Iwona Strojek objęła stanowisko dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury

49

Rozstrzygnięty został konkurs na stanowisko Dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie. Konkurs został ogłoszony po przejściu dotychczasowego dyrektora Krystiana Rzemienia do pracy na stanowisko zastępcy dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie.

Do przeprowadzenia konkursu burmistrz powołał komisję, do której weszli przedstawiciele instytucji kultury, organizacji pozarządowych i radni. Do udziału w konkursie zgłosiły się dwie osoby. Komisja konkursowa jedną ofertę odrzuciła ze względów formalnych. W wyniku postępowania konkursowego komisja wskazała panią Iwonę Strojek na stanowisko Dyrektora SOK. Decyzją burmistrza Wiesława Ordona została ona powołana na to stanowisko od 1 lipca 2021 r. na pięcioletnią kadencję.

Iwona Strojek posiada wykształcenie wyższe, z tytułem magistra inżyniera z zakresu handlu i spółdzielczości. Od 7 lat pełni funkcje kierownicze w Zespole Szkół Nr 2 w Nowej Dębie: przez dwa lata jako wicedyrektor, a następnie dyrektor tej powiatowej placówki oświatowej. Ponadto była wykładowcą w Profesjonalnej Szkole Biznesu w Tarnobrzegu i Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnobrzegu.  Zajmowała się doradztwem zawodowym w Ośrodku Pomocy Społecznej w Majdanie Królewskim, w Stowarzyszeniu „Wsparcie” w Nowej Dębie, w Fundacji Międzynarodowe Centrum Kształcenia i Rozwoju Gospodarczego w Mielcu, w Stowarzyszeniu Przyjaciół Huty Komorowskiej oraz w Lidze Obrony Kraju w Nowej Dębie.

W 2012 r. została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi, zaś w 2015 r. Medalem Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. W tym roku Iwona Strojek została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi przyznanym przez Prezydenta RP.

Nowa dyrektor SOK od wielu lat angażuje się w życie społeczne naszej gminy. W ZS2 organizowane były finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wspierała MKS STAL w pozyskiwaniu środków na realizację projektów sportowych, wraz ze Stowarzyszeniem „Poręba” podejmowała działania na rzecz dzieci i młodzieży.

49 KOMENTARZE

 1. Myślę że dla Nowej Dęby było by lepiej jak by zajęła miejsce tego czegoś co nazywa się burmistrzem. To coś potrafi tylko kłamać i wprowadzać ludzi w błąd a ostatnio woli wspierać przedsiębiorców z innych gmin niż miejscowych.

  • Każdy jest bardziej kulturalny od Rzemysława. Jego myślenie : jestem Napoleonem i nic mi nie zrobicie , kfalifikowało go już dawno na konsultacje psychiatryczne to tutejszego szpitala !

 2. Powodzenia i trzymam kciuki za indywidualne podejście do tematu SOK! Byle by Pani Iwona nie poszła drogą byłego pucybuta czarnych Krystyny i stworzyła coś solidnego i przyjaznego dla wszystkich środowisk! Dużo odwagi i szczęśliwych rozwiązań życzę

 3. Pomimo że jestem przeciwnikiem PiS uważam że mają oni w swoich szeregach osobę która by się sprawdziła jako Burmistrz i myślę o Andrzeju Puzio. Jedyna osoba z tego ugrupowania do której mam szacunek do tego co ma doszedł ciężka pracą i dzieki niemu wiele Nowa Dęba zyskała. A na dzień dzisiejszy to chyba większość ludzi była by lepszym gospodarzem niż ta pokraka Owsik.

 4. Konkursy jak wiele takie same a ta kobieta gdzie znalazła czas dla swojej rodziny dzieci jak tyle funkcji miała a doba ma 24 godziny coś tu nie gra chyba .

  • Wrocil podobno na Bialym koniu galopujac tak szybko ze stratowal budke, wysadzil z siodla kopacz i arlukowicza, i biadolil ze ma tylko 17% poparcia ale wygra choc Polski lad go wnerwia a jak pomysli o Jaroslawie to dostaje padaczki umyslowej

  • Nie wiem co bierzesz, ale marycha na pewno to nie jest, kmiotku.. Pewnie zachłysnąłeś się czystym powietrzem wolnym od smrodu gnoju, i ci zaszkodziło…

  • Stanisław Bober,już zapomniałeś jak jeszcze tak niedawno za stodołę aby się wysrać.Toż jeszcze u Ciebie w przedpokoju stoją gumofilce ubabrane obornikiem z których wystają resztki słomy.
   Jest takie przysłowie-chłop ze wsi wyjdzie ale wieś z człowieka nie.W sam raz pasuje to przysłowie do (C)ciebie-buroku

  • Ale właściwie to rozrzuciłeś ten gnój kmiotku czy nie ? Nie ma się czego wstydzić. Robota jak każda inna. Dla tych co sie uczyli robota za biurkiem, dla tych co na szkołę szczekali – za rozrzutnika kółkiem…

  • Twoj idol jeszcze ma, przywiozl z brukseli jak uciekal do Polski i w Sobote wzial kilka za duzo i tak pitolil ze cala Polska sie smiala jak robil skok na budke

  • Swiat ciekawy jest , powiedz jak to jest ze tyle jak ty debili na tym Swiecie jest

 5. Redaktorku – kiedy wreszcie ruszą pociągi elektryczne? Miały być w czerwcu próby , a w lipcu otwarcie i normalne kursy – a tu cisza jak kościele po śmierci organisty.

 6. Maro zbereźnik dobiera zdjęcia, że ho ho
  się patrzooo! z Tarnowskiej oba, te same dyskotieki
  oj będzie się miąć kurtyna!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here