KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH OTRZYMAŁY PO 5 TYS ZŁ! UROCZYSTY DZIEŃ KOBIET W DOMU KULTURY

54

Z udziałem wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła oraz nowodębskich samorządowców w Samorządowym Ośrodku Kultury odbył się uroczysty Dzień Kobiet i wręczenie symbolicznych czeków na kwotę 5 tysięcy złotych dla Kół Gospodyń Wiejskich.

Dowiedzieliśmy się, że jest możliwość sięgnięcia po te środki, które były dość limitowane. Zwróciłem się z prośbą do pana ministra Marcina Warchoła, aby zarezerwował pulę dla Nowej Dęby i tak się stało. I mamy zapewnienie, że nie są to jedyne środki jakie jeszcze w tym roku trafią do naszych Kół Gospodyń Wiejskich – mówi przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko. – Wiem, że poszkodowane jest Koło Gospodyń z Osiedla Dęba bo jako koło miejskie nie może aplikować o żadne środki, a ma swoje potrzeby. Byłem ostatnio u pań na spotkaniu. Brakuje im sprzętu, chciałyby mieć telewizor. Obiecuję, że w ciągu dwóch tygodni ten telewizor do was trafi – dodawał.

Minister Marcin Warchoł dziękując paniom za tak liczne przybycie przypomniał, jak ważną rolę w polskiej kulturze pełnią kobiety. – W naszym kraju kobiety zawsze zajmowały wyjątkową pozycję. To właśnie w Polsce kobiety jako pierwsze zyskały prawa wyborcze. Życie mężczyzny bez kobiety to proza. Z kobietą to poezja. Cieszę się, że panie tak aktywnie działają w swoim środowisku, są sercem większości wydarzeń społecznych i kulturalnych. To wsparcie które dzisiaj przekazujemy, te 5 tysięcy złotych, możecie wydać na własne potrzeby wedle uznania. Jeśli brakuje wam sprzętu, kupcie sprzęt. Jeśli potrzebujecie dołożyć do kupna strojów, kupcie stroje. Myślę, że jeszcze w tym roku uda nam się z panem przewodniczącym Damianem Diektiarenko pozyskać kolejne fundusze na wasze działania.

Wydarzenie odbyło się w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie. Swoim Kołom Gospodyń Wiejskich towarzyszyli radni Tomasz Dryka (Chmielów), Tomasz Wolan (Jadachy) i Tomasz Kopeć (Osiedle Dęba). Na koniec wydarzenia wszystkie przybyłe panie otrzymały kwiatki i słodki poczęstunek. Oprawę muzyczną zapewniła Sylwia Dul z zespołu INVICTUS.

 

 

 

 

54 KOMENTARZE

 1. Nie no kabaret:) Normalnie gala jak na Oscarach:)
  Od kiedy radni i przewodniczący są miłośnikami Koła Gospodyń Wiejskich?
  Czekam na lasowiacką potańcówkę z udziałem radnych!

  Łoj dana dana, z przytupem poderwę kiecę dla Wolana. Łoj dana, dana, będziemy pić bimber do białego rana. Łoj dana, dana, rado ukochana, łoj dana, dana wszystkie wiejskie panny rzucisz na kolana! Hej!

  • Oni są Miłośnikami Wszystkiego gdzie można się ogrzać w Blasku Fleszy .
   Jeden z Nich to już nie może uklęknąć przed Ołtarzem świecąc Swiczki . Wcześniejszy człowiek styrany zawsze ukleknał ten nie Ma siły Chory ..na wo..y ????

  • Jeśli załatwianie pieniędzy dla organizacji to kabaret to ja nie mam więcej pytań. Jakby nie blaski fleszy to byś pierwszy pisał, że nic nie robią. Była możliwość załatwienia hajsu na koła to dostały koła. Będzie na strażaków to dostaną strażacy. Będzie na kluby to dostaną kluby a radnym co nie chodzą na sesje i nic nie robią dalej będzie gul skakał.

 2. Przywiózł poseł 5 tys. wpłaconych przez nas poprzez podatki a już co niektórzy by mu w d… bez mydła wchodziło . Płacimy podatki więc się pieniądze należą i na Koła Gospodyń Wiejskich . Zbliżają się wybory to poseł Warchoł szuka naiwnych którzy będą na niego głosować , jeszcze trochę i będzie z koszyczkiem jabłuszka rozdawał żeby tylko na niego zagłosować . Panie Warchoł jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie – zna Pan pewno takie przysłowie

  • Widzisz, różnica polega na tym że są radni którzy nawet nie chodzą na sesję a swój czas poświęcają na pisanie głupot w necie i jątrzenie. Ale są tez radni którzy pomagają załatwić dofinansowanie dla Kół Gospodyń Wiejskich, dla klubów sportowych, na budowę dróg itd. Każdy sobie wybiera takich radnych i burmistrzów jak mu pasuje. Dla mnie wybór jest jasny.

