Kolejna skarga na dyrektora domu kultury

51

Do Rady Miasta wpłynęła kolejna skarga na działalność dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury Krystiana Rzemienia. Tym razem niezadowolone są mażoretki z chmielowskiego zespołu Diament.

Na wstępie warto odnotować, że zespół Diament reprezentuje i promuje naszą gminę podczas występów na całym świecie. Dzięki zaangażowaniu zawodniczek, trenerów i rodziców dziewczyny osiągają znaczące sukcesy w swojej dyscyplinie.

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej radny Tomasz Dryka odczytał skargę jaka wpłynęła na jego ręce że strony Małgorzaty Gronek – trenerki zespołu Diament. Jej treść publikujemy poniżej:

Sprawa dotyczy postępowania dyrektora Sok Nowa Dęba w stosunku do zespołu Mażoretek Diament.
 Po raz kolejny dyrektor swoim postępowanie spycha zespół na margines.
Umowa zawarta przez Stowarzyszenie jasno określa zasady na jakich zespół korzysta z sali w Wck w Chmielowie.
Kiedy rząd podjął decyzję o kolejnym kroku w związku ze znoszeniem obostrzeń było dla mnie oczywiste, że również mażoretki wejdą na salę i będą mogły zacząć treningi. Jakież było moje zdziwienie kiedy zadzwoniła do mnie p. kierownik Wck i poinformowała, że niestety zespół nie może ćwiczyć. Argumentem dyrektora, który podjął taką decyzję był fakt, że zespół nie jest związany z Sok. Dyrektor, który jak mi się wydaje pełni swoje stanowisko dla ludzi ma zawsze argumenty żeby utrudnić nam pracę. Jak gospodarz obiektów nie zaproponował rozwiązań, które umożliwiają pracę zespołu.
Dziwny jest fakt, że utrudnia treningi 12 osobowej grupie, gdzie instruktor zajmuje się tylko jednym zespołem w jednym miejscu, a nie widzi problemu kiedy instruktorzy zatrudnieni w Sok pracują w kilku miastach z kilkoma grupami.  Pytam po raz kolejny jaka jest różnica pomiędzy dziećmi tańczącymi w Chmielowie i dziećmi tańczącymi w Dębie? Czy żeby uzgodnić taki drobiazg jak próbę raz w tym trzeba zajmować uwagę burmistrza. Czy po interwencji u burmistrza przepisy się zmieniły. Nie sądzę.
Od kilku lat dyrektor bawi się z nami w popularną zabawę  „kotka i myszkę’. Coś dam, coś odbiorę w zależności od humoru. Za nic ma uzgodnienia i umowy.
My nie pracujemy w salonie u p. Rzemienia tylko w obiekcie należnym miejscowej społeczności.
Jak długo jeszcze będziemy borykały się z humorami dyrektora?
I jak długo dyrektor będzie miał za nic kompetencję, którą na tym stanowisku powinien się legitymować?
Finalnie po interwencji prezes stowarzyszenia burmistrz dał zielone światło na korzystanie z sali ale chyba nie tak powinno to wyglądać.
Wydaję się, że rolą dyrektora jest szukanie dobrych rozwiązań. Niestety my spotykamy się tylko i wyłącznie z brakiem współpracy i złośliwością że strony dyrektora, co jest wyjątkowo przykre kiedy popatrzmy na sukcesy zespołu. My nie oczekujemy specjalnego traktowania. Jeżeli dyrektor nie darzy nas sympatią to można zrozumieć, jednak rzucanie kłód pod nogi jest wyjątkowo naganne.
 Proszę radnych z komisji o pochylenie się nad problem. Tym bardziej, że nie jest to pierwszy raz kiedy dyrektorskie decyzje trzeba było modyfikować poprzez interwencję u burmistrza.
Małgorzata Gronek,
trener zespołu Diament.
.
Mimo wielu skarg i negatywnej oceny działalności dyrektora SOK wydanej przez Komisję Rewizyjną i większość rady gminy, burmistrz Wiesław Ordon ciągle broni dyrektora SOK. Zgodnie z przepisami jedyną osobą która może  powołać nowego  dyrektora,  lub wyciągnąć konsekwencje służbowe wobec obecnego jest burmistrz.

 

 

51 KOMENTARZE

  • Na emeryturę trzeba zapracować i zasłużyć a tu ani tego ani tego.Zostają taczki w rękach społeczności i wywieźć z dala od ogółu

 1. Dzięki trzymaniu rzemyka na stołku nasz wójt przegrał wybory w mieście. Teraz dzięki niemu traci Chmielów i inne wioski. Jestem za tym aby rzemyk pełnił fuchę dyrektora do końca kadencji bo swoim działaniem osłabia Orodna. Krótko mówiąc jest pożyteczny.

 2. To jest wstyd żeby taki człowiek był dyrektorem, jeszcze większy wstyd że tak długo, niestety mieszkańcy muszą się z nim męczyć a burmistrz ma ich w …

  • Nasz burmistrz na sam dzwiek nazwiska Rzemień dostaje rozwolnienia. Aż żal człowieka. A swoją drogą skąd taka wielka moc tego małego człowieczka? Ciekawa sprawa skąd inad..

 3. A w SOK-u co roku te same twarze, bo nic nowego tu się nie ukaże.
  Zajęcia te same od wielu lat,
  Choć czasu upłynął już szmat.
  Nowych instruktorów i animatorów gdzie szukać? Nikt do tych drzwi nie chce zastukać?

