Dlaczego w Nowej Dębie nie było finału WOŚP?

109

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) zagrała w naszym kraju już 28 raz, jednak tym razem akcja ominęła nasze miasto. Dlaczego?

WOŚP w Nowej Dębie grało od samego początku powstania. Początkowo sztab WOŚP organizowali nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół nr 2, później gmina Nowa Dęba i Samorządowy Ośrodek Kultury. W ostatnich 2 latach orkiestra ponownie wróciła do „dwójki”. Niestety, w tym roku finał się nie odbył. O powody zapytaliśmy dyrektor ZS2 p. Iwonę Strojek: –Niestety w tym roku nie mogliśmy zorganizować tego wydarzenia, ze względu na remont dachu nad małą salką i pomieszczeń wokół. Teren budowy jest zabezpieczony i ze względu na przepisy prawa nie mogliśmy zorganizować w tym miejscu imprezy masowej.

Warto w tym miejscu dodać, że nie trzeba oglądać się na placówki publiczne bo każdy chętny może założyć swój własny sztab WOŚP i zorganizować zbiórkę. Wystarczy tylko chęć i zapał do pracy. Szczegółowe instrukcje i wytyczne można znaleźć na stronie fundacji: https://www.wosp.org.pl/final/dla-organizatorow/sztab

 

109 KOMENTARZE

 1. Szkoda, że pan Rzemień jako dyrektor SOK nie podjął tematu. No ale jaki dyrektor taki finał WOŚP… Panie burmistrzu Ordon? Ile go pan jeszcze będziesz trzymał na tym stanowisku? Wstyd dla pana i naszego miasta.

 2. „Warto w tym miejscu dodać, że nie trzeba oglądać się na placówki publiczne bo każdy chętny może założyć swój własny sztab WOŚP i zorganizować zbiórkę. Wystarczy tylko chęć i zapał do pracy.”

  HA! No właśnie! Każdy mocny w gębie, każdy tylko chce aby ktoś inny wykonał robotę. Ale wziąć sprawy w swoje ręce nie ma komu. Gdzie ci wszyscy wielcy serduszkowcy? Nie chciało się nikomu dupy ruszyć i teraz pretensje?

  • Aby Rysiu coś takiego zorganizować, należy podjąć działania na długo przed punktem kulminacyjnym!!! niestety dziwnym trafem nikt nie informował wcześniej, że w N.D nie odbędzie się ta akcja? w związku z czym nawet o ile znalezli by się chętni do podjęcia organizacji tegorocznej imprezy to terminowo było pozamiatane!? a z drugiej strony to jednak od tego są odpowiedzialne placówki w N.D (patrz SOK) aby brać na swoje barki takie akcje – nikt nie mówi aby sprowadzać Marylę Rodowicz- wystarczy grupy taneczno-dziecięce (z czego miałyby dzieciaki frajdę) i zawsze to parę złotych N.D by dołożyła!!! pozdrawiam

 3. Przychodzi Baba do lekarza, i na wejściu puszcza do niego oczko!
  na co lekarz do Baby – co mi tu Pani za sygnały daje???
  – wzywam pomocy, bowiem podobno Panie doktorze w Nowej Dębie SOK się wali i będą tam potrzebowali specjalistycznej interwencji!?
  – spokojnie proszę Pani – Burmistrz i DYREKTOREK to ostoja spokoju i mocne charaktery – a jak się zawali to na gruzach SOK wybudują nowy Pałac Kultury i Nauki!

  • Można stworzyć dziesięć sztabów w ND, dlaczego nikt wcześniej tego nie zrobił? to nie jest zabronione.

 4. Dokładnie! Skoro byli chętni mogli stworzyć sztab i działać a nie zrzucać na SOK,dyrektor szkoły czy władze miasta. to Jest prywatna impreza i niech ją organizują chętni. Kto za to wszystko by zapłacił? ( scena, nagłośnienie,artyści) MY byśmy zapłacili. Hipokryzja po prostu. Ja chce np. Mac Donalda w ND, dlaczego dyrektor szkoły czy SOK mi tego nie zrobi???

  • No dobra wszystko ok, ale dlaczego wczesniej nie powiedzieli ze nie bedzie wospu w ND? Może znalazłby się ktoś kto by się podjął organizacji ?

