Lockdown w całym kraju. Niedzielski ogłosił kolejne obostrzenia

41
Obraz Jeyaratnam Caniceus z Pixabay

Od 20 marca do 9 kwietnia w całej Polsce będą obowiązywały następujące ograniczenia. Swoją działalność muszą zawiesić:

 • hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych – dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu);
 • galerie handlowe – z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie;
 • teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online);
 • kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury);
 • baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej);
 • sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna;
 • stoki narciarskie;
 • kluby fitness i siłownie;
 • obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

Ważne! Ze względów bezpieczeństwa, wszyscy uczniowie w Polsce – w tym także w klasach 1-3 – będą uczyć się zdalnie. W całym kraju zalecamy także pracę on-line – wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

Dane rządowe:

Najgorzej – jeśli chodzi o dzienną liczbę zachorowań – sytuacja wygląda w województwie mazowieckim (4142) i śląskim (4030), a także małopolskim (2050) i wielkopolskim (2034).

W ostatnim tygodniu liczba zakażeń zwiększyła się o 38 proc., a liczba zgonów o 24 proc. Przybyło także zajętych łóżek covidowych – wzrost o 17 proc. Obecnie w Polsce jest:

 • 21511 zajętych łóżek – 72 proc.;
 • 2193 zajętych respiratorów – 74 proc.;
 • 8444 wolne łóżka oraz 786 wolnych respiratorów.

Liczba wykonanych szczepień wyniosła ponad 4,6 mln, z czego 3 mln pierwszą dawką.

41 KOMENTARZE

 1. Jestem człowiekiem ogólnie wytrzymałym, ale już jestem zmęczony tą chorą sytuacją. Wszystko ma swoje granice…Ciągła kpina z ludzi…Masakra…Co nie wytrzymacie kolejnych dwóch tygodni? To tylko dwa tygodnie! Chcecie drugie Bergamo? Paranoja.

  Każdemu od vatowieckich po szumowskich czy niedzielskich naplułbym bym w pysk.

  Największe oszustwo w historii świata. Jestem tylko ciekaw czemu to służy.

 2. Elegancko, niebawem zabronią mi z siostrą czy bratem usiąść w Święta do obiadu, wyjść na świeże powietrze na spacer do parku, przy czym kościoły pękać będą w szwach – tam wirus wstępu nie ma?

 3. bardzo dobrze ze chociaz koscioly nie opustoszeja. Bardzo czesto pomaga modlitwa. mam pewnosc, ze gdy wielu watpiacym zdazy sie przechodzic obok kozciola niech nie bedzie pelen pogardy dla tych, ktorzy sie modla rowniez za Porowatych i innych.

  • Anonimie. Nie chodzi o to aby zamknąć kościoły. Chodzi o to aby wszystkich traktować sprawiedliwie. Gospodarka leży, biznesy się zamykają, ludzie tracą pracę, pomoc rządu fikcyjna (na papierze i w TVPis). A żadne obostrzenia kościoła nie dotykają i nie są egzekwowane, chociaż wg. pseudor-ozporządzeń też go dotyczą i wynoszą 1 osoba na 15 m kw. A przecież przy takim zgromadzeniu na nabożeństwie, które trwa ok. godziny (o czym chyba wiesz?) prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania się wirusa jest ogromne. A w domu też można się pomodlić czy oglądnąć mszę w TV!?

  • Modlić można się wszędzie. W domu, piwnicy, garażu, lesie czy na łące. Obecność w kościele nie jest do tego potrzebna. Jedyny problem z przyjmowaniem sakramentów, ale jak dobrze wiesz, to można czasowo zawiesić i nic złego, by się nie stało, bo to nie wynikałoby z winy ludzi czy chęci unikania, ale „wirusa”.

   Co jest ważniejsze? Skończenie tego cyrku czy modły na pokaz? Sam sobie odpowiedz.

   Ostatnio w jakimś mieście była afera, że facet mający „wirusa” i mający być na kwarantannie i nie wychodzić z domu, siedem dni z rzędu latał do kościła na mszę. Czy to jest normalne zachowanie? I teraz ludzie, którzy byli na tych mszach są namierzani, by ich zbadać i wrzucić na ewentualną kwarantannę. Dlaczego Ci ludzie mają płacić na nieodpowiedzialne zachowanie jakiegoś debila?

   To już nie jest wiara. To jest choroba umysłowa z przerzutami. Można się pomodlić w domu, czytać pismo, obejrzeć mszę w tv czy posłuchać w radiu…Zachowujecie się tak jakby czasowe zamknięcie kościołów miało na celu likwidację religii i tego całego środowiska. Śmieszne, normalnie.

