Wybierz się do Lwowa

11

ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Serdecznie zapraszamy na weekend we Lwowie

Termin: 17-18.04.2010 r.
Cena: 310 zł

Lwów to miasto, w którym zapachy tajemniczego Wschodu i dźwięki romantycznego Zachodu przeplatają się w ekspresji Południa ze spokojem Północy. Uważany przez samych Ukraińców za najbardziej europejskie ukraińskie miasto. Lwów to miejsce pełne poezji.Na szczęście tutejsza zabudowa uchroniła się przed zapędami sowieckich architektów, zachowały się średniowieczne uliczki, których urok przyciągał znakomitych pisarzy i poetów

Ramowy program:

Dzień 1.

Zbiórka uczestników i wyjazd o godz. 3.00. Przyjazd do Lwowa ok. godz. 9.00, rozpoczęcie zwiedzania – Cerkiew św. Jura, następnie Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich, przejazd do centrum. Spacer po lwowskiej starówce: Ratusz i rynek, zabytkowe kamienice m.in. Królewska, Czarna, Wenecka, Katedra NMP, Kaplica Boimów, pomnik Adama Mickiewicza; Cerkiew Wołoska. Czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i obiadokolacja w formie biesiady w wiosce ukraińskiej znajdującej się na terenie hotelu (menu: szaszłyki, kiełbasa grillowa, kartofelki zapiekane, zestaw surówek, warzywa grillowane, kwas chlebowy, pieczywo, piwo 0,5 l./os., wszystko to przy muzyce zespołu ukraińskiego). Nocleg.

Dzień 2.

8.00 – 9.00 śniadanie w formie bufetu. Dalsze zwiedzanie Lwowa. Wejście na Wysoki Zamek – panorama miasta, następnie spacer po Dzielnicy Ormiańskiej wraz z Katedrą, Cerkiew Przemienienia Pańskiego. Czas wolny – możliwość zrobienia zakupów. Ok. 15.00 Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Polski w późnych godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

Przejazd autokarem klasy LUX wyposażonym w barek, video, klimatyzację i WC
1 nocleg w hotelu Mirage *** w Sudowej Wiszni pok. 2, 3 os. z łazienkami
1 śniadanie 1 obiadokolacja (w formie biesiady)
Koszt pilota-przewodnika
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
Program zwiedzania
Ubezpieczenie zawarte w Signal Iduna Polska NNW 7.000 zł, KL. do 10.000 €, bagażu do 800 zł.
Podatek VAT

Cena nie zawiera:
cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie

Rozkład jazdy:

3:00 Tarnobrzeg – parking obok PKS (FRAC)

3:30 Nowa Dęba – parking przed Domem Kultury

4:00 Kolbuszowa – PKS parking obok Active Trade

Uwagi:
Program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.
Uczestnicy wycieczki muszą posiadać ważny paszport

Szczegółowe informacje dotyczące wycieczki mogą Państwo uzyskać w Biurach Podróży:

Marek Tarvel
ul Kościuszki 1
39-460 Nowa Dęba
tel:15 846 42 49

Active Trade Sp. z o. o.
ul .Moniuszki 1
39-400 Tarnobrzeg
tel:15 822 94 68

Active Trade Sp. z o. o.
ul: 11- go Listopada 10
36-100 Kolbuszowa
tel: 17 744 42 79

ARTYKUŁ PROMOCYJNY

11 KOMENTARZE

 1. Niestety zapomina się o tym, ze Lwów kipi nacjonalizmem i antypolskimi prowokacjami. Gloryfikacja ruchu Stepana Bandery jest najsilniejsza właśnie w rejonie Lwowa i Iwano-Frankivska /niegdyś Stanisławów/. Niedawno na cmentarzu lwowskim miał miejsce pogrzeb weterana UPA w którym kompanię honorową przy trumnie zmarłego stanowili młodzi Ukraińcy w mundurach SS-Galizien.
  Tak na marginesie…

 2. Myśląc o ukraińskim nacjonalizmie, cieszę się na myśl o tym, jak ich niedługo ruscy ze wschodu przycisną… Na własne życzenie.

 3. Wszyscy rację po trochu maja ale : ruszcie tyłki z tego grajdołu i zobaczcie piękno tego miasta .Nie bądź jeden czy drugi małostkowy nie patrz na końską kupę obok teatru i niech cię nie zdziwi brak stalowego dekla na studzience przed katedrą .Patrz na kulturę wielu narodów i na Polskę patrz!!!Warto pojechać.Samemu czy z Markiem Wasz wybór ale Kresy są piękne ,ludzie wspaniali ,Ukrainki słodkie;) a jedzenie wyśmienite .całym sercem reklamuję :):)
  Don Qujote

 4. toche meczacy ten wyjazd, bo zobaczyc miasto + 2 razy autokar w 2 dni to troche sport wyczynowy, mozna tez np.okroic zwiedzanie a wybrac sie do opery??

 5. Tzw. ukraiński nacjonalizm bierze się z setek lat polskiej i rosyjskiej okupacji czy, jak kto woli, dominacji na tych ziemiach. Ukraińcy odreagowują, czasem bardziej sensownie (np. zwlaczając język rosyjski w przestrzeni publciznej), czasem mniej.
  UPA jest dla nich przede wszystkim partyzantką antyniemiecką i antyradziecką, 90 proc. Ukraińców nie wie nic o Wołyniu, ludzie wiedzą za to, że UPA walczyło z ZSRR do 1951 roku.

 6. …Kochani kocham toi miasto jak NASZ KRAKÓW choć większy sentyment mam do LWOWA"""""""" znam je lepiej jak tarnobrzeg każdy kto wie gdzie są POLSKIE dzielnice PA RUSKI NIE PAGAWRI a Ukraińskiego nie znacie ale językiem będzie polski a ten co mówi że nie rozumie to kłamca bo OGLĄDA codziennie nasze wiadomości z Polsatu . Cudowne Miasto zapraszam do zwiedzania , a jak ktoś chce poznać prawdziwą PRAWDĘ Lwoiaków POLAKÓW to ze mną zapraszam MOJA RODZINA "POLSKA" to jest tam od zarania dziejów a Ja chodziłem po CMENTARZU "ORLĄT" będąc dzieckiem wymykając się z Ciocią nocą by się pomodlić i abym pamiętał co to jest za miejsce , a tyle by było jeszcze opowiadać że tajoj tajoj Pozdrawiam!!! Drutek ;0)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here