  • Bo nie mają takiego obowiązku i nikt nie pytał? pewnie dlatego :) Dlaczego nikt wczesniej nie mowił że nie bedzie MC w ND . heheheh

  • Nie tylko koszty organizacji typu scena, nagłośnienie… ale bezpieczeństwo i odpowiedzialność.
   Rok temu – Gdańsk i tragedia.

 5. Dokładnie! Skoro byli chętni mogli stworzyć sztab i działać a nie zrzucać na SOK,dyrektor szkoły czy władze miasta. to Jest prywatna impreza i niech ją organizują chętni. Kto za to wszystko by zapłacił? ( scena, nagłośnienie,artyści) MY byśmy zapłacili. Hipokryzja po prostu. Ja chce np. Mac Donalda w ND, dlaczego dyrektor szkoły czy SOK mi tego nie zrobi???

 6. Bo po to są wybierani radni I inne osoby przez mieszkańców miasta żeby coś dla miasta robili to oni za to biorą pieniądze, do tej pory umieli tylko krytykować, ale niestety sami nie są w niczym lepsi od poprzedniej ekipy, w mieście nic się nie dzieje kompletnie nic!!!!

  • Radni mają robić wośp ? Nie róbcie już z nich szefów co o wszystkim decydują. Jest w mieście pełno klubów, kółek, związków, stowarzyszeń, komitetów itp i to oni ni3ch robią wośp. A osp nie może zorganizować ? Jest ich sporo w gminie i ludzi mają pełno sztab gotowy.

  • Inne osoby wybierane przez mieszkańców to burmistrz. Przypominam że Wiesław Ordon startował z logiem PiS. I to on trzyma na stołku Rzemienia dyrektora domu chłopa. Dlaczego nie zrobili wospu?

  • Gmina Nowa Dęba ma przyzwolenie mieszkańców, takie wladze sobie wybrała, nie wiedzieli wcześniej, ze nie warci zlamanego grosza? Nie przeszkadza nikomu nieudolność urzędników, to jest jak jest.

 7. Ja też uważam że radni zawiedli,chociaż w podzięce za umorzenie ok.100 tyś wypadało podjąć się tego tematu.
  A oni zachowują się „nie wszyscy” jak dawniej sekretarz Komitetu Gminnego PZPR – za nic nie odpowiadać ,a wszystko i wszystkich krytykować.

 8. Rzygać się chce czytając te komentarze. Nikt z ulicy tego nie zrobi bez miejsca w którym to można zorganizować a ktoś to blokuje bo mamy rządzących z jedynie słuszna ideologia a wosp to konkurencja ktora nalezy niszczyć. Źle to wróży na najbliższe lata.

  • Takim miejscem jest dom kultury na czele którego stoi ministrant. Rada jest za pozbyciem się ministranta ale twój burmistrz go kryje i chroni. To ministrant nie zrobił roboty. Idź do swojego burmistrza i mu to powiedz

 9. Od czego mamy dom kultury tyle lat bylo a teraz trzeba wynosic poza miasto zeby jak najmniej ludzi poszlo .po to byl remont domu kultury zeby nic nie bylo wstyt panie Ordon najwyższy czas dac stolek komus innemu .

 10. Adam nie brał z puszek i robił finały. Rzemo uznał że się nie da nic dorobić na wospie więc po co mu dodatkowa robota. Za rzema i jego wybryki odpowiada szef czyli pan Ordon. Radni od początku mówią żeby go pogonić.

 11. W tym roku o ile się nie mylę kończy się kadencja Rzemienia mam nadzieje ze to będzie już ostatnia kadencja ten człowiek to kompletna porażka człowieka ma za nic traktuje ludzi z góry bardzo nie miły

  • W dodatku wykropiony przy świadkach ze wszystkich stron, więc nie powinno być problemu. No i kto tu jątrzy i dzieli ?.

 12. W Polsce fajerwerki dzielimy na dobre (owsiakowe) i złe (pisowskie).
  Przy owsiakowych zwierzęta tańczą, bawią się i są szczęśliwe, przy pisowkich chowają się pod stół i wyją ze strachu… Na Sylwka nie wolno strzelać ale dla Owsiaka i jego złotego melona trzeba.

 13. Mam nadzieję, ze władze miasta wyjasnia swoją aspoleczna postawę, zakpili z Orkiestry ale i z mieszkańców. Czekam na odzew, panie burmistrzu. Dlaczego w panskim folwarku dzieją się takie rzeczy?

