Awarie wodociągu w Chmielowie

6

09.02.2012

Częste awarie wodociągów pozbawiają mieszkańców Chmielowa dostępu do bieżącej wody. Przyczyną ma być odpad posiarkowy.

Sołectwo Chmielów na terenie Nowej Dęby należy do tych, gdzie do awarii wodociągu dochodzi najczęściej. Podobno to nie niska temperatury czy przestarzała infrastruktura, lecz posiarkowy odpad sprawia, że mieszkańcy Chmielowa w gminie Nowa Dęba miewają problemy z dostępem do wody. –Drogi były bardzo miękkie i kiedyś na samym początku nie było kamienia wożone ani nic, tylko ruda posiarkowa na te nasze drogi – mówił w Radiu Leliwa sołtys wioski Jan Kotulski.

Również dyrektor techniczny PGKiM Tadeusz Plaskota w \”Echu Dnia\” wyjaśniał, że \”odpad ten po zetknięciu z wodami gruntowym powoduje, że zachowuje się bardzo agresywnie względem elementów metalowych\” To właśnie metalowe złącza na plastikowych rurach stanowią idealną pożywkę dla posiarkowego odpadu. Stąd też zwiększona częstotliwość awarii sieci wodociągowej na terenie sołectwa Chmielów. Jedynym ratunkiem ma być wymiana tych elementów na nowe, z materiałów nierdzewnych.

/info, Radio Leliwa, Echo Dnia

6 KOMENTARZE

  1. Wali to tobie na mózg,chyba wczoraj nie byleś na obiedzie w MOPS i tak rozumujesz,jeszcze" jabol" ci pracę mózgu zakłóca.

  2. Choć wiele czasu bywam samotnie, dzisiaj czas spędzę w niebieskim oknie.
    Okno to daje dużo rozrywki mi nie potrzebne są żadne dziwki.
    [b]A chmielów to co to jest [/b]?

  3. A czy p. Kotulski nie rozgonił "Leliwy" podczas wywiadu? Słyszałem że ostatnio "nerwowy" lubi rozganiać zebrania w Chmielowie .:@

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here