   Niby nie rób drugiemu, co tobie nie miłe, a chory typ poszedł zarażać ludzi. No za dobrze to o nim nie świadczy. Widać pokaz ważniejszy niż własne zdrowie i zdrowie i życie innych.

 4. A miejmy ten cały lockdown we zadzie. Przecież po roku czasu widać, że one nic nie przynoszą, jak tylko ucisk społeczny. Jak społeczeństwo nie chce używać dech i bruku ulicznego by wypracować sobie normalność, to okażmy społeczne nieposłuszeństwo. Chcą abyśmy zostali w domach, masowo wyjdźmy na spacer, spotkać się ze znajomymi itp. Chcą zamkniętych lokali, otwórzmy je, zawiesili i nie chcą odwiesić lekcje w szkołach, wysłać dzieci do szkół, wszak w prawie jest aby dyrektor szkoły w godzinach lekcyjnych zapewnił opiekę dziecku. Albo my albo oni. Otwórzcie ludzie oczy, przecież serwuje się nam powolne gotowanie żeby, gdzie żabą jesteśmy my, żeby nie doszło do tego, że z czasem większość przymie za coś oczywistego starać się o pozolenie na 15sto minutowy spacer wokół bloku.

 5. Śmiertelność w przypadku COVID-19 według danych WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) to 0,15% inaczej to półtora promila. Więc gdzie ta PANDEMIA? Również jak podaje WHO te testy które wam robią są niemiarodajne i wykazują wiele błędów. Gdyby to było takie groźne jak podają media głównego ścieku to już dawno 2/3 Dęby leżało by w workach na cmentarzu. Ponadto pragnę zauważyć , że dziwnym trafem wśród danych o powodach śmiertelności w kraju – zniknęły GRYPA oraz WIRUSOWE ZAPALENIE PŁUC (objawy tych chorób idealnie pasują do opisu covidka).
  NWO się zbliża nieuchronnie.

  • W sumie masz rację , ale ciekawe co byś pisał jak by Ci ktoś umarł bliski z rodziny na tę chorobę.

  • @JA 19 marca 2021 at 00:45
   W sumie masz rację, ale ciekawe co byś pisał, jak by Ci ktoś umarł bliski z rodziny; jeden na raka, drugi na serce, a jeszcze inny na jakąś inną nie związaną z covid chorobę tylko dla tego że przestali być leczeni.

 6. To jakaś paranoja bylem dzisiaj w sklepach w naszym mieście i wszedzie pełno ludzi żadnego zachowania odstępu w Biedronce multum ludzi w Stokrotce piszą awaria zamknięta widocznie obsługa chora i kwarantanna.Młodzi bez masek zobaczymy czym to sie skończy i czy szpital bedzie przekształcony na COWIDOWY.

 7. No tak do 9 kwietnia, bo jaśnie pan Kaczafi co tańczył na grobach prawie setki osob po katastrofie, zmanipulował swój własny elektorat obiecując krainę mlekiem i miodem płynącą musi zorganizować swoją sekciarską miesiączkę by później suweren pozarażał się w otwartych kościołach.

  • Na grobach tanczyl Tusk z Putinem i sie sciskali diabli wiededza co potem robily te zbuki

  • te, 'antonim’, ty sie ogarnij bo dziś napierdalasz na Tuska a niedawno jechałeś po pisiorach jak po burej suce. Najwyraźniej piszesz tutaj tylko po to aby coś napisać, aby cie było wszędzie pełno… Nawet sobie samemu odpisujesz na swoje wpisy… Ot, znalazło się miejsce w sieci gdzie nawet twój wpis wydrukują, dzięki czemu leczysz jakieś niezrozumiałe dla normalnych ludzi kompleksy…Jak ten pies co to zza płotu szczeka na wszystko co się rusza i w zasadzie nic więcej nie zrobi….

 8. Tak, biedronka katastrofa zero dystansu, człowiek na człowieku, czekasz w kolejce czujesz oddech na plecach, płynu do dezynfekcji brak dlatego już tam nie chodzę…..

  • @Moherevil 20 marca 2021 at 16:39
   Niechodzenie do kościoła, być może Cię uchroni przed „moherami”,
   ale przed ciemnotą – tylko żarliwa modlitwa do Pana Boga.

 9. „Anonim” to przecież ukryta opcja 'AntoniM’, będącego w istocie czołowym czubem pisu i głównym wyznawcą religii smoleńskiej. Tylko dlaczego on się wstydzi używać poprawnej nazwy ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here