 14. Co się stało że burmistrz Wiesiek w tym roku nie lansował się na WOŚP? Zawsze się obklejał sercami, dawał płomienne przedmowy, a teraz? Razem ze swoim ukochanym dyrektorem domu kultury schowali się nie wiadomo gdzie. Oj Wiesiek…

 15. I tak nawiasem sumując: SPZZOZ w Nowej Debie otrzymał do tej pory sprzęt od WOŚP za łączną kwotę 1011961,37zł.
  Ludzie dostaliśmy sprzętu za ponad milion złotych i żeby nikt nie zorganizował nawet zwykłej zbiórki?!!!

  • Tak szpital dostał sprzęt za kwotę podaną powyżej. A w szpitalu ile osób pracuje?? Ja słyszałem że ponad 400. Czy choć jedna osoba ze szpitala nie mogła koordynować (bo ta instytucja jest bezpośrednim beneficjentem) powstanie takiego sztabu?? Reszta członków/wolontariuszy na pewno by się znalazła – choćby i szczęśliwi pacjenci. Prosta rzecz a nie dogadana.
   Recepta na sukces:
   – inicjator „wolontariusz” ze szpitala – pilnuje terminu rejestracji sztabu i formuje sztab
   – Wolontariusz „SOK” – łatwi prąd, scenę, nagłośnienie i wszystkie narzędzia potrzebne do realizacji
   – wolontariusz UMIG – promocja, i inne
   – wolontariusz „artysta-plastyk” – umawia artystów , koordynuje występy,
   – wolontariusz „Skarbnik” – organizuje i rozlicza zbiórkę

   temat do przemyślenia

 16. Narzekacie państwo na wszystko może pora to zmienić i na przykład wyjść do władzy z propozycją organizacji turniejów, zbiórek charytatywnych lub zebrania głosów na udostępnienie miejsca przez władze naszej gminy do postawienia McDonald’s w ND.
  Dużo nie potrzeba do osiągnięcia sukcesu, tylko kilku osób i wsparcia pozytywnym słowem.
  Przykładem w ostatnich miesiącach była organizacja Wystawy Królików Wiedeńskich w ND (3 edycja) jak i pierwsza edycja YoloCup gdzie chłopaki pokazali że można coś zrobić i jest dla kogo. Więc jak chcecie państwo coś zorganizować to warto wybrać się do osób na których państwo głosowaliście lub zostali wybrani u państwa -> poświęcić swój cenny czas a żeby ten radny miasta, powiatu, burmistrz ;-> pomógł państwu bo to tylko ludzie którym trzeba się przypomnieć i podpowiedzieć.

 17. Panie dyrektorze Rzemień
  Serdecznie dziękuję w imieniu całej rodziny radia Maryja za pańską niezłomną postawę. Dużo zdrowia w Nowym Roku.

 18. A może warto zapytać kogo i kiedy poinformowała Pani Strojek, że jej placówka WOŚPu robić nie będzie. Najlepiej jest osądzać i strzelać ludziom bezpodstawnie w plecy.

 19. Zamiast 500.plus, powinno.być dla chorych i potrzebujących. W jakim kraju na swiecie jest taka orkiestra? Nie widzę sensu takiej akcji, gdzie czlonkowie fundacji żyją ze skladek, a reszta pieniędzy jest ewentualnie dla innych.

  • no i co że żyją ze składek???? boli Cię to???? a ile żyć uratował sprzęt z jego fundacji????? Czy składki jakie płacimy na ZUS ratują tyle życia ???? Ja bym mu dał jeszcze więcej niech żyje jak król jak robi tyle dobrego, ile płacisz na składki dla darmozjadów ???? to ta złotówka tak by Cię uwierała???? Nowa Dęb dostaje 1 milion a ile dała :):):) w tym roku nic :):)

  • DLATEGO ZE JAK JUŻ KTOŚ NAPISAŁ NIKT PRYWATNIE SPRZĘTU NIE DOSTAJE TYLKO DOSTAJE NASZ SZPITAL I NIE TYLKO MOJE CZY KOGOŚ DZIECI SPRZĘTU UŻYWAJĄ TYLKO WSZYSCY . TO W ZAMIAN ZA TO JAK BY RADA MIASTA Z BURMISTRZEM DALI TE ” PARĘ” STÓWEK NA SCENĘ I NAGŁOŚNIENIA CZY NAWET JAKIEŚ ATRAKCJE TOBY PRZY OKAZJI ZESPOLIŁO DĘBĘ I JEJ MIESZKAŃCÓW TO MOŻNE KORONA Z GŁÓW BY IM NIE SPADŁA