  • Wacek właśnie różnica polega na tym , że za Platformy i psl płaciłeś podatki i gówno otrzymałeś. teraz też płacimy ale przynajmniej widać że coś wraca do ludzi przynajmniej ja tak to widze. druga sprawa że trzeba mieć też dobry kontakt z posłami jednymi czy drugimi i coś załatwić. skończyły sie czasy ze bycie radnym to siedzenie pierdzenie w stołek i cukierki na sesjach i kwiaty dla Pana Ordona. zadaniem radnych jest też tzw. wychodzenie , załatwienie dofinansowania na jedna czy drugą inwestycje. a nie tylko klepniecie to co urzad przygotował i do domku.

  • Tylko ze poseł Warchoł jest 100% skuteczniejszy niż Chmielowiec. Warchoł więcej zrobił dla gminy Nowa Dęba. Przykład ul. Ogrodowa w OS. DĘBA a Chmielowiec ??? Ostatnio widzę Zbycha tylko na imprezach jego i ta cała Draus . Panom radnym gratuluje pomysłu z organizacją. Wielkie Brawa Tylko takie pytanie czemu Wiesiek nie zorganizował??

 3. Ze swoich dawali? Chciałbym zobaczyć jak chłopaki: ministrant, Damianek i Wolanek pieką placek z tymi paniami, ale bez kamer i zaprzyjaźnionych portalików. Panie oczywiście się cieszą , że coś im skapło.

  • Nie ze swoich. Pomogli załatwić dofinansowanie z pieniędzy rządowych czyli pochodzących z podatków. Oczywiście według twojej filozofii lepiej żeby ta kasa trafiła do innych gmin. I dobrze że się tym chwalą bo dzięki temu można ocenić co kto robi. Niech się Marian z Cygan czymś pochwali, albo Tomek Gazda… A no tak…

 4. Rolą samorządowca jest pomoc przy pozyskiwaniu funduszy z różnych źródeł. Kosztuje to sporo czasu i często żadnego efektu nie widać. No ale jedni próbują inni nie. Mieszkańcy oceniają każdego samorządowca za minioną kadencję. Tak będzie i teraz. W tym roku ocenimy działania parlamentarzystów, m.in. pana Warchoła. Była ulotka wyborcza i obietnice – zweryfikujemy z ulotką z przed 4 lat i ocenimy.

 5. Dlaczego mają się nie chwalić? Żeby ktoś inny spijał za nich śmietankę? Ja mam teraz prośbę, żeby się radny Marek Kopeć pochwalił swoimi osiągnięciami. Chciałbym zapoznać się z informacją ile funduszy dla Nowej Dęby pozyskali radni Marian Tomczyk i radna Helena Tłusta? Czym może pochwalić się radny Tomasz Gazda? Jeśli oni sami nie chcą się chwalić to może ich wyborcy wypiszą chociaż po 3, no dobra, chociaż po jednym osiągnięciu każdego z nich. 4 lata kadencji już minęło. Chyba mają chociaż po jednym sukcesie?

  • Osiągnięcia pana Marka Kopcia?? A ten człowiek ma wogóle jakieś osiągnięcia przecież ten człowiek istnieje tylko w ewidencji radnych on nic nie robi ja się dziwię ze ktoś dał na niego głos.

  • Zarobiony jest w warsztacie duma no i jeszcze się nie Ocknał że Był Beznadziejnym Organistą … na Okolicę . Znależli sie Idioci i go Wybrali . Miejmy Nadzeję że po raz Ostatni .

 6. Zresztą, cały 'warzywniak’ wystrzelił w kosmos z cenami… Wy tu jaracie się pierdołami, a za plecami rżną was na czysto

  • Do Rysia Panu się pomyliło z Tomkiem Kopciem z drugim radnym. Różnica między Tomkiem a Markiem jest taka że tomek coś robi interesuje się a Marek to totalna porażka wstyd dla Osiedla Dęba

 7. Rżną i rżnąć beda, czy to Ci czy inni.. teraz pozostaje pytanie czy siedziec i labiedzic ze drozyzna, czy jak daja to brac ? Hmm blędne to kolo jest niestety , ale taka rzeczywistosc nas dopadla

 8. Minister Warchoł niech się zajmuje reformą sądownictwa bo do tego został powołany w tym rządzie . Reformy jak nie było tak nie ma nadal , nawet jest jeszcze gorzej bo teraz nawet w Trybunale Konstytucyjnym sędziowie skaczą sobie do gardeł i nikt nie wie czy pani prezes jest jeszcze prezesem czy jej mandat wygasł w grudniu . Niech tam Pan Minister sprawy załatwia a nie jezdzi po kołach gospodyń wiejskich i jakieś dofinansowania załatwia . Chyba nie został Ministrem do Spraw Koła Gospodyń Wiejskich , od tych spraw są chyba inni ludzie

 9. Słuchaj ty alleluja i do przodu – mówisz – teraz dają , co dają ? Pałacyki , wille , dotacje dla swoich na miliony ??? A tobie stówkę lub dwie i ciesz się głupi jeleniu

 10. A gdzie panowie starosta i burmistrz? Czy tylko ja widzę wypalenie zawodowe u tych panów? Coś ostatnio widać ich tylko w Kościele. Czas na emerytury.

