Wyniki kolejnej rundy Nowodębskiej Ligi Szachowej

11

01-12-2012

Dziś zostaną rozegrane kolejne rundy I edycji Nowodębskiej Amatorskiej Ligi Szachowej. Już podczas ostatniej kolejki doszło do bardzo interesującego pojedynku pomiędzy pretendentami do tytułu \”Szachowego Mistrza Nowej Dęby\”, pomiędzy Przemysławem Nowakiem i Zenonem Bogaczem.

Po dość emocjonującym pojedynku, który trwał do ostatnich sekund rozgrywki zwycięstwo odniósł Przemek Nowak na co dzień uczeń I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu, który aktualnie posiada komplet zwycięstw (10 pkt).

Po zakończeniu partii z ciekawością odliczyliśmy sekundy jakie pozostały Przemkowi do końca partii i okazało się, że było ich zaledwie kilkadziesiąt co pokazuje, jak mocnymi nerwami w końcówce wykazał się jej zwycięzca.

Drugie miejsce w tabeli zajmuje Bogdan Kaczmarek, który traci jedynie 0,5 pkt do lidera NALSz, natomiast do czołówki znacznie zbliżył się Bronisław Szymański, który zajmuje aktualnie 3 lokatę w tabeli z ilością 9 pkt.

Wypada również podkreślenia fakt dzielnej postawy najmłodszych zawodników ligi czyli Bartłomieja Plichty, Piotra Nowaka, Piotra Sudoła i Michała Gurdaka, którzy mimo mniejszych umiejętności szachowych dzielnie stawiają czoła o wiele doświadczonym zawodnikom, a jak widać z partii na partię grają coraz lepiej.

Niestety z udziału w lidze wycofało się dwóch bardzo dobrych zawodników tj. Sylwester Bal i Adam Szymański z uwagi na brak możliwości rozgrywania partii w soboty. Mimo to jako organizatorzy liczymy na ich udział w przyszłości.

Wszystkich chętnych zapraszamy do obejrzenia meczy już w dzisiejszą sobotę w godzinach 16:00 do 18:00 w sali nr 110 Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie, który dzięki jego Dyrektorowi Krystianowi Rzemieniowi udostępnił swoje podwoje na przeprowadzenie zawodów w królewskiej dyscyplinie sportowej-SZACHACH.

Pogoń Nowa Dęba

11 KOMENTARZE

  1. To miło, że ludzie graja w szachy, wszak to królewska gra jest. Szkoda tylko, że Pań nie było. ale cóż taki nasz obyczaj, Panie do kuchni i dzieci. GRATULACJE DLA WSZYSTKICH SZACHISTÓW.

  2. La Boga temu Ostapce nic nie wychodzi,w szachy przegrywa ,na sesji wszyscy go okladaja ,nawet nie dal rady przetoczyc Lesnej na Poreby

  3. Działanie społeczne wynosi się z domu rodzinnego. Szacunek i wsparcie należy się tym, którzy swój prywatny czas poświęcają dla innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here