 20. Zamiast smarować gownem trzeba było samemu się zabrać i zrobić sztab WOŚP, przed stawiasz stronę i mówisz że każdy może to samemu zrobić.
  Żeby wytykac błędy jesteście pierwsi. Weź się chłopak w garść i zacznij działać bo jedyne co potrafisz to wytykac błędy i obrażać nic wiecej. Zacznij działać a nie mówić

  • a ile w takiej Francji czy Anglii dzieci umiera , masz pojęcie. no bo przecież oni tam nie mają Jurka

 21. Frajerzy. Jąkała przez 28 lat dorobił się 100 melonów prowizji na czysto kosztem waszych marzniejących na mrozie dzieci. Kosztem dodatkowym frajerskim wydatkom gminnym w całej Polsce na te jego impry. Przecież te światełka do nieba i koncerty kosztowały majątek, za który nie jedno dziecko zostałoby uratowane przed śmiercią. A ten komuch, synuś milicjanta, który co drugie słowo to k.r.wa. ma być Idolem?

  • Majątek to kosztowały prywatne comiesięczne spacery pewnego starszego pana w Warszawie, za które zapłaciliśmy wszyscy nie otrzymując nic w zamian. Inny starszy pan z Torunia tez dostaje nasze miliony za które tez mozna uratowąć wiele dzieci. I też w zamian dostajemy tylko Bóg zapłać

 22. Bo to właśnie o to chodzi, żeby jąkała zarobił na naiwnych dzieciach. To tylko w POlsce rządzonej przez nadzwyczajną kastę i uniewinnego najducha bez prawa jazdy.

 23. ja to powiem tak jeżeli ktoś nie popiera wośp to niech nie daje kasy i niech zamknie mordę raz na zawsze.
  A nasze miasto co robi na ferie dla dzieci ? nic śniegu niema bajek w kinie niema ,tak jest zajęcia plastyczne te co zawszę to by było na tyle ale dla seniorów to ho ho.
  wiecie co całe to wasze rządzenie tej rady i burmistrza i sok to o dupę rozbić.

  • .cyt: ” .?niech zamknie mordę na zawsze .., ” i pomyskec , że teraz to norma, a kiedyś rzecz nie do pomyślenia. Kultura języka sięgnęła bruki , a zresztą Robią co chceta. miłośnicy WOŚP,

 24. Cóż by powiedział super poseł z Niska gdyby ktoś z naszych rządzących zaangażował się w WOŚP, po prostu koniec karierki i jeżdżenia po ministerstwach.I jaki to jest fałsz i obłuda ,bo jeszcze rok czy dwa temu ci panowie lansowali się przy orkiestrze obklejeni czerwonymi serduszkami.Ale na pewno ci wszyscy przeciwnicy(katolicy?????) kiedyś trafią do szpitala i zobaczą ile jest sprzętu orkiestry.WSTYD.

 25. to dlaczego dyrektorka ZS nr. 2 nie dała znać wcześniej dyrektorowi SOK ,burmistrzowi o tym, że nie będzie organizowała w tym roku WOŚP ? Sądzę, że Nowo Dębskie PiS maczało w tym swoje łapy a dyrektorka ZS nr. 2 najwyraźniej celowo to zrobiła aby przy[podobać się PiSowi ! ☹

