Wygodne materace w Inowrocławiu – czym się kierować przy zakupie?

0
jak-dobrac-materac-do-swoich-potrzeb

Zakup nowego materaca nie jest trudny, jeśli wiemy, na jakie parametry zwracać uwagę przeglądając oferty sklepów. Dowiedz się, czym się kierować w zakupie materaca, aby cieszyć się komfortowym wypoczynkiem przez długie lata.

Marka – czy warto wybierać markowe materace?

Na rynku rozwiązań do snu dostępnych jest mnóstwo materacy. Decydując się na znaną i renomowaną markę zawężamy pole poszukiwań i mamy gwarancję, że wszystkie produkty tego producenta spełniają konkretne wymogi. Jeśli nie zwracamy uwagi na markę, a jedynie na np. rodzaj wypełnienia (materac piankowy) ryzykujemy, że kupimy materac co prawda tani, ale niskiej jakości.

Za znaną, renomowaną marką mogącą poszczycić się dużym doświadczeniem, tak jak Hilding, stoi zespół specjalistów, którzy bezustannie pracują nad ulepszaniem zastosowanych w materacach rozwiązań, wysoka jakość półproduktów i gwarancja na lata.

Gwarancja – czy Twój wybrany materac ją ma?

Gwarancja to kolejny element, na który warto zwrócić uwagę w trakcie zakupów. Tanie, niskiej jakości materace najczęściej nie posiadają żadnej rękojmi producenta. Tymczasem wiodące marki nie obawiają się oferować swoim klientom możliwości zwrotu lub wymiany produktu – w przypadku materacy Hilding gwarancja obejmuje czas od kilku do nawet kilkunastu lat.

Rodzaj wypełnienia – pianka piance nierówna

Oczywiście każdy materac składa się przede wszystkim z wypełnienia – dlatego to, co stanowi jego bazę powinno być dla nas szczególnie istotne. Pamiętajmy, że określenie „materac piankowy” jest bardzo nieprecyzyjne, jeśli nie dowiemy się, jaka to konkretnie pianka. Wyróżniamy zwykłe piany poliuretanowe, które nie posiadają żadnych oznaczeń poza gęstością (oznaczaną jako T), piany wysokoelastyczne (HR), termoelastyczne (np. stosowana w materacach Hilding Salsa – Visco) i lateksowe. Materace wykonane ze zwykłych pianek poliuretanowych powinny być przez nas na samym początku skreślone – taki materiał nadaje się wyłącznie do obić mebli tapicerowanych, a nie codziennego snu. Z kolei piany HR, Visco i lateksowe są produktami najwyższej jakości, które gwarantują długoletnie zadowolenie z ich parametrów (twardości, elastyczności, stopnia podtrzymywania kręgosłupa etc.).

Szukasz doskonałej jakości materaca w Inowrocławiu? Zajrzyj na Materaceinowroclaw.pl

Dlaczego materace Kalisz sprzedają się pod szyldem marki Hilding?

Twardość – nie kupuj zbyt miękkiego materaca

Być może kusi Cię, aby kupić materac możliwie jak najbardziej miękki. Nim to zrobisz, dokładnie sprawdź, czy takiego potrzebujesz. Specjaliści rekomendują, aby osoby do 70 kg wagi spały na materacach oznaczonych jako H3, czyli umiarkowanie twardych, ewentualnie H2 – miękkich. H1 przeznaczone są dla dzieci i niemowląt, a H4 – dla osób lubiących mocne podparcie i ważących więcej, niż wspomniane 70 kg. Jeśli nie możesz się zdecydować, jaka twardość będzie dla Ciebie optymalna, możesz wybrać jeden z dwustronnych materacy, taki jak np. Hilding Tango, który po jednej stronie obłożony jest blatem piany HR, a po drugiej – blatem lateksowym.

Strefy twardości, bo twardość to nie wszystko

Jeżeli zależy Ci na maksymalnym komforcie, zwróć uwagę, czy Twój wybrany materac posiada profilowaną w strefy twardości powierzchnię. 7-strefowe sprężyny kieszeniowe, jak i opatentowane 7-strefowe blaty pianowe to wyróżnik materaców z oferty Hilding. Jak to działa? Powierzchnia materaca oczywiście pozostaje gładka i równa, jednak wypełnienie wykonane jest tak, aby odkształcać się pod różnym rodzajem nacisku, dostosowanym do poszczególnych części ciała (głowy, barków, bioder etc.). Dzięki temu Twoje ciało zyskuje optymalne podparcie na całej długości, układ kostno-szkieletowy może się zregenerować w czasie snu, a z mięśni znika napięcie.

 

Pokrowiec ma znaczenie

Kupując materac koniecznie zwróć uwagę na to, w jakim pokrowcu jest zamknięty. Podłoże do spania wykorzystujemy latami – w tym czasie, aby zachować najwyższe standardy higieniczne, będziesz chciał swój materac czyścić. Najprościej to zrobić go piorąc – dlatego np. Hilding każdy swój materac zamyka w ściąganym pokrowcu, który może być prany nawet w 60 stopniach (poszczególne materace mają różne pokrowce, które mogą różnić się dopuszczalną temperaturą).

Najlepszej jakości materace w Jastrzębiu Zdroju dostępne na Materacejastrzebiezdroj.pl

                            Materiał Partnera