Będzie nowe molo. Rusza rewitalizacja Zalewu

58

2013-08-08

Pomimo upału na terenie Zalewu w Nowej Dębie trwają prace rewitalizacyjne. Kilka dni temu wielu odpoczywających nad wodą mieszkańców zauważyło brak pomostu oraz betonowych schodów dojściowych do molo.

Pragniemy od razu uspokoić – wszystko przebiega zgodnie z planem. W miejscu starego, wysłużonego molo wykonawca zadania pt. „Zagospodarowanie terenu Zalewu w Nowej Dębie” zamontuje nowy, pływający pomost rekreacyjny wraz z dojściem. Dodatkowo wokół zalewu z dnia na dzień przybywa ścieżki, którą docelowo będzie można spacerować, biegać lub jeździć na rowerze.

Tak wygląda teraz:

A tak ma wyglądać po zmianach:

W terminie do 15 listopada 2013r. mają pojawić się jeszcze nowe drzewa i krzewy oraz elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci oraz tablice informacyjne. Zrobiona zostanie także strefa sportu gdzie zamontowane zostaną drabinki, płotki, poręcze, a także boisko do siatkówki plażowej.

UMiG

58 KOMENTARZE

 1. Zobaczycie!!! jak zzostaną ukończone wystzskie inwestycje jakiego nowego oblicza nabierze miasteczko, a tak krytykujecie obecne władze!!!!

 2. Władze nie chciały robić Zalewu. Opozycja naciskała, robiła szum w prasie za co ją krytykowaliście ale jak widać przyniosło to efekty. Dodam, że mogłobyć jeszcze miasteczko ruchu drogowego finansowane przez powiat bo opozycja załatwiła ale władze się nie zgodziły.

  P.S. Za co naprawimy te stare rzeczy i zrobimy nowe jak Ordon wyda całą kasę??? Ty też zadłuż się i dom sobie postaw wielgachny. I za co spłacisz? Szybko sie utopisz w długach. To samo będzie z Dęba.

 3. Tygodnik Nadwiślanski "W tempie żółwia" czyli kto chciał a kto nie chciał Zalewu.
  [img]http://4.bp.blogspot.com/-oBzzpg5cbEQ/TdlqZztosRI/AAAAAAAAAEk/QRLeq6t0Uk8/s1600/Wtempiezolwia.JPG[/img]

  Dodam, że były plany aby zalew osuszyć i sprzedać ziemie pod domki…

 4. zobaczcie jaki Ordon jest krótkowzroczny .u niego na wsi wody nie ma więc przypier,,,,,dolic barierki coby motłoch nie mógł podpłynąć kajakiem .Powiesz matole że ludzie się potopią – no to odgróź Wisłę parkanem .Chce się topi to hu…..j z nim

 5. [quote]zobaczcie jaki Ordon jest krótkowzroczny .u niego na wsi wody nie ma więc przypier,,,,,dolic barierki coby motłoch nie mógł podpłynąć kajakiem .Powiesz matole że ludzie się potopią – no to odgróź Wisłę parkanem .Chce się topi to hu…..j z nim[/quote]

  to nie tylko zła wola i owsikowe " a ja LEPIJ wiem" ale także brak elementarnej wiedzy. To kolejny dowód, że on tylko potrafi brać kredyty i wydawać kasę z banków. On myśli, że na tym polega praca burmistrza. A kto to wszystko spłaci? To już nie jego brocha. Przecież większość ludzi nie rozumie czym się to skończy. CZY SŁYSZELIŚCIE O BAKRUCTWIE MIASTA W USA??? DITROJT SIĘ ZWIE <– specjalnie zapis fonetyczny.

 6. Będzie super ,tylko co na to wszyscy co tyle czasu szczekali wyglada na to jakby ucichli i mowę im odebrało razem ze swoim wodzem coś cicho się zrobiło.Brawo władze miasta oby tak dalej .

 7. Jeśli chodzi o ścisłość to Ordon zaprojektował miasteczko ruchu drogowego ale powiat nie dał kasy. Ja się pytam co zrobił radny powiatowy? Dlaczego nei zadbał żeby kasa była. Krzyku narobili ratuszowcy a jak już jest projekt to się okazuje że kasy w powiecie nie ma. Skandal! Ordona potraficie rozliczać a siebie już nie?

 8. Durniu, molo jest dla spacerowiczów, a dla kajaków i rowerków ma być marina (dla Ciebie żebyś zrozumiał – marina to taki pomost :) ) Popatrz sobie w projekt na stronie gminy.

 9. Gdyby nie Ratusz Ordon nie ruszyłby zalewu. Dobrze, że ktoś walczył o ten zalew. Pan Ordon dostanie czerwoną kartkę w wyborach.

