Wyśmienita inauguracja 47 roku działalności nowodębskiego badmintona!

7

2014-01-07

Znakomicie zainaugurowali 47 rok swojej działalności badmintoniści Stali Nowa Dęba, chluba ziemi podkarpackiej, tarnobrzeskiej oraz nowodębskiej. Na inaugurację swoich startów w 2014 roku doskonale spisali się na Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych w badmintonie, który rozegrany został w Straszęcinie k/ Dębicy.

W kategorii juniorów młodszych w grze pojedynczej chłopców trzecie miejsce egzequo zajęli: Patryk Kopeć i Ernest Ścipień.

W grze podwójnej chłopców pierwsze miejsce i złoty medal wywalczył debel: Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba) / Tymoteusz Malik (UKS Trójka Tarnobrzeg), a drugie: Ernest Ścipień (Stal Nowa Dęba) / Szymon Malik (UKS Trójka Tarnobrzeg). Jeszcze lepiej spisali się młodzicy młodsi. W grz pojedynczej dziewcząt pierwsze miejsce wywalczyła Beata Mycek (Stal Nowa Dęba), która w finale pokonała Jessicę Orzechowicz (UKS Team Tarnowiec) 2:0 (21:13;21:8). Miejsce trzecie wywalczyła Zofia Tomczyk (Stal Nowa Dęba), na miejscu piątym uplasowała się Dominika Luboch, a na miejscu szóstym Aleksandra Michalczuk (obie Stal Nowa Dęba).

W grze pojedynczej chłopców bardzo dobre trzecie miejsce wywalczył Jakub Suszyński (Stal Nowa Dęba). W grze podwójnej dziewcząt pierwsze miejsce wywalczył debel dziewcząt: Beata Mycek (Stal Nowa Dęba / Jessica Orzechowicz (UKS Team Tarnowiec), który w pojedynku finałowym pokonał debel klubowy Stali Nowa Dęba: Aleksandra Michalczuk / Zofia Tomczyk 2:0 (21:14;21:16). Na miejscu czwartym uplasowała się para Stal Nowa Dęba; Klaudia Kostrzycka / Dominika Luboch.

Gra mieszana była popisem młodych nowodębian, którzy tą kategorię wręcz zdominowali. Zwyciężył mixt: Patryk Michałek (UKS Orbitek Straszęcin) / Beata Mycek (Stal Nowa Dęba), który w finale pokonał parę: Prtyk Kordek (UKS Aktywna Piątka Przemyśl) 2:0 (21:7;21:11). Na miejscu trzecim uplasował się mixt; Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin) / Zofia Tomczyk (Stal Nowa Dęba), a na miejscu czwartym mixt: Jakub Suszyński / Aleksandra Michalczuk (Stal Nowa Dęba). Niekwestionowaną gwiazdą straszęcińskich badmintonowych zmagań była niewątpliwie Beata Mycek (Stal Nowa Dęba), która aż trzykrotnie stawała na najwyższym stopniu podium dla zwycięzców, będąc najlepszą zawodniczką tego turnieju w kategorii młodziczek młodszych. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że Beata, to w chwili obecnej rakieta numer jeden w Polsce w kategorii wiekowej młodziczek młodszych! W sumie badmintoniści Stali Nowa Dęba stanęli w Straszęcinie na podium dla zwycięzców aż dwanaście razy, w tym: cztery razy na jego najwyższym stopniu, trzy razy na jego drugim stopniu i pięć razy na jego trzecim stopniu!

Była to rewelacyjna inauguracja nowego 2014 roku w wykonaniu badmintonowej młodzieży z Nowej Dęby.