25 par z Gminy Nowa Dęba uhonorowanych Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

0

17 czerwca w Samorządowym Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość, podczas której 25 par z terenu miasta i gminy Nowa Dęba zostało odznaczonych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. To szczególne wyróżnienie przyznawane jest małżonkom, którzy wspólnie przeżyli co najmniej 50 lat.

Uroczystość rozpoczął kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Ryszard Rzemień, witając dostojnych Jubilatów oraz informując, że w imieniu Prezydenta RP odznaczenia wręczą burmistrz Wiesław Ordon oraz zastępca burmistrza Marek Kopeć.

Zwracając się do Jubilatów, burmistrz Wiesław Ordon podkreślił, że ich wieloletnie małżeństwa są wzorem dla kolejnych pokoleń i świadectwem wartości, na których budowana jest lokalna wspólnota.

Pięćdziesiąta rocznica pożycia małżeńskiego to niezwykle ważne wydarzenie dla naszej wspólnoty samorządowej. Jesteście Państwo latarnią, która pokazuje, jaką drogą warto iść, a swoją codzienną pracą, wychowaniem dzieci i zaangażowaniem współtworzyliście naszą gminę – mówił burmistrz.

Do życzeń dołączył zastępca burmistrza Marek Kopeć.

– Serdecznie gratuluję tego pięknego jubileuszu i dziękuję Państwu za świadectwo, które dajecie kolejnym pokoleniom. Życzę dużo zdrowia, miłości oraz wielu kolejnych lat wspólnego życia w radości i szczęściu – powiedział.

Po oficjalnych laudacjach burmistrz Wiesław Ordon i zastępca burmistrza Marek Kopeć wręczyli Jubilatom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego przekazał także okolicznościowe dyplomy gratulacyjne, a każda z par otrzymała bukiet kwiatów.

Wzruszającym zwieńczeniem oficjalnej części uroczystości był koncert dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowej Dębie, przygotowany pod kierunkiem Joanny Dryki. Młodzi artyści wykonali m.in. utwory „Zawsze tam, gdzie Ty” oraz „Dni, których nie znamy”, a Jubilatom odśpiewali również tradycyjne „Sto lat”. Nie mogło zabraknąć wspólnego pamiątkowego zdjęcia wszystkich odznaczonych par obecnych tego dnia w SOK.

Serdecznie gratulujemy wszystkim Jubilatom i życzymy wielu kolejnych lat przeżytych w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here