 26. Malkontenci do kogo macie pretensje ? Czy wy wszyscy musicie dorabiać do tego sprawy polityczne, ideologiczne tak jak „szef” WOŚP. Wina leży własnie po stronie samego Owsiaka i jego zaangażowania politycznego. Ktoś dobrze napisał np. w sprawie fajerwerków ! Gdzie są nowodębscy obrońcy praw zwierząt czyli co tamte fajerwerki „WOŚPowe” zwierzęta leczą a te na Sylwestra już są szkodliwe ? Poza tym wszystko w tym grajdole skupiacie do ataku albo na kościół albo na PIS. PIS i Kościół miał taki wpływ na to, że nie było WOŚP w Nowej Dębie jak na zeszłoroczny opad śniegu. Nie słyszałem ani nie czytałem aby Kościół albo WOŚP coś w ND zakazywał. Jedynie jak to na „lasowiaków” przystało „LUDZIE GADAJO, ŻE ŁUNE ZAKOZOŁY”. Po prostu NIEUDOLNOŚĆ rządzących różnymi instytucjami w ND pokazała jaki mają stosunek do wielu spraw co oczywiście nie jest nowością, ale „żeśta some se tok wybroły”. Ataków na Owsiaka też by nie było gdyby jak każde normalnie funkcjonujące stowarzyszenie lub fundacja upubliczniał swoje wydatki ze składek jakby nie było NAS LUDZI m.in. MIESZKAŃCÓW Nowej Dęby i tu wystarczy odrobina rozsądku i chłodnego spojrzenia i każdy rozumny wie, że to jakaś dziwna sytuacja. WOŚP powinno być w ND bez dwóch zdań bo od tego jest np. SOK jak „d…a od srania”, ale zrzucanie winy na Kościół, PIS czy jakikolwiek inny twór jest co najmniej zabawne nie rozliczając przy tym tych, którzy mają w obowiązkach organizację imprez kulturalnych. Idąc tym tokiem rozumowania to za chwilę okaże się, że za brak stolca też odpowiada np. PIS.

  • Do @elczapo Snucie Twoich domysłów i kłamstw nie pokrywa się z prawdą. Radny z porab dwa lata był sponsorem i darczyńcą na WOŚP i kilkukrotnie prowadził ta imprezę jeszcze przy DK. Tak samo ostatnio przewodniczący rady był sponsorem więc najpierw przeanalizuj fakty :)

  • @elfakt… moze jestem zbyt mlody zeby to pamietac haha to co teraz im zapal pod egida prawicowej partii opadly ?? pozdrawiam Cie kasliwy fakcie

 27. Nie wspierasz WOŚP- podpisz petycję że ty i twoja rodzina kategorycznie odmawiacie ratowania życia przy użyciu sprzętu zakupionego dzięki tej akcji. Ja wspieram odkąd tylko pamiętam i wspierać nadal będę. I w d… mam czy Owsiak ma z tego jakąś prowizję.

  • @Wspieram WOŚP,pocałuj mnie w d u p ę za darmo jajka zobaczysz.
   Niech kabotyn J.Owsiak za zebrane pieniądze wybuduje klinikę lub szpital i niech tacy osobnicy jak ty napiszą oświadczenie że chcą korzystać tylko i wyłącznie ze szpitala J.Owsiaka a nie z państwowej opieki medycznej.Opieki finansowanej z podatków tych co nie wspieracją cwaniaka który czerpie profity z naiwnych ludzi.

 28. Tegoroczny finał WOŚP dowodzi, że w naszym społeczeństwie jest dużo ludzi z wielkim sercem na przekór propagandzie uprawianej przez środowiska wrogie Owsiakowi. Nowodębianie jak się mają Wasze sumienia? Oddaliście miasto „grubym karkom” i cwaniakom urzędującym w „Szypowskim” a sami pochowaliście się w mysich norkach . Mieliście szansę zmazać hańbę , jaką jest, przyjęta przez Radę, ustawa o strefie wolnej od LGBT . Kolejny raz pokazaliście całej Polsce, że macie mentalność chłopów pańszczyźnianych. Pamiętajcie: Człowiek jest tyle wart, ile daje z siebie innym. Dobro powraca ale zło też.

  • Do dezamet Mow chłopie lub babo za siebie . Jestem zdecydowanie przeciw Lbgt i jestem za przyjetą uchwalą. Ale z drugiej strony popieram wośp. Nie mieszaj tych dwoch tematów. Bo co ma owsiak do chorej ideologi Lpg :)

 29. Po osiedlu biegają dwa psy tylko niema ich kto złapać RADNI nowi powinni ich złapać ci co rozwiązali straż miejską dać im sznurek i zrobią sobie lasso i będą łapać. Pierwszy to Wolan niech ich łapie tyle ma do powiedzenia

