Rzemień, dyrektor Domu Kultury. Zainstalowane zostaną nowe projektory kinowe, ekran, nagłośnienie (dolby) i oświetlenie. Jeśli uda się szybko dopiąć ostatnie czynności i ogłosić przetarg, to na przełomie maja i czerwca 2010 r. rozpocznie się remont budynku, który potrwa do połowy 2011 roku. Całość inwestycji jeszcze przed przetargiem jest szacowna na 6,5 mln złotych.


W nowej kawiarence będzie można posiedzieć, porozmawiać czy przeczytać prasę

Przeprowadzka na czas remontu
Przebudowa największej placówki kulturalnej w gminie wiąże się z utrudnieniami w jej funkcjonowaniu. Dlatego na czas remontu trzeba będzie przenieść zajęcia i biblioteki w inne miejsca, by dostęp do nich był jak najmniej utrudniony. Przeprowadzka czeka nie tylko „Dębian” czy młodych aktorów z kółka teatralnego ale również konstruktorów z „Modelarni Ratuszowej” czy słuchaczy mających powstać w najbliższym czasie sekcji historyczno-regionalistycznej, filmowej, fotograficznej i dziennikarskiej –Na bieżąco będą publikowane informacje na ten temat, ale już teraz mogę dodać, że prawdopodobnie biblioteka dla dzieci zostanie przeniesiona do Świetlicy Dziecięcej, a pozostałe jej oddziały i koła działań SOK do budynku Spółdzielni Inwalidów. – deklaruje Krystian Rzemien. Niestety w tym czasie trzeba będzie zamknąć kino ze względu na brak odpowiedniego pomieszczenia.Mimo to, mniejsze formy będą wyświetlane w kameralnej atmosferze, w wynajmowanych pomieszczeniach. –Dziękuję Państwu z góry za zrozumienie tych „chwilowych” utrudnień w nowodębskiej kulturze. Myślę, że po remoncie wszyscy będziemy zmobilizowani do korzystania z możliwości, które SOK oferuje.- mówi dyrektor SOK.

Marek Ostapko

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here