Kolejny konflikt dyrektora SOK z mażoretkami

25

Kilka miesięcy temu w artykule pt „Kolejna skarga na dyrektora domu kultury” informowaliśmy o kontrowersyjnych decyzjach dyrektora SOK Krystiana Rzemienia, utrudniających treningi grupie mażoretek z Chmielowa. Wygląda na to, że mamy powtórkę z rozrywki…

Na wstępie warto odnotować, że zespół Diament reprezentuje i promuje naszą gminę podczas występów na całym świecie. Dzięki zaangażowaniu zawodniczek, trenerów i rodziców dziewczyny osiągają znaczące sukcesy w swojej dyscyplinie. Mimo to dziewczyny mają ciągle kłopoty z dyrektorem SOK Krystianem Rzemieniem.

Tak jak informowaliśmy pod koniec wiosny, grupa mażoretek miała utrudniony dostęp do sali WCK w Chmielowie. Pretekstem miały być obostrzenia sanitarne związane z epidemią COVID-19. Po interwencji radnych do których wpłynęła oficjalna skarga na działania dyrektora SOK, burmistrz zmusił swojego pracownika do zmiany zachowania, a dziewczyny wróciły do treningów.

Jednak jak informuje trenerka Małgorzata Gronek, minęło raptem 5 miesięcy i sytuacja znów się powtarza.  – Przepisy sanitarne są w tej kwestii jasne. Mamy prawo trenować tak jak robią to inne grupy w innych miastach. Tylko w placówkach zarządzanych przez dyrektora Rzemienia są problemy –  mówi trenerka zespołu. – Obecnie ćwiczymy w Tarnobrzegu, mimo że jako podatnicy utrzymujemy obiekty w Nowej Dębie i Chmielowie – dodaje.

O sprawie zostali poinformowani radni oraz burmistrz.

25 KOMENTARZE

 1. Kultura przez cały rok nie działała a ten dalej zabrania nawet trenować dziewczynom. A na dozynkach to rzemien pierwszy się z nimi fotografował. Co z zaoszczedzonymi pieniędzmi na kulturze?

 2. Gmina płaci 1,5 mlna rocznie na dom kultury. Rzemień nie pokazuje radnym faktur. Ordon nad nim nie panuje. To rzemień rządzi Ordonem. Teraz przez pandemię nic się w domu kultury nie działo. Na co poszły pieniądze gminne ? Ktoś to kontroluje i rozlicza?

 3. Nikt się w SOK-u przecież nie zaraził, skoro jest nieczynny. Tak że „Krystina” efektownie panuje nad zagrożeniem! No to należy mu dać podwyżkę – za zasługi! Robi przecież oszczędności – a kasa pójdzie na szopkę Bożonarodzeniową i odśnieżanie schodów. Proponuję tego Celebrytę zgłosić go do odznaczenia. Ot śmiech na sali.

 4. Jestem wesoły rzemo
  Mam układ z Wieśkiem i Heleną
  Kocha mnie poseł też
  Mogę robić więc co chce

  Jestem wesoły rzemo
  Faktury już się mielą
  Nie róbcie żadnych hec
  Gdy wydaje hajs jak chcę

  Jestem wesoły rzemo
  Do rączek mi się klejo
  Papiery i bilony
  Jestem zadowolony

  Jestem wesoły rzemo
  W twarz śmieje się frajerom
  Mam pełne portmonetki
  Nie mam czasu na mażoretki

  Jestem wesoły rzemo…

 5. Ja uważam, że pan Rzemień to super facet. Znany jest z prawdomównośći, wysokiej kultury osobistej i uczciwości. Tak samo jak pan Ordon. Obaj tacy sami. Nieprawdaż?

 6. Co Rzemykowi szkodzi że otworzy dla 30 osób salę na próby? Jestem jak najbardziej za tym aby im umożliwić próby na salach i na scenie. Jak się pozarażają to kogo to będzie obchodzić.

 7. Budynek i tak zamknięty, więc co to za problem, by sobie tam ćwiczyły? Transmisja zerowa. To nie kościół czy supermarket, ale jak widać zarządca nie potrafi w piar i woli drugi raz dać się ośmieszyć :) A ile, by zyskał jakby zezwolił na treningi to nie pomyślał. Tuza inteligencji. Każdy zazdrości biegłości umysłu. Tyle przegrać :)

  • Organy zostały zakupione za pieniądze parafialne. A organy elektryczne her Rzemień wypożyczył na czas , dopóki nie zostaną uruchomione te zakupione w GB. Widzę że kolega Anonim coś słyszał że dzwonią ale w którym kościele to już nie.

  • Nemo, czy wszystko dobrze z tymi organami? Ile kosztowały? Czy wyszły w trakcie jakieś dodatkowe koszty? Czy sprawa już zakończona?

 8. #Nemo – to Parafia ma swój budżet i odprowadza z niego podatki??? Jeśli tak, to może dołoży się do różnych akcji społecznych lub zatrudni na etat sprzątaczkę!? Po co ludzie mają chodzić na sprzątanie w czynie społecznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here