[AUDIO] Dekoracje świąteczne w mieście

27


Radna Halina Drągowska poruszyła temat świątecznych dekoracji na terenie miasta. Pani Drągowska zwróciła uwagę na fakt, że ozdoby występują tylko w wybranych częściach naszej miejscowości. Burmistrz odpowiadając stwierdził, że mamy 143 km2 do ubrania, a w tym roku nie dokonano zakupu żadnych dekoracji. O dekorowaniu ulic decydują kwestie ekonomiczne i techniczne.
Poniżej zamieszczamy nagranie z sesji rady miasta:


http://www.youtube.com/watch?v=Vp5vgrDmrqo

27 KOMENTARZE

 1. [b]No, to jest faktycznie wielki problem. Jak można nie dekorować całego miasta? Toż to skandal że wszyscy w mieście kochają się w duchu Bożego Narodzenia (co na ulicach widać , słychać i czuć..) a miasto skąpi na dekorację świąteczne. Proponuję zamiast dofinansowania do akcji dokarmiania dzieci w szkołach czy pomocy ubogim, zakupić takie dekoracje i umieścić na wskazane przez obywatelkę radną miejsce.I niech światłość bożonarodzeniowych świąt promienieje na chwałę naszego grodu. Amen.
  Dla tych co nie zrozumieli – są ważniejsze powody do wydawania i tak skąpych pieniędzy miejskich niż jakieś tam świecidełka… [/b]

 2. To jest chyba jakiś sabotaż albo z góry ukartowane, żeby nie ruszać rzeczy istotnych, ważnych, wstydliwych. Podejdźcie teraz do lustra i popatrzcie sobie we własne facjaty powtarzając do znudzenie: kogo myśmy wybrali, kogo myśmy wybrali, kogo myśmy wybrali,kogo myśmy wybrali,kogo myśmy wybrali,kogo myśmy wybrali,kogo myśmy wybrali,kogo myśmy wybrali,kogo myśmy wybrali,kogo myśmy wybrali………….

 3. Świąteczne miasto rozpoczyna się pod fontanną koło przychodni i kończy na plantach. Dalej to już nieważne, grunt, że CENTRUM plant jest oświetlone. Lepiej by było jakby te światełka porozwieszał po całym mieście, na pewno by ich wystarczyło. To samo jeśli chodzi o zeszłoroczne dekoracje ul. Jana Pawła od 24 do szpitala – w tym roku zawisły wokół plant – KPINA.

 4. … i wioski też! Chcemy udekorować wioski ! Koniecznie !
  dlaczego tylko miasto i znowu miasto ? Chcielibyśmy udekorować całą Gminę – dlaczego tylko ul. Kościuszki cz ul. Jana Pawła II –

 5. Zabrała głos P.Drągowska osoba która dba o klimat swiąteczny,jest bardzo szczesliwa kiedy nadchodza swieta bo to jedyna okazja w roku aby byc przez moment zyczliwym,oraz dbac o klimat swiateczne,no ale ta zachowuja sie prawdziwi ATEISCIB)

 6. Sami sobie wybraliście i teraz płaczecie??? Ja proponuje podnieść jeszcze zarobki dla burmistrza i całej reszty, i wszyscy beda zadowoleni!!! Cholera ja mam tysiąca na miesiąc i nie wiem co z nim zrobić a ci się przejmują ze za mało dekoracji maja, k…

 7. Sami sobie wybraliście i teraz płaczecie??? Ja proponuje podnieść jeszcze zarobki dla burmistrza i całej reszty, i wszyscy beda zadowoleni!!! Cholera ja mam tysiąca na miesiąc i nie wiem co z nim zrobić a ci się przejmują ze za mało dekoracji maja, k…

 8. smieszny temat.nie twierdze ze w obyczajnosci nie wazny.radna lepiej niech rozwiazuje problemy wazne spolecznie, czego zycze.mozna to porownac co lepiej kupic nowa czapeczke czy buleczki maslane.

