Ankiety na temat pociągu relacji Zamość-Zielona Góra.

13

Zarząd PKP – Intercity podjął decyzję o przeprowadzeniu badań (sondy) na temat zainteresowania mieszkańców Nowej Dęby korzystaniem z połączenia kolejowego relacji Zamość-Zielona Góra. Podobną ankietę przeprowadzi także gmina.

Na początku kwietnia znane będą wyniki sondy i wówczas PKP-Intercity podejmie decyzję ws. postoju pociągu w Nowej Dębie. W przyszłym tygodniu ankietę zorganizuje także gmina. Będzie dostępna zarówno w wersji elektronicznej na stronie www.nowadeba.pl jak i papierowej w siedzibie urzędu przy ul. Rzeszowskiej 3. Samorząd planuje zaangażować w dystrybucję ankiety także sołectwa.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału w ankietach – mówi burmistrz Wiesław Ordon – w naszym wspólnym interesie jest by \”Hetman\” zatrzymywał się w Nowej Dębie, a pozytywny wynik ankiety może wpłynąć na decyzję PKP-Intercity

Paweł Antończyk

13 KOMENTARZE

 1. to se gościu przypomniał!
  ankietę teraz ludziom wciska by wypełniali!
  gdzie byłeś w ten czas !?!?!?
  przyznać sie do błędu, publicznie przeprosić i dopiero wtedy prosić o zrozumienie – tak postępuje prawdziwy mężczyzna !

 2. DO #1
  Budowa peronu na przystanku Nowa Dęba to zadanie które realizowała spółka PKP – Polskie Linie Kolejowe. Pomimo to samorząd Nowej Dęby od samego początku przykładał wielką wagę do umożliwienia pociągom pospiesznym zatrzymywania się na nowym peronie. Jak wynika z posiadanych przez Gminę dokumentów oraz szeregu rozmów prowadzonych ze służbami PKP, na etapie przebudowy przystanku w Nowej Dębie nie było żadnych przeciwwskazań do zatrzymywania się niektórych pociągów działających wówczas spółek kolejowych. Ponadto Gmina Nowa Dęba na żadnym etapie prac nie uczestniczyła ani w procesie projektowania ani w budowie przystanku. Pomimo to samorząd Nowej Dęby nieustannie monitorował stan realizacji inwestycji, m.in. dlatego na wniosek burmistrza, PKP Intercity w grudniu 2009 r. poinformowało, że wystąpi z wnioskiem o dodanie postoju dla pociągów pospiesznych w Nowej Dębie w ramach korekty rozkładu jazdy planowanej na 1 marca 2010 r. Na przeszkodzie stanął wówczas brak właściwej komunikacji pomiędzy kolejowymi spółkami.
  W kwietniu 2010 r. na skutek kolejnego wniosku burmistrza spółka PKP-PLK zaplanowała na 2010 r. przedłużenie peronu w Nowej Dębie i modernizację przystanku w Chmielowie. Z powodu znacznego zmniejszenia wysokości środków przeznaczonych przez rząd na modernizację linii kolejowej nr 71 inwestycja nie została wykonana, dlatego burmistrz Nowej Dęby ponownie zwrócił się do PKP-PLK oraz PKP-Intercity o podanie informacji jakie warunki muszą być spełnione aby na peronie w Nowej Dębie mogły zatrzymywać się wszystkie pociągi oraz jaka może być rola Gminy Nowa Dęba w dążeniu do rozwiązania tego problemu.

  Wiecej
  http://www.nowadeba.pl/informator/art657.html

 3. [b]Fakt jest taki ze pociąg się nie zatrzymuje i jest możliwość to zmienić. Jaki jest sens wywlekania kto jest winny a kto nie? Moze jeszcze komisję sejmową z Macierewiczem na czele powołać? Jeśli pociąg jest potrzebny , to brać ankietę i wypełnić na "TAK", a nie pieprzyć głupoty. No, chyba ze sie jest jak ten mały człowieczek z telewizji co to sie non stop obraża na wszystko i na wszystkich. Wtedy taki napisze "NIE", tylko dlatego zeby pokazać swoje…
  Ale w Nowej Dębie jest jeszcze inna , liczna grupa tzw mieszkańców. Tacy na temat ankiety powiedzą – A ja to pier…olę. Niech sie inni wypowiadają…Mnie dzis pociąg niepotrzebny…..
  Dziś nie, ale jutro? Przyjdzie co do czego to będziesz jęczał jeden z drugim że nie ma tego czy tamtego. I wtedy jęzory sie rozwiążą jak to pokrzywdzeni są przez miasto [/b]

 4. popieram po co jakies ankiety pociag powinien jezdzic i koniec niech to miasto ma jakies polaczenia a nie tylko do Majdanu Krolewskiego i Tarnonrzega

 5. Ja tu czegoś nie rozumiem. Otóż , jak wielu wiadomo w naszym miasteczku sa dwie stacje, przystanki kolejowe, drugi w tzw Dębie -Rozalin. Tam jest wystarczająco długi peron.Dlaczego więc tam nie może zatrzymywać się rzeczony pociąg, ktoś może wie?

 6. tez jestem ciekawy dlaczego nie w deba rozalin,ale moze to brak norm unijnych ,stary opuszczony,pijany brak zadaszenia i jeszcze jakieś kwiatki,oraz wszędzie obesrane przez kawki chodniki,lizytyłki i wiesniaki -za chiny nie bedzie tu dobrze i fajnie…GRAJDOŁ !!!!

 7. w Rumuni przed lampą naftową była elektryczność…..
  …. w Nowej Dębie przed panowaniem Wiesława Wielkiego było piękne miasto!
  Historia pokaże…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here