 30. Ciekawych rzeczy się można dowiedzieć z komentarzy. Jak twierdzą zwolennicy WOŚP-u i Owsiaka, ta akcja jest silnie nacechowana ideologicznie. Piszący tu zwolennicy WOŚP odnoszą te akcje do ideologii LGBT. Aha! Czyli pod płaszczykiem akcji charytatywnej i dobra chorych dzieci kryje się lewacka ideologia? Owsiak już dawno stał się politykiem o jasno określonych poglądach. Od tego momentu podlega krytyce jak każdy polityk. Uciszanie krytyki jego osoby tarczami „chorych dzieci” to manipulacja i cenzura której się nie poddam. Niech w organizację wośp włączają się jego polityczni koledzy. Ja mam inne poglądy niż lewactwo, niż Owsiak. Dlatego nie zmuszajcie mnie by za moje pieniądze ktoś organizował te hucpę. Ale jak widać lewactwo jest mocne w gębie, ale żeby wziąć się do roboty to już nie bardzo. Dlatego tak bardzo wspierają wszelkiej maści zasiłki i socjale. Bo chcieliby nic nie robić i mieć wszystko. Do roboty lewaki!

 31. Szczekać każdy może troszkę lepiej lub troszkę gorzej ale w tym wszystkim o to chodzi że każdemu się nie dogodzić. Dęba jaka jest ostatnio każdy widzi i wstyd naprawdę wstyd że nikt nie podjął się założenia sztabu WOŚP i że nie było zbiórki w tym roku. Żyjemy niestety w pisogrodzie gdzie władza zaslepiona swoimi ideami zapomina o ludziach i patrzy tylko na swoje korzyści i tu się nic nie zmieni bo taka jest mentalność Polaków. Jak tu ktoś wcześniej napisał szpital dostał sprzętu na ponad milion złotych i ten sprzęt widać w szpitalu ale nie widzę sprzętu z Caritas który służy ostatnio chyba tylko do wyciągania pieniędzy przez PiS więc cieszmy się że jest Owsiak i że dzięki niemu mamy w szpitalu to co mamy bo sprzęt ten służy ratowaniu życia!

 32. PO co ten skowyt? Jak ktoś chce wesprzeć szczerze tego jąkałę, to niech zrobi przelew na konto wośp. Przecież liczy się efekt końcowy, czyli KASA.

 33. Zespół Szkół nr 2 to szkoła POWIATU a nie GMINY. Jeśli więc ktoś nie wierzy, że jest tam remont i tworzy teorie spiskowe to niech idzie do Jerzego Sudoła i Jerzego Zbigniewa Sudoła, oraz pozostałych RADNYCH POWIATOWYCH i się ich pyta dlaczego szkoła nie robiła owsiakowej imprezy. Natomiast jeśli ktoś ma pretensje, że owsiakowego spędu nie robił dom kultury to niech idzie do burmistrza który trzyma takiego dyrektora jak Krystian. Chyba już całe miasto ma dość Krystianka ale wujek Wiesław go broni niemalże jak swojego syna. No chyba, że prawdą jest to co wszyscy mówią, że to nie Ordon rządzi Rzemieniem tylko Rzemień Ordonem.

  • do @na logikę.
   Kto rządzi w powiecie jak nie PiS. Sądzę, że dyrektorka ZS2 p. Iwona Strojek była zastraszana przez władze powiatu gdzie rządzi PiS, zastraszono ją do tego stopnia, że nawet nie poinformowała dyrektora SOK, burmistrza oraz mieszkańców Nowej Dęby, że nie będzie organizowała Finału WOŚP w Nowej Dębie, a dlatego tak sądzę ponieważ PiS jest przeciwny WOŚP a że we władzach powiatowych oświaty zasiadają osoby z ramienia PiS to pani dyrektorka ZS2 najwyraźniej wystraszyła się nie chcąc stracić stanowiska jak i pracy.
   To, że 28 Finał WOŚP nie odbył się w Nowej Dębie, jest szyte grubymi nićmi przez PiS.

 34. Ludzie opamiętajcie się ,co to pomorze że będziemy mieli najlepsze urządzenia medyczne,jeśli w naszym szpitalu nie będzie prawdziwych fachowców ,którzy będą mogli je obsługiwać, i lekarzy którzy będą stawiać prawidłowe diagnozy i odpowiednio wdrażać właściwe leczenie.