 11. A kiedy burmistrz ze swoją ekipą rozpoczyna walkę o kolejną kadencję? Gdzie będzie robił kampanię? Chętnie przyjdę na jego wiec wyborczy, bo wszyscy wkoło mówią, że podobno startuje. A podobno władza wprowadziła tylko 2 kadencje. To co znajomości jakieś ma?

 12. A Poncyljusz gdzie się pytam ? On by dał . A sorry jeszcze by pewnie zabrali . Albo sprzedali Szwabom koła gospodyń. Bo po co koszty generować

 13. Alleluja – mówię o Obajtku , Czarnku , Żalku , Morawieckim , Sasinie . Jak PO dojdzie do władzy to wtedy im bedę patrzył na ręce . Nie rozumie tych ludzi , jak za coś człowiek krytykuje ten rząd to od razu nozyce na stole się podnoszą i piszą jakie złe to PO i że pewno z PO jestem . Ludzie zrozumcie jedno nie jestem z PiS , PO ani Lewicy i mam konstytucyjne prawo komentować coś co mi się nie podoba . Będzie inny rząd to bedę krytykował inny rząd za złe decyzje , za kradzieże , za oszustwa . Nie bedę nigdy wyznawcą jakiejś parti ani też zadnej partii nie będę wchodził w d…. bez mydła

  • Zamiast pedofila z własnych szeregów politycznych, winą za śmierć dziecka PO obarcza Telewizję Polską. Taką narrację przyjęła opozycja z Platformą Obywatelską i inne ugrupowania opozycyjne, które na rodzinnej tragedii posłanki KO Magdaleny Filiks postanowili zbić polityczny kapitał.

 14. Dziękuję bardzo za imprezę wszystkim uczestnikom. Jestem happy

 15. Pytanie: Co ma Fundusz Sprawiedliwości do Kół Gospodyń Wiejskich? Przecież to czysty populizm i rozdawnictwo.
  Jak podaje portal Funduszu Sprawiedliwości:
  „Fundusz Sprawiedliwości zapewnia natychmiastową i bezpłatną pomoc doraźną osobom pokrzywdzonym przestępstwem, świadkom oraz osobom im najbliższym, w tym osobom pokrzywdzonym zbrojną agresją na Ukrainie.”
  Kojarzy ktoś jakiś napad na Koło Gospodyń Wiejskich w Rozalinie? Udział Koła Gospodyń Wiejskich w konflikcie na Ukrainie? Czy któreś Koło zeznawało w sprawie kryminalnej?

  • no widzisz ty jesteś Zszokowany i niech tak zostanie , a kola Gospodyń mają pieniążki !

 16. A co niby ten Minister Warchoł obiecywał 4 lata temu . Jak ktoś ma ulotke to niech napisze , będzie łatwiej zweryfikować

 17. No i wyszło Szydło z worka... Okazuje się że te pięć tysięcy to od samego ziobry są. I ten rozdaje je każdemu kołu gospodyń w Polsce.

  Tyle że niektóre to dostają po dziesięć, a nawet po dwadzieścia tysięcy… Tak więc marniutko się starałyście panie w oczach ziobry…

 18. Nasz „święty” poseł Warchoł ,gdy chciał zostać prezydentem Rzeszowa też rozdawał pieniądze na prawo i lewo ( oczywiście nie swoje ,też z funduszu sprawiedliwości). I co? Ludzie poznali się na jego fałszywym uśmieszku. Niech może zajmie się ze swoim szefem Ziobro jakimś miękkim lądowaniem (Albania???) bo niedługo zostaną rozliczeni za swoje przekręty.

 19. Rodzinna wieś ministra Czarnka znalazła się na liście programu "Poznaj Polskę", dzięki któremu uczniowie mogą jeździć na wycieczki patriotyczne

  A o Nowej Dębie cisza, mimo ze warchoł juz praktycznie w niej mieszka…

 20. U nas dzieci będą zwiedzać drogę Nowa Dęba – Nisko . Będą drogę społecznie jak za komuny łatać żeby poseł miał jak lepiej jezdzić do swoich poddanych

  • radny z porąb hubert mówił na spotkaniu że załatwił na tą drogę 250 tys i dedo ją robić, więc nie wiem jaka prawda jest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here