 10. Osiedlowe szczekacze 'opluwają" tego burmistrza a on wam robi porządek w mieście jakiego nikomu się nie udało,zmienia wygląd tego leśnego grajdołu.
  Tylko człowiek słabo widzący i złośliwy nie widzi zachodzących zmian na osiedlu.
  Panie burmistrzu rób pan swoje i nie zważaj na tych pieniaczy.
  Proponuję by w następnej kolejności wspólnie z naszym starostą przewidzieć wybudowanie windy w Przychodni by ciężko chorzy i starcy mogli bez trudu dostać się do gabinetów lekarskich na I piętrze.
  Liczę na pana i pana operatywność oraz mam nadzieję że inwestycja ta wejdzie do planu gminy. Starsi mieszkańcy to docenią i nie zachowają się tak jak ci komputerowi pieniacze.

 11. Dębo-Krzątko-Majdan zawsze szczeka z ukrycia, ot takie przyzwyczajenie jak sie mieszka całe życie w krzaczorach a potem się wyjdzie na polanę / patrz ND/

 12. Jak Ordon robi zalew to Ratusz wypina pierś że to jego zasługa. Ale głosuje przeciwko budżetowi, czyli przeciw budowie zalewu. Logika Kalego :( Pozoranci i tyle.

 13. [size=16]To stary egoisto…. Pomyśl o młodych osobach… Niestety starzy ludzie nie napędzą tego miasteczka w żaden sposób. Pierw należy zadbać o miejsca pracy , aby ściągnąć do tego "leśnego grajdołu" nowych mieszkańców,a przez lata jak nic się nie zrobiło, tak nadal nic się nie robi.
  Koniec. Szkoda gadać.
  Trzeba wypier…. [/size]

 14. [quote]Osiedlowe szczekacze 'opluwają" tego burmistrza a on wam robi porządek w mieście jakiego nikomu się nie udało,zmienia wygląd tego leśnego grajdołu.[/quote]

  Bzdura. Za Ordona była najlepsza koniuktura. Kasa z UE, możliwości zaciągania kredytów. [b]Można było zrobić WSZYSTKO! NIKT PRZED NIM I NIKT PO NIM NIE BĘDZIE MIAŁ JUŻ TAKIEJ SZANSY. Zamiast dbać o rzeczy które przyniosą gminie ROZWÓJ, ROZROST, MIEJSCA PRACY ITD BAWI SIĘ W KOSMETYKĘ NA KREDYT. [/b]NA kredyt który za chwilę trzeba będzie spłacać.

  Czy Ordon działał przeciwko wyludnieniu??
  Przeciwko bezrobociu??

  Nic tego człowiek nie zrobił. Miał szczęście ze za jego czasów rozdawano tzw unijną kasę i każdy kto by był na jego miejscu by ją dostał. nie ma tutaj żadnych czarów.

  Obiektywnie jest słabym burmistrzem bo nie wykorzystał 7 lat tłustych na uratowanie gminy przed zapaścią. Teraz czekają nas lata chude i brak właściwych decyzji się zemści ma mieszkańcach.

 15. W budżecie jest dziesiątki pozycji. Dlaczego ma ktoś popierać 100 głupot by przeszła jedna mądra decyzja? Budżet jako całość jest słaby. A że jest w nim kilka dobrych pozycji to nie znaczy że trzeba popierać całośc. To oczywiste dla każdego myślącego człowiek.

 16. W większości szkół średnich na jakiś tam lekcjach uczy się lub mówi o unijnych dotacjach,na co je można dostać i na co wydać. Jeżeli urzednicy piszą projekt o dotacje z UE na "upiekszanie miasta" a nie na poprawę jego funkcjonowania (np. dróg czy inne ważniejsze sprawy) to niespodziewał bym się że zostanie coś inego zrobione. W Kielcach pisali i piszą projekty na modernizacje ulic i modernizacje sieci wodno-kanalizacyjnych i dostją na to pieniądze a w Nowej Dębie na planty i zalew.

 17. Odpicuja planty, park, zalew, moze nawet drogi…ale co z tego skoro ludzie z Deby uciekaja bo pracy nie ma i mieszkac gdzie tez nie bardzo jest. Ale bedziemy mieli piekne ghost town na podkarpaciu :D :D :D jeszcze pomnik obecnego rekordzisty nalezy postawic :))

 18. I bardzo dobrze że rewitalizującą co się da, i jak to mówią jak dają to się bierze. Choćby nie wiadomo co było praca i mieszkania to i tak ludzie by wyjeżdzali bo teraz to już taka [size=16]moda[/size] się zrobiła aby wyjechać z Dęby i pokazać kto kim nie jest. Także niema się czym przejmować, niech wyjeżdżają dalej. Będzie ładnie nad zalewem i w koziołku, ale na tych plantach to fakt patelnia będzie przez jakiś dłuższy czas.