  • co nam będzie z najlepszych specjalistów jak nie będą mieli na czym leczyć :):):) od czegoś trzeba zacząć a nie tylko narzekać na wszystko urodziłem się w latach 80 w Nowej Dębie i mieszkam tu od 40 lat ale na każdy temat wszyscy narzekają że Owsiak taki że kościół siaki do czego to prowadzi chodzę do kościoła jestem wdzięczny Owsiakowi, nie zazdroszczę mu że ma kasę bo na to zasłużył, po co ten hejt po co taka mowa nienawiści ludzie co się z wami dzieje. Nie chcesz nie dawaj nie chcesz nie przychodź na orkiestrę, chcesz to przyjdź, chcesz to daj, daj ile chcesz. I w jednym i drugim przypadku i tak prędzej czy później skorzystasz z urządzeń zakupionych przez WOŚP. jak nie twoje dzieci to Ty na starość (przypominam że orkiestra grała również dla osób starszych)

  • # goga, ja tylko nieśmiało nadmienię,
   że place podatki , i to niemałe podatki bo to sporo ponad 1/3 mojej pensji .Obawiam się, że to właśnie tz tych podatków właśnie utrzymuje się szpitale również. W innych krajach nie ma WOŚP i co szpitalie są może pozamiykane, , a może sprzętu nie mają? ??

 35. Pan Ordon zatrudnił byłego strażnika miejskiego w roli hycla. Ten człowiek pobiera urzędniczą pensję za łapanie psów. Jeśli sobie nie radzi to Ordon powinien zapłacić komuś innemu a tego wysłać na bezrobocie. Rozumiem, że były strażnik ma pierdzieć w stołek a łapać mają wolontariusze?

 36. BRAK ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W NOWEJ DĘBIE TO UKŁON W KIERUNKU POSŁA WARCHOŁA =-OSTATNIO „PATRONA” M. INNYMI NASZEGO MIASTA. A ŻE MAMY PISOWSKA RADĘ -TO SPRAWA JEST OCZYWISTA. . PARTIA Z RZĄDEM- RZĄD Z PARTIĄ. SKĄD TO ZNAMY. ALE CZASY SIE ZMIENIAJĄ

  • Jeden z przydupasow posła – nowo wybrany radny z porab na pewnym charytatywnym pikniku potrafil krzyczec zeby serdecznie witac sie, z dzieku Bogu, juz nie wybrana na ponowna kadencje, Poslanka. Szkoda ze nie byl taki hop do przodu zeby przepchnac WOSP, ktory byl od lat organizowany w ND, raz lepiej, raz gorzej. Szkoda ze dla radnych, czy magistratu nie liczy sie pomoc malym, czesto bezbronym dzieciom. Pierwsi do oltarza, nawet ci radni, ktorzy z kosciolem nie maja nic wspolnego ale zeby pomoc drugiemu czlowiekowi to nie. Wyborcy mlodszego pokolenia nie zapomna przy nastepnych wyborach… wiem ze czesci zagorzalych wyborcow pisu juz sie oczy otwieraja i nie powiedzie sie coniektorym w nastepnych wyborach.

 37. Po co na siłę organizować coś sztucznego lepiej przekazać kilka tysięcy jak już tak wszystkim zależy, a należy skupić się na militariadzie żeby znowu w tym roku nie było kiczu i odpustu.

 38. Kiedyś to było miasto. Teraz to tylko syf, kiła i mogiła. A rozrywka masowa to różaniec na plantach, albo kolędy przed 'dekiem’…

 39. Do Pana Marka moderatora – proponuje dodać również minusowanie postów bo same plusy nie pokazują jak społeczeństwo naszej Nowej Dęby odnosi się do sprawy WOŚP i nie tylko. Teraz to wszyscy są na PLUS

 40. Tarnobrzeg zebrał na WOŚP ponad 136 tyś zł.Ta nasza „dziura”chciała się kiedyś równać z Tarnobrzegiem ,a teraz to i z Majdanem ciężko.WSTYD.

  • Żaden wstyd, u nas byśmy takiej kwoty nie zebrali, po drugie wybraliśmy nową radę, po trzecie jest nauczka na przyszły rok aby już myśleć o WOŚP w przyszłym roku, zabezpieczyć fundusze na organizację.