 4. Gdyby Panie rozważyły zmianę nazwy dla swojej grupy. Na przykład SOKół, to idę o zakład, że ta ‚żenująca postać’ nie miałaby żadnych obiekcji w sprawie Waszych treningów.
  Oczywiście nie róbcie tego!!!
  To co robicie jest o wiele większe od tego mizernego funkcjonariusza – pożal się Boże – władzy i jego pojmowania kultury.

 5. powiem więcej Helena na dyrektorkę a marian na zastępce co wy na taki układ ?? dla mnie zestaw idealny taki kościelno – Lewicowo Lgbt -Lpg

  • Kino jest takie super, że i tak trzeba jechać do stalowej, tbg, mielca, rzeszowa na film… Schody nie tak dawno robione i już wszystko od nowa rozkopane… Tak jak zalew udany wszystko się sypie i odpada, takie inwestycje za grubą kasę powinny chyba być na lata? Mamy zalew a nawet się wykąpać w nie można, muł gnój i syf, zrobić tam plaże, kąpielisko co kolwiek, wszystko mamy a i tak jeździmy po okolicy, czy tutaj się człowiek doczeka czegoś w końcu dobrze zrobionego i normalnego to nie lata 80…

 6. Ludzie z Dęby jeżdżą do kina do okolicznych miejscowości, bo tutaj repertuar jak u Rydzyka, w kinie Pasja, pod kinem różaniec, a gruba kasa poszła z Unii na modernizację budynku, po co? Żenujacy ten człowieczek który tam „rządzi”, wstyd na cały świat, na wakacjach kiedy wszyscy przyjeżdżają do rodzin w odwiedziny, kino zamknięte, w ferie kiedy młodzież nie ma co robić, kino zamknięte, wstyd i hańba

  • Do kis. Masz rację ale temat jest głębszy i wieloaspektowy. Z jakiego bowiem drzewa spadasz, taki owoc rodzisz – to stara prawda. Marioneta zrodzi marionetkę bez zdolności do osobistego zdania i osądu czasu, miejsca i sytuacji.

 7. Wójcie ! To Miasto nie zapomni ci tego nigdy ! Zrobiłeś z tego pięknego i spokojnego miasteczka bagno ! Ty i twoje dyrektorskie przydupasy ! Liczymy, że obecna rada miejska doprowadzi do wyciągnięcia konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych za ten stan rzeczy . Młodzieży, w Was siła i nadzieja !

 8. Już czas najwyższy pozbyć się tego chama. Bodajże w tym roku kończy się kadencja i wypad z baru człowiek kompletna porażka jest wiele bardziej kompetentnych ludzi niż on

  • Konkurs na dyrektora sok?
   Dopóki jest Ordon to ten niezależny i uczciwy „konkurs” wygra Rzemień. Każdy kto wie. W komisji pracownicy rzemienia, radni Ordona, urzędnicy Orodna i dla picu jakiś zaprzyjaźniony ziomek z domu kultury z Rzeszowa albo Kolbuszowej.

 9. Co Wy oczekujecie po obecnych „władzach0″ ?.
  Wybraliście sobie to macie
  Za nasze codzienne sprawy odpowiadają, lub odpowiadali, ludzie niekompetentni (Rzemień, Kapusta, Żołądż). czy ktoś z nich poniósł karę – no nie. Za karę dostają nagrodę. Karę ponoszą inni.
  Ludzie, którzy włożyli duży wkład w rozwój nasze gminy zostali zmarginalizowani (chociaż właściwe określenie – to zgnojeni). Kapust dostał 50% PODWYŻKI, Żołądż jest kierownikiem dwóch osób: magazyniera i starszego magazyniera. Rzemiń pilnował modernizacji SOK. Jak wszyscy właśnie widzimy efekt tego”pilnowania”. Kto ucierpiał?. Bogu ducha winna kobieta, Którą, na dodatek, zmuszono do odejścia z pracy na zasiłek przedemerytalny-po kilkudziesięciu latach pracy. Taki to mamy teraz szacunek do innych.

 10. Czepiacie się Wszyscy dyrektorka – a to taka fajna postać! Ma kontakty w diecezji, z biskupami i proboszczami jest na ty. Stanowisko po protekcji, ciepła i płatna posadka. Każdy by tak chciał. A że h… a robi i melepeta to czy to ważne? Szydelkowac umie i gotować też….

 11. Ja na miejscu takiego Rzemienia czy burmistrza czy innych ” dobrodziejow” juz dawno bym się ze wstydu spalił i nie śmiał bym ludziom w oczy patrzeć,. A co wyczynia owe towarzystwo ? Idzie w zaparte i na sule trzyma się raz zdobytego stolka. Na Boga , gdzie Wasz honor , gdzie Wasza uczciwość, gdzie Wasza pokorą, gdzie Wasz szacunek do ludzi i siebie samego. Tak Was rodzice wychowali , tak Was ksiądz na religii uczył czy nauczyciel w szkole? Zaiste nie do wiary . Przerazacie mnie i chyba nie tylko mnie.

  • Są bezwstydni. Takiej niekompetencji przeprzez tyle lat niewiele gmin ogląda. Jak się w końcu ich pozbędziemy to miasto i gmina oddychnie. Jestem pewny że będzie spory skok w jakości i rozwoju gminy. Czekam z niecierpliwością i chłodzie szampana na ta okazję aż ordon i rzemien znikną z życia publicznego naszego miasta.

 12. Tak czytam i czytam te komentarze i myślę sobie Oj biedna ta żonka jego, mieć takiego chłopa to wstyd, WIELKI wstyd!!!!!!!!!!!!

 13. Trzeba namierzyć kto kryje się pod nazwą Anonim bo widzę,że ma dużo do powiedzenia a jest sporo osób,które chciałoby skopać mu rowa !!!!!!!!;!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here