Nasze Sprawy będą mieć kolegium redkacyjne xvideo

37

Pismo samorządowe „Nasze Sprawy” będzie mieć kolegium redakcyjne. W jego skład wejdą przedstawiciele Rady Miejskiej, oraz Burmistrza. Na czele redakcji stanie radna Helena Tłusty.

„Nasze Sprawy” ukazują się od 1994 roku i zostały założone za czasów burmistrza Wacława Wróbla. Przez ostatnie 25 lat stało się naturalnym elementem nowodębskiego pejzażu samorządowego. Nie ma jednak co ukrywać, że tego typu pisma wydawane przez władze samorządowe budzą w kraju wiele kontrowersji. Przeciwnicy samorządowych biuletynów argumentują, że poprzez niezdrową konkurencje psują one rynek prasy niezależnej, a zamiast służyć informowaniu mieszkańców o sprawach gminy stają się tubą propagandową wójtów i burmistrzów. Do Parlamentu wypłynął nawet projekt ustawy autorstwa klubu Kukiz’15, zakazującej wydawania prasy przez gminę.

Jednakże póki Sejm nie wprowadzi tego zakazu, „Nasze sprawy” będą się ukazywać. Wolą radnych jest aby o treściach jakie znajdują się w gazetce decydowało ciało grupowe, a nie jak do tej pory niepodpisana z imienia i nazwiska osoba. Dlatego też padł pomysł, aby „Nasze Sprawy” były redagowane przez kolegium redakcyjne w skład którego wejdą przedstawiciele burmistrza i przedstawiciele rady.

Burmistrz Wiesław Ordon desygnował do pracy nad gazetą:

 1. Elżbietę Gil – sekretarz gminy;
 2. Krystiana Rzemienia – dyrektora SOK

Z kolei Rada Miejska w głosowaniu jawnym desygnowała:

 1. Helena Tłusty – radna
 2. Tomasz Dziemianko – radny
 3. Marek Ostapko – redaktor InfoNowaDeba

Roczne koszty związane ze składem i drukiem gazety to kwota ok. 20 tysięcy złotych. Natomiast warto zaznaczyć, że praca przy redagowaniu „Naszych Spraw” jest bezpłatna i ma charakter społeczny. Członkowie kolegium redakcyjnego nie będą za swoją pracę otrzymywać wynagrodzenia, diet etc.  

37 KOMENTARZE

 1. Widać kto kryje, broni i firmuje wszystkie wybryki pana Krystiana Rzemienia. Okazuje się, że za wszystkie akcje pana dyrektora odpowiedzialność bierze bezpośrednio pan burmistrz Wiesław Ordon. Mieszkańcy powinni to sobie zapamiętać. Jest tam jakaś ciekawa więź, skoro tyle skarg mieszkańców zdaje się robić wrażenia na panu burmistrzu Ordonie.

 2. Burmistrz nie chce zrozumieć, że to właśnie przez takich zawodników jak Krysio miał w mieście więcej głosów na nie niż na tak.

 3. A ja sie pytam kiedy będą schody naprawione do domu kultury. WSTYDŹ SIE PANIE RZEMIEŃ . Panie burmistrz widzisz i nie grzmisz

 4. Alergiczna reakcja burmistrza na obecność w M. Ostapko w kolegium redakcyjnym świadczy o tym, że Rada Miejska podjęła bardzo dobrą decyzję. Natomiast wrzucenie do składu redakcji pana Rzemienia może być albo złośliwą odpowiedzią burmistrza, albo aktem bezradności. Bo jeśli tak wygląda zaplecze pana burmistrza, to jest to słabe zaplecze.
  P.S. Czy to prawda, że pan Zygmunt wraca do urzędu?

 5. Ciekawe kto za kim stoi ? Burmistrz za Rzemieniem czy Rzemień za burmistrzem. Jedno jest pewne , jedzą sobie z ręki. Widać mają jakieś wspólne sprawy . Niekoniecznie nasze.

 6. Nie mówiłem?Mówiłem i nawet Szanowny redaktor zechciał w swojej łaskawości zamieścić mój wpis.Powtórzę to raz jeszcze.
  Nasza rada to wybitni samorządowcy,wiedzą co jest dobre dla mieszkańców naszej pipidówki i okolic. Decyzje przez nich podejmowane będą po głębokim przemyśleniu. Ich wiedza jest niepojęta.Z podziwu dla ich twórczego geniuszu szczęka mi opadła,tfu wypadła chciałem powiedzieć.

