78 Grand Prix Victor'a Amatorów w badmintonie w Mielcu

0

2013-12-13

W Mielcu rozegrany został 78 Grand Prix Victor”a Amatorów w badmintonie. Po trzymiesięcznej nieobecności na mieleckich kortach pojawili się badmintoniści Stali Nowa Dęba, którzy w tych zawodach zapisali już swoją historię i znowu wiedli prym w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Klasą dla siebie był trener nowodębskich badmintonistów Adam Bunio. Najpierw w doskonałym stylu wygrał swoją koronną kategorię wiekową \”Old boys”, pokonując w finale odwiecznego rywala Tadeusza Michalika (Tarnów) 2:0 (21:19;21:18). Następnie w doskonałym stylu, po morderczej grze, wykazując po raz kolejny hart ducha, doskonałą kondycję, technikę oraz wielką wolę wygrywania i radość gry w badmintona, pokonał w kategorii \”Runners Up\” o 27 lat młodszego Jerzego Misiaka (Połaniec) 2:1 (14;21;21:14;23:21). Pojedynek finałowy w kategorii \”Runners Up\” był prawdziwą ozdobą 78 Grand Prix Victor”a. Na podkreślenie zasługuje też fakt, że Adam Bunio rozegrał w tych zawodach największą ilość setów ze wszystkich uczestników, bo aż 22!

W tej kategorii na bardzo dobrym czwartym miejscu sklasyfikowany został debiutant z Nowej Dęby Grzegorz Ordon. W zawodach tych wystąpił również Rafał Lewandowski, który niestety po pierwszej grze musiał się z zawodów wycofać z powodu kontuzji.

W grze podwójnej rozgrywanej w formule open, Adam Bunio wspólnie z debiutantem Grzegorzem Ordonem wywalczyli piąte miejsce.

Na szczególne podkreślenie i uwagę zasługuje fakt, że badminton w Nowej Dębie wkracza w sferę amatorów i entuzjastów tej formy sportu, aktywnego wypoczynku, rekreacji i rozrywki, co jest bardzo budujące w kontekście dalszej popularyzacji tej dyscypliny spotu wśród mieszkańców Nowej Dęby. Tym większe słowa uznania i wielki szacunek dla debiutantów z Nowej Dęby na mieleckich kortach: Grzegorza Ordona i Rafała Lewandowskiego.

Zwycięstwa i podium wywalczone przez szkoleniowca badmintonistów z Nowej Dęby w 78 Grand Prix Victora w Mielcu: to w sumie 105 zwycięstwo i jubileuszowe 150 podium trenera Adama Bunio na mieleckich kortach (wynik, który jest ewenementem w skali kraju i cały czas jest śrubowany mimo upływu lat przez trenera z Nowej Dęby), to ukoronowanie i dołączenie ich szkoleniowca, do wspaniałej postawy młodych badmintonistów – zawodniczek i zawodników sekcji badmintona Stali Nowa Dęba w kończącym się 2013 roku oraz i chyba, co jest najważniejsze, fantastyczne ukoronowanie i wspaniały prezent, który sam sobie sprawił z okazji 30 lat pracy szkoleniowej tego 54 – letniego szkoleniowca wśród młodych adeptów badmintona w Nowej Dębie.

Był to ostatni występ badmintonistów z Nowej Dęby na badmintonowych kortach Polski w kończącym się, jakże udanym w spektakularne sukcesy roku 2013.

Serdeczne gratulacje!

MKS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here