 19. [quote] #14 | Lesniczy dnia 08/08/2013 22:28
  Dębo-Krzątko-Majdan zawsze szczeka z ukrycia, ot takie przyzwyczajenie jak sie mieszka całe życie w krzaczorach a potem się wyjdzie na polanę / patrz ND/[/quote]
  Święte słowa.Problem tylko że szczekające kundelki nie szczepione.Chociaż nie ma co się dziwić.Jak się chodziło srać za stodołę ……..:D

 20. Ordonowcy tak majOOO.. Najpierw blokują pomysły innych a później jak widzą, że ludziom te pomysły innych się podobają to zaczynają je przypisywać sobie. Stała praktyka

 21. [quote] #27 | nannaana dnia 08/09/2013 15:07
  Ordonowcy tak majOOO.. Najpierw blokują pomysły innych a później jak widzą, że ludziom te pomysły innych się podobają to zaczynają je przypisywać sobie. Stała praktyka[/quote]

  [movie=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nhGszbdFWPc[/movie]

 22. [quote] #27 | nannaana dnia 08/09/2013 15:07
  Ordonowcy tak majOOO.. Najpierw blokują pomysły innych a później jak widzą, że ludziom te pomysły innych się podobają to zaczynają je przypisywać sobie. Stała praktyka[/quote]

  [url]http://www.youtube.com/watch?v=nhGszbdFWPc[/url]

 23. was poje….ba..ło za kilka lat to wszystko co zrobił Ordon szlag trafi .ludzie uciekają pracy niema .Jak kiedyś komunizm tak teraz unia porośnie trawą i brzozami .LUDZIE UCIEKAJCIE ZA LEPRZYM JUTREM DLA WAS I WASZYCH DZIECI TU SIĘ NIC NIE ROBI OPRÓCZ BETONOWYCH PARKÓW .
  1.ZAKŁADY W STREFIE ZACZYNAJĄ NARZKAC NA BRAK WYKWALIFIKOWANEJ SIŁY ROBOCZEJ ZACZNIE SIĘ EXODUS DO Małopolski ŚLĄSKA ITP –

 24. [quote]1.ZAKŁADY W STREFIE ZACZYNAJĄ NARZKAC NA BRAK WYKWALIFIKOWANEJ SIŁY ROBOCZEJ ZACZNIE SIĘ EXODUS DO Małopolski ŚLĄSKA ITP -[/quote]

  Wykwalifikowana "siła robocza"wreszcie zrozumiała.Za 1650 zł brutto na miesiąc to ****jcie sobie sami,szanowni przedsiębiorcy ze strefy.I proszę mi tu nie fanzolić o waszych wysiłkach dla zapewnienia nas miejsc pracy.W bambuko to sobie możecie.ŻĄDACZ JEDEN Z DRUGIM FACHOWOŚCI?OTRZYMASZ JĄ.ZA GODNĄ ZAPLATĘ.aA TAK TO SAM ZAIWNIAJ,ZATRUDNIJ ŻONĘ,DZIECI,PIESKA MYŚLIWSKO-POKOJOWEGO CO TO KTÓRY PATRZY W KTÓRYM KĄCIE TWOJEGO,PRACODAWCO,MIESZKANIA SIĘ Z E S R A Ć

 25. Brak wykwalifikowanej kadry bo takie głąby jak ty zamiast się kształcić wypisują tutaj farmazony, że pracy nie ma. Dla nierobów którzy na leżąco chcieliby zarobić 2000 zł na rękę, pracy nei ma i nie będzie. I nic tu Ordon nie wymysli. Pracę daje pracodawca (biznesmen) a nie burmistrz.

 26. [quote] #32 | Gosc dnia 08/09/2013 20:03
  Brak wykwalifikowanej kadry bo takie głąby jak ty zamiast się kształcić wypisują tutaj farmazony, że pracy nie ma. Dla nierobów którzy na leżąco chcieliby zarobić 2000 zł na rękę, pracy nei ma i nie będzie. I nic tu Ordon nie wymysli. Pracę daje pracodawca (biznesmen) a nie burmistrz.[/quote]

  Uderz w stół a nożyce się odezwą.Pasowałyby ci c i u lu niewykwalifikowane głąby.Ja w przeciwieństwie do ciebie, miernoto jestem FACHOWCEM.I uczę się cały czas.Czytając twoje wypociny,również uczę się.Jak omijać takie śmiecie twojego pokroju.(pisownia Ty,Twoja,Ciebie -zamierzona

 27. Nowa dęba staje się miastem starych ludzi. Młodzi uciekają i słusznie. Proponuję jeszcze coś wybudować – będą miały co firmy remontować za kolejne kredyty.

 28. [size=20]Dla tych co kąpią się nad Zalewem[/size] [url]http://kobieta.onet.pl/zdrowie/czym-grozi-kapanie-sie-w-fontannach/ltyv3[/url]

 29. tja pianka full pro :P
  [url]https://www.google.pl/search?q=%22profesjonalna+pianka%22&rlz=1C1ARAB_enPL451PL455&biw=1366&bih=643&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=JZYHUq_uGc3ntQb_8YCIAw&ved=0CFQQsAQ[/url]

 30. [b]No to jak z tym kościołkiem będzie? Ponoć na wzgórku na końcu zalewu miał powstać. Tam gdzie te trzy sosny… Nowe miejsca pracy by powstały…. A tak to kicha….[/b]

 31. yyy… a po co robić to na zapyziałym zalewie takie coś? Nie lepiej jak już to zajac się czyszczeniem wody? Zrobić molo, a woda niech dalej wali skarpetą i Bóg wie czym jeszcze…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here