  • Internauto Desperado,rada: jak będziesz chciał coś napisać i zabłysnąć, to pomyśl i pisz nie obrażając oponenta-tumoku.Powodzenia i nie zniechęcaj się póki co.Napisałem tumoku bo takim jesteś, nie przypisuj sobie tłumoka bo wiele Ci do niego brakuje.

 7. Internauto Desperado,nie potrafisz czytać tekstu ze zrozumieniem,liter polskiego alfabetu nie rozróżniasz a chcesz dorównać mi intelektem. Tumoku,nawet celnej riposty nie potrafisz sklecić, nie mówiąc już o jakimś LOGICZNYM wywodzie.

 8. Toś się popisał internauto Desperado. Nie sugeruj się moim nickiem, bo z dedukcją u Ciebie sherlocku cieniutko. Ale skąd taki tumok jak Ty ma to wiedzieć przy jakiej ulicy mieszka Twój oponent Aqq.
  Dalsza konwersacja z takim tumokiem jak Desperado jest jak rzucanie grochem o ścianę.To tak jak przegadać zacofanego rolnika że mechanizacja to postęp.

  • Nema szans desperado aby Menda przestala kasac, nema szans Menda spragniona jest krwi wiec kasa

  • Internauto Desperado,masz histerię i wyjesz, ja mam sraczkę od dawna i stękam więc nie trafiłeś z życzeniami.Mimo wszystko ,dziekuję za życzenia,daję radę,nie jest źle.

 9. Desperado vel Tumok oraz Swir vel Matoł i mamy eksportowy produkt w postaci tego duetu egzotycznego ok?urwieńców.
  Będzie się działo!
  Kyrie eleison!

  • Nie fikaj App bo dostaniesz Rocznych WIATROW po obiedzie i patyk zostanie zamieniony w Flak co grozi ci utrata meskosci

  • No nie,następny z problemami gastrycznymi.Internauto Obywatel, widzisz, tak było fajnie, a Ty musiałeś wszystko spier..lić. To tak jakbyś mi do tyłka zajrzał! Kupa jest? Jest! Śmierdzi,wiatry są? Są! Chcesz powąchać? Zadowolony jesteś? Na razie!

  • Internauto Obywatel.
   Widać po Twoich postach że jesteś zwykłym, niedouczonym burakiem. Żeby ze mną polemizować, naucz się ćwoku i nieuku pisać poprawnie. Siedzisz tyle czasu przy klawiaturze komputera i bez ładu i składu odpisujesz na większość postów. Zacznij w końcu używać głowy i korzystać ze słownika. Komputer jest nie tylko do czytania Infonowadeba, a fotel nie tylko do pierdzenia. I przewietrz pokój.

 10. Internauto Obywatel,gdybyś miał jaja już dawno byś skończył ale że jesteś p i z d ą to siedzisz tutaj i wyjesz. Internauto Obywatel, daj spokój, prawdziwi faceci nie chwalą się swoim przyrodzeniem. Lepiej wracaj do piaskownicy,siurku.

 11. Internauci o nicku Obywatel oraz Swir , jeśli w czasie dyskusji wszystko kojarzy się Wam z „całowaniem i lizaniem po jajkach” to współczuję.
  Internauto Swir,bardzo obrazowo to opisałeś, pewnie sam masz ochotę poocierać się spocone jajka z innym spoconym internautą o nicku Obywatel. Ale akurat ten temat to nie miejsce na uzewnętrznianie Twoich chorych fantazji. Zacznij się leczyć zboczeńcu!Jeden i drugi.
  Jeszcze jedno,aby ze mną polemizować trzeba mieć mózg i jaja.A Wy ani tego ani tego. JAK MI WAS SZKODA

 12. Internauci Obywatel,Swir und Desperado,mam z Wami jedną wspólną cechę.Jestem uprzedzony. Tyle że uprzedzony do głupoty ! A Wy dla mnie jesteście po prostu DURNIAMI
  Pozdrawiam.
  Aby uprzedzić Wasze wściekłe ujadanie.Nie wyzywam nikogo. Piszę to co myślę, a napisane jest to na podstawie tego co inni robią. A pozdrawia się nawet wroga..Kwestia kultury…koniec polemiki z durniami.

  • App, chwaliles sie ze masz JAJA, a test na HCV robiles bo moze byc roznie, Mendy moga byc zarazone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here