 41. Występ Orkiestry Mafii Podwójnego Opodatkowania za Zdrowie (w skrócie „OMPOZZ”) jest w obecnych czasach imprezą politycznie ryzykowną. Osoby którym wysunęła się spod nóg platoforma podnośnika (bo taka jest zmiana w Izbie Lordów Siarolasu), a są dyrektorami w lordowskich instytucjach, nie pozwolą sobie teraz na zrobienia imprezy firmowanej przez uralsko-brandenburską opozycję. Po co kusić, wiadomo jaki Trump jest nieobliczalny… I nie dotyczy to wyłącznie księżniczki Iwony Burgundy – naszej „Pani spod Zakłady”, ale także Makarynę bez Premii (jak w starej Anglii – Jan bez Ziemii), Krzysztofa z Komórką w Gorzycawach i towarzystwa w Gębowie. Wszędzie tam nie zagrała w tym roku zbyt głośno Orkiestra Mafii Podwójnego Opodatkowania za Zdrowie. Trzeba wiedzieć za księżniczką Iwoną, w którym momencie remont sali balowej…

  W szerszej perspektywie, wiąże się z to wszystko poważnym brakiem. A konkretnie: z brakiem pieniędzy. Nie ma już kasy dla Projektowych Pięćdziesięsiolatków (w skrócie „PP”) za dyskretny uśmiech i 4 SZL (słownie: cztery szlugi) dla komisji. Projektowi Piećdziesięciolatkowie wciąż są wszędzie, ale już tak, jakby byli trochę nigdzie (jak księżniczka Iwona Burgunda pomiędzy różnymi stronnictwami Siarolasu; niestety być „gdzieś” albo nawet „nigdzie” nie znaczy w trudnych czasach to samo, co po prostu być krewnym). Nowych projektów z Unii Sędziów Sprawiedliwych brak (na Wschód idzie już tylko na samych sędziów). Miejscowi uczeni w handlu i administracji, znający kalendarz upadku poatomowej cywilizacji budowania nie-narzędzi na kredyt, w odpowiednim momencie czmychnęli w nowy typ projektów dla (najbliższego) społeczeństwa – prywatnej nieruchomości o potencjale usługowo-produkcyjnym (kto ma wąsa, lepiej pląsa! A kto ma czarnego, żelazo jego!). Jak starożytni Egipcjanie – badali kalendarz i przez cztery tysiące lat jakoś im szło.

  Na koniec dwa dowcipy o ojcowskiej miłości w czasach małej podaży pieniądza z projektów Unii Sędziów Sprawiedliwych z niespodzianką na sam koniec obecnie trwającej muzycznej kadencji (w stylu „Dlaczego syn pułkownika nie może zostać generałem? – Bo generał też ma syna!”).

  – Dlaczego księżniczka Iwona Burgunda nie może zostać Panią na Domu bez Kultury? – Bo Starostówna też jest księżniczką!
  – Dlaczego synowa Pradawnej Dyrektor-Profesor nie zostanie Dyrektor-Profesor? – Bo zarząd zarządzi modę na niemiecki!

  W ten nowy roku, niech się Państwu barzy!
  (Tak jak, póki co, barzy się Gaziarzom)

 42. No coments…
  15-letni Mikołaj, wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przyszedł do szkoły z naklejonym serduszkiem. – Jak jutro przyjdziesz z tym czymś na bluzie,
  sam je zedrę – usłyszał od katechety podczas lekcji religii. Nastolatek serduszka nie zdjął. Sprawą zajął się dyrektor placówki.

  Dwa dni po 28. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Mikołaj poszedł do szkoły z naklejonym na bluzie serduszkiem. Problem zaczął się na lekcji religii, o czym na Facebooku poinformował ojciec 15-latka.

  Jestem dumny z Syna bo całą niedzielę grał z WOŚP zebrał myślę że dosyć sporą kwotę jak na nasze możliwości i dużą ilość wolontariuszy czyli ponad 600 złotych (…) (Syn – red.) Czuł się dumny do momentu lekcji religii ze znanym w Kudowie nauczycielem. (…) Nakazał on mojemu synowi zdjąć z bluzy symbol WOŚP, bo, jak to określił, Owsiak to złodziej
  – napisał mężczyzna.

 43. Po co to komu potrzebne jak z tej orkiestry 10 % idzie na tzw. organizację.100 miloonow rowna sie 10 milionów mozna zyc i tak pracowac a kwota zebrana i tak niczego nie poprawi.l

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here