Kacper Gołąbek Halowym mistrzem Polski Juniorów

2

W dniach 10-12.02.2023r. w Rzeszowie odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów U-20 oraz Juniorów Młodszych U-18. W Halowych Mistrzostwach Polski udział wzięli młodzi lekkoatleci sekcji lekkiej atletyki MKS – STAL Nowa Dęba. Najlepszym zawodnikiem został Kacper Gołąbek U-20, który zwyciężył i zdobył złoty medal w chodzie na 5km w czasie 23,55,47. Warto podkreślić, że Kacper jest multimedalistą, zdobył 7 medali Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych (5 medali złotych, 1 srebrny, 1 brązowy). Kacper Łuc U-20 zdobył 4 miejsce w chodzie na 5km w czasie rekordu życiowego 24,21,39. Również bardzo dobrze zaprezentowała się siostra Kacpra Ola Łuc U-18, która w chodzie na 3km w czasie 17,41,00 zajęła 6miejsce. Cała trójka zasłużyła na duże brawa, gdyż godnie reprezentowała klub MKS – STAL jak również i miasto Nowa Dęba. Wszyscy ww. są wychowankami trenera Juliana Zięby. Zawodnicy startowali na Mistrzostwach Polski dzięki dotacjom z Urzędu Miasta i Gminy W Nowej Dębie. Gratulacje dla wszystkich zawodników.