 9. czy nie ma ważniejszych problemów na terenie miasta? A wybraliście radę aż zal d… s… ha ,ha, ha,ha,ha………………………………

 10. Nie czepiałbym się pani Drągowskiej, choć faktycznie są wazniejsze sprawy.
  Ale widać postęp moi drodzy. Przypomnijcie sobie poprzednie sesje. Spokój i sielanka.Tutaj wreszcie zaczyna się coś dziać, poruszane są tematy, zaczyna się dyskusja. Ostapko wyjeżdża z siłownią i odśnieżaniem, ktoś tam jeszcze z czymś innym mniej lub bardziej fortunnie ale jednak! Za dużo radnych z "Naszego Samorządu" weszło stąd dalej jest nie wesoło. Jestem przekonany, że będą blokować możliwość dyskusji jakimiś zapisami w statucie.

 11. Pani Halina jest zaj*ebista! ''Kobita rozumi'' bolączki mieszkańców! Brawo! Tak trzymać! Aktywna Radna – za darmo finansu nie chce!Podejmuje istotne i trudne tematy – a te ''świecidełka'' jak pani Halina nazywa – do takowych należą.. Ręce opadają – Wstyd jak ….

 12. Pani Halino ! Jestem z panią !
  Dla mnie te światełka na PLANTACH to groch z kapustą , ani ładu ani składu wygląda to jak na jakiejś wiosce albo gorzej. Ten dekorator powinien dostać premię za aranżacje tych świateł .

 13. Tak,widać póki więcej dyskusji,więcej aktywności pośród radnych,warto było wpuścić świeżej krwi w to wapniactwo.
  Wielkich możliwości klub radnych z Ratusza nie ma ,jednak jeśli wiedza i chęci pójdą w parze to ta kadencja będzie inna,lepsza.
  To stare towarzystwo nie przywykło do rozpraw i dyskusji na sesjach ,więc niewygodne staję poruszanie jakichkolwiek problemów,rozwiązać cokolwiek to już ponad ich siły.
  Będą próbować i kombinować jak tu przywrócić ciszę ład i wielki święty spokój na sesyjkach.
  A my popatrzymy uda im się ???

 14. beda chcieli ograniczyc wolnosc i swobode wypowiedzi zeby nie bylo widac jakimi sa leniami. zaczal sie nowy etap w obradach rady a starym wapniakom to nie na reke

 15. [b][size=16]No, faktycznie brakuje tych światełek. Mozna by jeszcze kolędy z głośników puszczać…Przecież pieniądze się znajdą. A jak nie , to za pieniądze na sypanie soli i piachu na ulice i chodniki, zakupić dodatkowe ozdoby. Przecież i tak na wiosnę wszystko sie roztopi i będzie dobrze….[/size][/b]

 16. Pani Halina musowo tą [size=16][b]IDEĘ[/b][/size]powinna propagować ! i nie zniechęcać się,że 3Króli i inne/karnawał – Tym/bardziej zabiegać mus!
  Ani się obej\życie a Nowa Dęba …. ROZśWIETLONA do [size=20][color=#ff0000]IMENTU![/color][/size]:D
  AD 11/12 – i jaka pani Halina była Dalekowzoczna?!! :):):)

 17. Pani Halinko moje 1 % Pani podopieczni mają jak w banku .Ale bądź Naszą Orianą Fallaci naszą Różą Luksemburg i Naszym Donem Kichotem w tej Radzie :D.Bo Ostapko coś się wypalił i słabo walczy z Jasiem;)Chyba go kupili :D:D:D:D Po ostatnim opłatku w Dębiance coś ucieka z oczkami .:D:D:D

 18. [b]I koniecznie święty obrazek w koronce ze światełek choinkowych w każdym oknie. Wtedy będzie światłość na d światłościami…..[/b]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here